Close

Moto 360 incelemesi: Bu Android Wear saati sevimli ama yine de kusurlu

Motorola Moto 360, 906 Amazon müşteri yorumu sunuyor

Oldukça önemli kusurları olmasına rağmen, orijinal Moto 360 en popüler Android Wear akıllı saatiydi. Motorola önceki hatalarından ders aldı mı, yoksa ikinci nesil de ilki kadar kusurlu mu?


Yeni Moto 360'ı birkaç hafta taktık, işte karar burada.

  • Unutma, bir de var moto-360-review-this-android-wear-watch-is-loveable-still-flawed-sportayrıca

Tasarım, Ekran ve Pil

Orijinal Moto 360'ın tasarımını sevdik, şık, şık, fütüristik ve tabii ki yuvarlaktı.

2015 versiyonu da aynı boşuna devam ediyor. Tasarım çok benzer olsa da, bazı küçük iyileştirmeler var.


Ana düğme, çerçeve etrafında daha ergonomik bir konuma taşınmıştır, kayış uzatılmış çıkıntılara takılır (böylece kolayca değiştirilebilirler) ve şimdi siyah, gümüş ve altın renklerinde gelir.

Saat artık iki boyutta geliyor: 46 mm saat yüzü (orijinal ile aynı, ancak 11,4 mm'de 0,1 mm daha ince) ve yeni, daha küçük 42 mm saat yüzü (yine 11,4 mm kalınlığında).


Hem denedim hem de daha küçük sürümü tercih ettim. Bir saat için daha doğal bir boyut gibi hissediyor ve kullanılabilirliği engellemiyor. Daha ince bir kayış ve daha parlak çerçeveye sahip yeni bir 'Kadınlar için' versiyonu da var.

Moto 360 giymek çok rahat, beden erkek bilekleri için uygun ve kadınlar için neredeyse geçiyor. Aynı zamanda oldukça hafiftir, bu nedenle saat yorgunluğundan muzdarip olmazsınız.


Tasarım açısından, muhtemelen en iyi görünen akıllı saatlerden biridir.

42 mm'lik saat 263 ppi ile 35 mm ekrana ve 46 mm'lik saat 233 ppi ile 40 mm ekrana sahiptir. Parlak ve oldukça keskin, ancak Moto'nun rekabeti ile karşılaştırıldığında ekran soluk, siyahlar o kadar derin değil ve o kadar keskin değil.Huawei İzleveSamsung Gear S2bu açıdan çok daha iyi, ancak önceki sürüme göre kesinlikle büyük bir gelişme (orijinalde 205 ppi var).

Motorola, bunun piyasadaki herhangi bir akıllı saatin en yüksek ekran / kasa oranına sahip olduğunu iddia ediyor, görünürde neredeyse hiç çerçeve yok ve bu oldukça etkileyici. Bununla birlikte, ekranın altındaki 'patlak lastik' kaldığı anlamına geliyor. Saati gözden geçirirken bu beni gerçekten rahatsız etmedi, ancak bazıları için bir anlaşma kırıcı olabilir.


Moto Maker tarafından sağlanan çeşitli tasarım seçeneklerini de seviyoruz. Kasa malzemesi, çerçeve malzemesi ve çeşitli kayış seçenekleriyle her zamankinden daha büyük ve geri döndü. Yaratılabilecek çok zevkli bazı kombinasyonlar var, diğerleri o kadar iyi değil, ancak seçeneklere sahip olmak her zaman güzel.

Kasa artık IP67 sınıfı ile suya dayanıklıdır.

Pil ömrü de 42 mm'de 300 mAh ve 46 mm'de 400 mAh ile iyileştirildi. Bu, sırasıyla yaklaşık 1,5 veya 2 günlük kullanım sağlar. İyi, ama o kadar iyi değilSamsung Gear S2veyaÇakıl Zamanı.

Cihaz, önceki modele benzer şekilde kablosuz şarj özelliğine sahiptir (ancak şarj cihazları uyumlu değildir). Kaygan bir iskele ve gördüklerimizin en iyilerinden biri.

