Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Moto G5S Plus incelemesi: Satın alabileceğiniz en iyi bütçeli Android akıllı telefonlardan biri

Moto G5S Plus incelemesi: Satın alabileceğiniz en iyi bütçeli Android akıllı telefonlardan biri

Moto G5S Plus, aynı firmanın G5 Plus'ının yerini alıyor ve RRP 259 £ (430 AU $, 340 $) ile biraz daha pahalı olsa da, şimdiden ağır indirimler görüyoruz. Bu, onu uygun fiyatlı Android'ler arasında ciddi bir rakip haline getiriyor: Şaşırtıcı derecede az para karşılığında büyük bir spesifikasyona sahip büyük ekranlı bir telefon. Doğru olanı satın aldığınızdan emin olun: G5S Plus ile G5 Plus arasındaki farklar dramatik değildir ve birçok yerde her iki model de satılır. Ana rakibi, 'on yılın pazarlığı' olarak adlandırdığımız Honor 9'dur.


Moto G5S Plus incelemesi: tasarım

Moto’nun gösterişli olmaktan çok işlevsel ama bakması son derece keyifli olan temel tasarımını her zaman sevdik. Bu sefer plastik değil metaldir ve selefinin biraz metalle plastik yaptığından çok daha kaliteli bir his verir ve görünür. Arkada yeni çift kamera göreceksiniz ve tabii ki daha büyük ekranı göreceksiniz. 0,3 inç ila 5,5 inç kadar.

Bunun şimdiye kadarki en iyi görünen Moto olduğunu düşünüyoruz.

Moto G5S Plus incelemesi: özellikler ve kullanılabilirlik

Moto G5S Plus incelemesi

NFC geri döndü - G5'ten düşürüldü - ve USB-C konnektörü yokken hızlı şarj oluyor. IP67 / 68 sınıfı olmasa da su sıçramasına karşı dayanıklı olmalıdır. Ekran UHD değil, 1080p'de ikisine de bakmak pek de korkunç değil ve OLED ekran kadar canlı olmasa da IPS LCD iyi renk üretimi sağlıyor.


Moto, Android ile çok fazla uğraşmaz ve buradaki sürüm, büyük ölçüde dokunulmamış bir Nougat, yani Android 7.1.1'dir. Ana fark, Moto'nun normal Android yerine Pixel telefonlarla aynı arayüze sahip olmasıdır, bu nedenle bir simgeye dokunmak yerine uygulamalar menüsünü almak için yukarı kaydırmanız gerekir. Hoş bir dokunuşla, meşaleyi açmak için telefonu karate-doğrayabilir veya fotoğraf çekmek için çevirebilirsiniz. Telefonu sessiz moda geçirmek veya gelen aramaları reddetmek için hareketleri de kullanabilirsiniz. Bunları yanlışlıkla tetiklediğinizi fark ederseniz, kapatabilirsiniz.

Moto G5S Plus incelemesi: performans

Moto G5S Plus, bir Samsung Galaxy S9 ile baştan aşağı gitmeyecek, ancak o zaman Samsung fiyatının üç katı. Fark, beklediğiniz kadar dramatik değil. Moto, saygın bir 3GB RAM'e sahip bir Snapdragon 625'e sahip ve günlük kullanımda mükemmel bir nippy hissediyor. Sadece gerçekten onu kırmaya başlarsanız yavaşlama fark edeceksiniz. Bunun istisnası, yeterince iyi fotoğraflar ve 4K video çeken, ancak diğer daha pahalı Android'lere kıyasla halsiz ve gecikme hissi veren kamera ve telefonu bekleme modundan çıkarmak için yavaş olan parmak izi tarayıcısıdır. Pil, normal günlerle oldukça mutlu bir şekilde başa çıkan sağlam bir 3.000mAh'dir.

Lenovo bir noktada Android 8.0 Oreo yükseltmesi vaat ediyor ve bu da performansı artırabilir: bu daha optimize edilmiş bir Android'dir ve diğer cihazlarda çok hızlı çalışır.


Bir bütçe medyası veya oyun telefonu olarak, herhangi bir büyük kare hızı sorunu olmadan mükemmel derecede uygundur. Büyük ekran yardımcı olur ve hoparlör mono iken şaşırtıcı derecede gürültülü ve boyutuna göre gürültülüdür. Ayrıca bir FM radyo da vardır. Babana sor.

Moto G5S Plus incelemesi: karar

Moto G5S Plus incelemesi

RRP'yi ödemeyin: Moto G5S Plus indirimli fiyatlarla yaygın olarak bulunur, bu da onu para için mükemmel bir değer haline getirir ve benzer şekilde adlandırılmış ancak daha az prim hissi veren G5 Plus'tan daha iyi bir bahis yapar. Dalgalanan teknik özellikler için bir değil, ancak sağlam bir performans ve iyi bir ekran sunuyor. Tek gerçek kıkırdamamız gecikmeli kamera. Honor 9, özellikle oyunlar için biraz daha iyi olabilir, ancak aynı zamanda çok daha pahalıdır.