Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Moto G7 Plus incelemesi: Motorola başka bir bütçe süperstarı yaptı

Moto G7 Plus incelemesi: Motorola başka bir bütçe süperstarı yaptı

Motorola Moto G7 Plus, motorola Moto G7 Plus ile derin ... Amazon Prime £ 219.98 Motorola Moto G7 + Plus XT1965'i ​​görüntüleyin ... Amazon Prime £ 240 Görüntüle Motorola Moto G7 PLUS 4 / 64GB ... Amazon Prime £ 331,43 Görüntüle 130'dan fazla kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün milyon ürün
Moto G7 Plus temel özellikleri


Boyutlar:157 x 75,3 x 8,3 mm

Ağırlık:176 g

Ekran:6,2 inç, 19: 9, 398 ppi (1,080 x 2,270)

İŞLEMCİ:Aslanağzı 636


VERİ DEPOSU:4 cigabayt

Depolama:64 GB


Batarya:3.000 mAh

Kameralar:16 MP + 5 MP arka, 12 MP ön


THE:Android 9.0 Pastası

Pingtwitter'ün Motorola Moto G7 Plus incelemesine hoş geldiniz. Son yıllarda, Lenovo'nun sahip olduğu Motorola markası değer ile eş anlamlı hale geldi: piyasadaki en iyi görünümlü veya en güçlü telefonlar olmayan, ancak fiyatı çok iyi olan orta sınıf ve ekonomik telefonlar.

Şimdi Motorola,Moto G6 telefonlarileMoto G7 aralığı. Toplamda dört telefon var ve Moto G7 Plus grubun en gelişmişidir (fiziksel boyutunu diğer üç telefondan ikisiyle paylaşmasına rağmen).

Biz yazdıkdetaylı olarak buradaDört G7 telefonu arasındaki farklar hakkında, ancak özetle bu premium model. Standart G7'den biraz daha iyi bir kameraya ve biraz daha hızlı bir işlemciye sahip, ancak iki telefon başka türlü çok benzer.


Motorola, pazarın daha uygun fiyatlı ucunda fiyat ve performans arasındaki tatlı noktayı bulma konusundaki her zamanki hilesinden vazgeçti mi? Bu, çok az paraya çok fazla telefon almak isteyen biri için ciddi bir rakip mi? Bunu öğrenmek için Moto G7 Plus ile birkaç gün geçirdik.

Moto G7 Plus: fiyat ve kullanılabilirlik

Moto G7 Plus incelemesi


Moto G7 Plus, Carphone Warehouse, Amazon gibi alışılagelmiş ana cadde ve çevrimiçi perakendecilerin birçoğundan şu anda satışta.EE, Clove and Currys PC World. Telefonu bir sözleşmeyle alabilir veya her şeyi önceden ödeyebilir ve kendi SIM kartınızı getirebilirsiniz.

En son fiyatlar için çevrimiçi listelere bakın, ancak Moto G7 Plus'ı 269,99 £ SIM içermeyen gibi düşük bir fiyata görüyoruz. EE aralığı ile aylık fiyatlar, ayda 23 £ ve 50 £ önden başlar ve size 500MB veri sağlar.

Hangi şekilde dilerseniz dilimleyin, bazı amiral gemisi modellerinin dört katından fazlasına mal olabileceğini düşündüğünüzde bu çok uygun fiyatlı bir telefon.

Moto G7 Plus incelemesi: tasarım ve ekran

Moto G7 Plus incelemesi


Moto G7 Plus, 6,2 inç, 1,080 x 2,270 piksel ekrana (Plus adına rağmen, standart G7 ile aynı boyut ve çözünürlükte) sallanıyor. Parlak ve okunması kolay, ancak maksimum parlaklıkta biraz soluk görünüyor.

Motorola, burada bir OLED panel yerine bir LCD tercih etti - şüphesiz nedenlerden biri de maliyetle - ve diyelim ki birinci sınıf bir Samsung amiral gemisinde olabileceğinizle aynı derinliği ve zenginliği elde edemezsiniz. Bununla birlikte, ekran mükemmel bir şekilde kullanılabilir ve film izlemek, internette gezinmek veya mesaj göndermek için uygundur.

