Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Moto G5 Plus incelemesi: üç yıldızlı kameralı beş yıldızlı bir telefon

Moto G5 Plus incelemesi: üç yıldızlı kameralı beş yıldızlı bir telefon

Motorola Moto G5 Plus fırsatları

Moto serisi, çok düşük fiyatlarla birinci sınıf akıllı telefon görünümü ve özellikleri sunar ve Moto G5 Plus bir istisna değildir. G4 Plus'ın bu 2018 yenilemesi baştan aşağı iyileştirildi ve aynı zamanda eski G4 Plus'tan daha ucuz. ABD'deki müşterilerin dünyadaki diğer herkesin alabileceği aynı NFC özelliklerine sahip olmaması çok tuhaf.


Gereksiz yere kafa karıştıran Lenovo / Moto adlandırma sistemine dikkat edin. Bu, biraz daha pahalı olan Moto G5S Plus ile aynı telefon değildir ve bazı durumlarda daha iyi belirtilmiştir.

  • En iyi VPN hizmetleri
  • En iyi kimlik hırsızlığı koruma hizmetleri
  • En iyi geniş bant fırsatları
  • Moto E4 Plus incelemesi
  • Moto G5S Plus incelemesi

Moto G5 Plus incelemesi: tasarım

G5 Plus, pratik ancak oldukça lastik kaplı sırt sayesinde oldukça ucuz görünen G4 Plus'a göre büyük bir gelişmedir. G5 Plus neredeyse tanınmaz (akıllı telefon terimleriyle; tabii ki hala bir telefonun yapıştırıldığı büyük bir ekran): güven verici bir şekilde pahalı bir amiral gemisi gibi görünüyor ve hissediyor, bir bütçe bozucu değil. Ekran 5.5'ten 5.2 inç'e indi, bu da onu elde çok daha rahat hale getiriyor ve ayrıca öncekinden biraz daha ince ve daha kısa. Yakışıklı Moto Z'den ödünç alınan bazı tasarım öğeleri var ve yumuşak fırçalanmış metal arka kısım, hem ay grisi hem de ince altın renklerinde eşit derecede iyi görünüyor.

Moto G5 Plus incelemesi: özellikler ve kullanılabilirlik

Moto G5 Plus incelemesi

Moto, 4K ekran trendini bozarak, bunun yerine tamamen makul, parlak ve net bir Full HD (1080p) ekrana sadık kalıyor. İnç başına 441 piksel ile pürüzlü dev piksellerle neredeyse hiç dolu değil ve hem oyunlar hem de filmler harika görünüyor. Google Daydream için minimum özellik olan 2K ekrana sahip olmadığı için VR özelliklerinin Google Cardboard ile sınırlı olduğunu belirtmek gerekir.


G5 Plus, Android Nougat ve Oreo ile birlikte gelir & ldquo; yolda & rdquo; ve Moto her zamanki gibi stok Android ile fazla uğraşmıyor: Moto uygulamasının parmak izi sensörünü şu şekilde çalıştırma yeteneği gibi birkaç ekleme gezinme düğmeleri değerlidir. Elinizi telefonda sallayarak bildirimleri görüntüleme şeklinizi de gerçekten beğendik.

Bahsettiğimiz gibi NFC var ama Amerika'da yok.


Moto G5 Plus incelemesi: performans

Bu en iyi multimedya Moto değil: bu Moto Z. Ancak G5 beceriksiz değil. Sekiz çekirdekli Snapdragon 625, G4 Plus'ın içindeki 617'den fark edilir derecede daha hızlı ve ayrıca gelişmiş bir Adreno GPU da var. İnceleme birimimiz gibi 4 GB RAM ile belirlenen bu, sorunsuz bir şekilde çoklu görev yapar ve sizi günlük aktiviteler için bekletmez. Aslında Moto Z Play'den daha iyi kıyaslamalar yapıyor, ancak bunun işletim sistemi optimizasyonuyla daha fazla ilgisi olduğunu düşünüyoruz - G5 Plus, daha yeni Nougat'ı çalıştırıyor - donanımdan.

Pil 3.000 mAh'dir ve günlük kullanımla zahmetsizce başa çıkılır. Moto’nun TurboPower hızlı şarj teknolojisi sayesinde hızlı bir şekilde şarj olur. Bu, on beş dakikada% 0'dan% 20'ye ve 45 dakikada% 60'a çıkıyor. Tam şarj bizi bir buçuk saatin biraz altına aldı.


4K video kaydı mümkün olsa da, en iyi sonuçların 1080p'de 60 fps'de olduğunu hissettik: Kamera, özellikle 4K video çekmeye çalışırsanız, bir bütçe cihazı kullanmanın bilincinde olduğunuz birkaç alandan biridir. Arka sensör, öncekinden daha az olan 12 MP'dir, ancak çok daha gelişmiş düşük ışıkta çekim vardır ve sensör, gürültü azaltmayı iyileştirmek için daha büyük pikseller yakalar. Yine de, rakip cihazlar kadar iyi olmayan fotoğraflarla G5 Plus’ın temel zayıf noktasıdır: bir bütçe cihazıyla çekilmiş gibi görünürler. Utanç verici çünkü Moto'nun kamera yazılımı gerçekten çok iyi.

Moto G5 Plus incelemesi: karar

Moto G5 Plus incelemesi

G5 Plus, G4 Plus'a göre büyük bir gelişmedir ve Android Nougat’ın hızlı performansı ile esasen birinci sınıf bir cihazın kombinasyonu bu fiyata çok cazip geliyor. ABD'de Android Pay yok ve kamera çok hayal kırıklığı yaratıyor, ancak G5 Plus'ın ne kadar ucuz olduğunu düşündüğünüzde, bu olumsuzlukları gözden kaçırmaya istekli olacağınızı düşünüyoruz. G5 Plus, görünüşe göre çok daha pahalı bir akıllı telefona benziyor ve paranızın tam karşılığını veriyor.