Donanım

Eski Texas Instruments işlemcisi, hem performans hem de pil ömrü açısından orijinal 360'ı gerçekten geride tutuyordu. 2015 modeli Qualcomm'un Snapdragon 400 yongası, 1.2 GHz dört çekirdekli CPU ve 512 MB RAM üzerinde çalışıyor. Bu onu eşit hale getiriyorHuawei İzle, daha pahalı Android Wear saatlerinden biridir.

Moto 360 (2015), kullanıcı arayüzünün etrafındaki çeşitli menüler arasında gezinirken uygun bir şekilde hızlı hissetti.

Moto 360, bir jiroskop, ivmeölçer ve kalp atış hızı sensörü dahil olmak üzere standart sensörleri kullanır ve giyilebilir cihaz, bir akıllı telefondan yarı uzaktan çalışabilmesi için Wi-Fi içerir (her ikisi de bir Wi-Fi'ye bağlı olduğu sürece) ağ).

GPS yok, ancak Motorola, Moto 360'ın daha sportif bir versiyonunu da çıkarıyor. Bu model lastik gibi bir malzemeden yapılmıştır ve hem kalp atış hızı sensörü hem de GPS içerir, bu nedenle şimdiye kadar gördüğümüz bir smartwatch-cum-çalışan saatte en iyi girişim olabilir.

Sadece sahte bir Sport modelini denedim (ekran çalışmıyordu), ama çok rahat buldum.

Sport ayrıca, parlak güneş ışığı da dahil olmak üzere her türlü aydınlatma koşulunda okunabilmesini sağlamak için aktarıcı ve yansıtıcı ekranları birleştiren bir 'AnyLight' ekranı içerir. Yine, bu işlevi test edemedik.

  • moto-360-review-this-android-wear-watch-is-loveable-still-flawed-sport

Yazılım

Moto 360, son zamanlarda atılımlar yapan Android Wear'ı hala çalıştırıyor.

İOS desteği ekleyen güncellemelerle (evet, yeni Moto 360 iPhone kullanıcıları için gerçek bir Apple Watch alternatifidir), etkileşimli saat yüzleri ve izle-izle iletişimi.

Google Asistan Kartlarına sahip kullanıcı arayüzü, zaman zaman zor olabilen Apple Watch OS'den küçük ekranlara daha uygun görünüyor.

Elbette, Android Wear kendi sınırlamalarıyla birlikte gelir, bazen kullanıcı arayüzünde gezinmek için çok fazla kaydırma ve dokunma gerekebilir.

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Moto 360 (2015), iOS 8.1 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarla da uyumlu olacaktır. İşlevsellik biraz azalmıştır (örneğin, 'Ok Google' komutları yoktur), ancak seçeneklere sahip olmak harikadır.

Karar

Moto 360, Android Wear için ilginç bir zamanda geliyor. Platform son zamanlarda bazı büyük gelişmeler gördü, gerçekten olgunlaştı, kullanıcı arayüzü daha şık ve özellik seti genişliyor.

Moto Maker özelleştirme seçenekleri harika, yeni daha küçük boyut, daha küçük bilekler için mükemmel ve donanım artık diğer ileri teknoloji Android Wear akıllı saatler ile aynı seviyede.

Motorola, orijinal Moto 360'ın hatalarını düzeltmek için büyük özen gösterdi. Her ne kadar 'patlak lastik' kalsa ve ekran rakipleri kadar etkileyici değil. Ancak buna rağmen, yeni Moto 360, orijinali gibi kusurlarına bakılmaksızın çok sevimli bir saat.

Mükemmel bir saat değil, ancak tasarımı ve çekiciliği onu cazip kılıyor ve giyilebilir bir cihaz seçerken bu çok önemli.

  • Akıllı saat için alışveriş mi yapıyorsunuz?Bunlar en iyisi
  • Ya da belki daha geleneksel bir şey mi arıyorsunuz?İşte en iyi mekanik saatler