Metin ve şekiller net ve keskindir, renkler iyi bir şekilde yeniden üretilmiştir ve bugünlerde pek çok telefonun kullandığı 19: 9 en boy oranı, sosyal medya beslemeleriniz ve favori web siteleriniz için bolca kaydırma alanı olduğu anlamına gelir.

Elde, telefon hafif ve biraz plastik görünümlü (burada plastik olmasa da - sadece alüminyum ve cam): tuttuğunuzda bunun 1000 £ 'luk bir telefon olmadığını söyleyebilirsiniz, ancak bu değil kalitesiz hissettirdiğini veya kötü bir şekilde bir araya geldiğini söyleyin. Sadece ... daha ucuz hissettiriyor. Telefonla birlikte basit bir plastik kılıf da eklemeliyiz ve çok kullanmasak da, ücretsiz bir aksesuarın dahil olduğunu görmek güzel.

Moto G7 Plus incelemesi


Motorola, çerçeveyi küçültmek için güzel bir iş çıkardı - telefonun altında ince bir çene ve üstte küçük bir gözyaşı damlası çentiği var. Moto G7 Plus'ın tasarımının ve estetiğinin hayranlarıyız ve eğer sadece bir masanın üzerine düz bir şekilde yerleştirilmiş olarak bakarsanız, onu çok daha pahalı bir şeyle kolayca karıştırabilirsiniz.

Bu alt çene, bazılarının itici bulabileceği Motorola markasını içeriyor, ancak çok ince bir şekilde yapıldı ve G7 Plus ile zamanımızda bizi rahatsız etmedi - bu, ekrandan fırlayan veya gerçekten dikkatini dağıtan bir şey değil.

Sağda ses ve güç düğmeleri, üstte bir SIM kart yuvası ve altta tek bir hoparlör ızgarası ve 3,5 mm kulaklık girişi var. Güç ve bağlantı bir USB-C bağlantı noktası ile sağlanır. Arka tarafta parmak izi sensörü (üzerinde Motorola logosu bulunan) ve çift lensli kamera var.

Şimdiye kadar gördüğümüz en ilham verici tasarım değil - ve oldukça sıkıcı önceden ayarlanmış duvar kağıdı burada yardımcı olmuyor, bu yüzden muhtemelen değiştirmek isteyeceksiniz - ancak önceden size 300 £ 'dan daha ucuza mal olacak bir telefon için, yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha yetenek için, burada incelediğimiz Derin İndigo (neredeyse siyah) model yerine Viva Kırmızısı seçeneğini düşünün.

Moto G7 Plus incelemesi: özellikler ve güç

Moto G7 Plus incelemesi


Pazarın bütçe ucunda alışveriş yaparken, genellikle maliyet düşürücü önlemlerin çoğunun gerçekleştiği dahili özelliklerdir ve bu nedenle Snapdragon 636 işlemcisinin bu fiyat noktasında olması beklenir.

Nokia 6.1 Plus veya Moto Z3 Play gibi telefonlarda bulabileceğiniz işlemcinin aynısıdır: herhangi bir kıyaslama kaydı oluşturmaz ve uygulamaların açılması gibi üst düzey bir telefonda olduğundan birkaç dakika daha uzun sürebilir. Google Pixel 3 XL, ancak bu telefon yine de istediğiniz her şeyi yapacak.

Moto G7 Plus, en yeni Asphalt yarış oyununu ve diğer zorlu oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyordu, bu nedenle daha yavaş işlemci sizi çok fazla engellemeyecek. Yepyeni bir telefonu test ettiğimiz bariz uyarı ile performansta herhangi bir hıçkırık veya gecikme fark etmedik.

4GB RAM ve 64GB depolama alanı bu fiyat noktasında aslında oldukça cömert - yukarıda bahsedilen Pixel 3 XL de 4GB RAM ile geçiyor. Daha düşük depolama seçenekleriyle, her zaman bir hafıza kartını takmanıza izin veren bir telefon almanızı öneririz ve Moto G7 Plus'ta durum budur.

