Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Yaz için daha güçlü MacBook Pro seti, daha sonra takip edilecek MacBook Air

Yaz için daha güçlü MacBook Pro seti, daha sonra takip edilecek MacBook Air

Apple'ın M1 bilgisayarları, piyasaya sürüldüklerinden bu yana büyük bir sıçrama yaptı.iMac 24 inç (2021),MacBook Air (M1, 2020)ve13 inç MacBook Pro (M1, 2020)hepsi bizi gerçekten etkiliyor. Ancak daha güçlü seçeneklerle ilgili haberleri duymayı bekliyorduk ve görünüşe göre MacBook Pro dileklerimiz önümüzdeki birkaç ay içinde yanıtlanabilir.


Bu bir göreBloomberg'de raporBu, M1 yongasının 10 işlemci çekirdekli bir çeşidinin, bu yaz en kısa sürede ortaya çıkabilecek yeniden tasarlanmış bir MacBook Pro'da görünmesini bekleyebileceğimizi söylüyor.

Mevcut M1 yongası, dört yüksek performanslı çekirdeğe ve dört düşük güçlü 'verimlilik' çekirdeğine sahip sekiz çekirdeğe sahip – ancak rapora göre bu 10 çekirdekli çip, görünüşe göre sekiz performans çekirdeğine ve sadece iki verimlilik çekirdeğine sahip olacak. Bu, potansiyel olarak sadece iki ekstra çekirdekten beklediğinizden çok daha güçlü hale getirecektir, çünkü mevcut bazı çekirdekleri daha hızlı olanlarla değiştiriyorsunuz.

Buna ek olarak, yeni yongalar, mevcut M1 yongalarında maksimum sekiz olana kıyasla 16 veya 32 GPU çekirdeğine sahip olacak. GPU güçleri genellikle ona attığınız donanıma göre ölçeklenir, bu nedenle buradaki çekirdeklerin iki veya dört katına çıkarılması, bazı görevlerde performansı iki katına çıkarmak anlamına gelebilir.

iMac 24 inçlik incelememde, masaüstü bilgisayarlar için M1 ile ilgili tek büyük endişemin GPU gücü olduğunu söyledim ve bu yongalar ilk olarak MacBook Pro'ya geliyor olsa da, Bloomberg raporu büyük olasılıkla Mac'te yollarını bulacaklarını söylüyor. Mini de var ve bahse girerim, 27 inç Intel modelinin yerine daha büyük boyutta iMac Apple'ın yaptığı her şeye uygundurlar.


Yeni çipler ayrıca M1'deki maksimum 16 GB'a kıyasla 64 GB'a kadar RAM sunacak.

Bu MacBook Pro'lardan beklemediğimiz bir şey mini LED ekran.sözde 2022 için bir güncelleme olarak geri itildi. bu bırakıriPad Pro 12,9 inç (2021)şimdilik tek mini LED ürünü olarak…


Bu ürünleri duyacak mıyızApple'ın Haziran ayındaki WWDC açılış konuşması? Geçen yıl bu etkinlikte sadece yazılım vardı, ama belki bu sefer anlaşılması zor 'One More Thing'i alacağız.

Havayı unutma

Bloomberg raporu ayrıca yeni MacBook Air'den de bahsetti.Son zamanlarda sızdırılan renkli yeni tasarımı. Bunun, aynı sayıda işlemci çekirdeğine (biraz daha hızlı çalışmasına rağmen) sahip yeni bir M1 sürümüne ve şu anda yedi veya sekizden dokuz veya 10 grafik çekirdeğine yükseltmeye sahip olduğu söyleniyor.


Bu M2 çipi mi olacak? Apple daha küçük bir üretim süreci ve biraz daha iyileştirilmiş mimari kullanabilirse, daha fazla güç kullanmadan %10-20 performans artışından söz ediyor olabiliriz. Veya belki de benzer bir performans seviyesi ve daha da az güç kullanarak.

Yeni ultra ince tasarım doğruysa, bu benim için sorun olmaz – şu anda sahip olduğundan daha fazla güce ihtiyacım yok, ancak daha da taşınabilir bir tasarım çok memnuniyetle karşılanacaktır.