Moto G7 Plus incelemesi


G7 Plus'ı GeekBench hızlarına sokmak, fiyat ölçeğinin üstündeki telefonlarla karşılaştırıldığında önemli ölçüde hızda olmayan bir telefon gösteriyor, ancak paranın karşılığını alıyorsunuz, hala iyi bir anlaşma yapıyorsunuz. Sohbet uygulamalarını kullanırken, web'de gezinirken, fotoğraf çekerken veya tüm standart telefon işlerini yaparken, farkı gerçekten fark etmeyeceksiniz.

Telefonun iki veya üç yıl sonra nasıl olabileceğinden bahsedemeyiz, ancak basit silikon fiziği, daha yavaş işlemciye sahip bir telefonun, daha hızlı işlemcili bir telefon kadar uzun süre dayanmayacağıdır. Bununla birlikte, Moto G7 Plus'ın içinde bolca hayat olduğunu ve gerekirse birkaç yıl boyunca size iyi hizmet vereceğini düşündüğümüzü söyledi.

Moto G7 Plus ile geçirdiğimiz zamana dayanarak, minimum gecikme ve sıfır çarpışma ile yapacağınız her şey için yeterince hızlı ve duyarlı bulduk. Yükleme süreleri bazen beklediğinizden biraz daha uzun sürebilir ve oyunlarda diğer telefonlara göre daha düşük kare hızlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz, ancak büyük sorunlar yoktur.

Snapdragon 636'nın, normal Moto G7'de bulacağınız Snapdragon 632'den hafif bir adım olduğunu unutmayın. Eğer deniyorsanbu G7 telefonlar arasında seçim yapın, G7 Plus'ın size biraz daha fazla güç katacağını unutmayın.

GeekBench 4 Karşılaştırmaları - Moto G7 Plus

[CPU testi]

Tek çekirdekli: 1.330

Çok çekirdekli: 4.949

[Hesaplama testi]

RenderSript Puanı: 4.307

[Pil testi]

Pil Puanı Tahmini: 3.800

Moto G7 Plus incelemesi: kamera

Moto G7 Plus incelemesi


Motorola, Moto G7 Plus'ın en önemli satış noktalarından biri olarak fotoğrafçılığı zorluyor ve telefonun kamera bölümünde sunması gereken telefondan etkilendiğimizi söylemeliyiz. Genel olarak bu telefondaki kameralar size çok iyi hizmet edecek.

16MP + 5MP arka kamera, en son Apple, Google veya Pixel amiral gemisinde alacağınız kadar iyi mi? Hayır, hayır değil - ve ne zamanPixel 3asadece 399 sterline satış yapıyor, bu Motorola için bir sorun olabilir. Ancak genel olarak Moto G7 Plus'tan çok kullanışlı çekimler alacaksınız.

Her zamanki gibi, parlak ve iyi aydınlatılmış çekimler, bol miktarda ayrıntı ve zengin renklerle en iyi şekilde ortaya çıkıyor. G7 Plus ile özellikle sıkıcı ve bulutlu bir günde çıktık, ancak ortaya çıkan görüntüler hala gerçekten çok iyiydi - bazı durumlarda sosyal medyada yayınlamak veya hatta duvara asmak için yeterince iyi.

Işık düştüğünde, gürültü ve bulanıklık artar: Moto G7 Plus, çok karanlık sahnelerle mücadele etti, ancak tipik olarak her zaman bir şeyler yakalayabildi. En az bir veya iki düşük ışık kaynağına sahip olduğunuz yarı karanlıkta, makul çekimler yapabilir.

Resim 1/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

Moto G7 Plus'ta portre modu hızlı ve etkilidir.
Resim 2/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

Renkler ve ayrıntılar iyi bir şekilde yeniden üretilmiştir.
Resim 3/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

Moto G7 Plus, çoğu koşulda iyi çekimler yapmanızı sağlar.
Resim 4/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

HDR vurulabilir ve gözden kaçabilir ancak genellikle fotoğrafları iyileştirir.
Resim 5/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

Yakın çekim görüntüleri keskin ve ayrıntılı görünür.
Resim 6/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

Bu çekim, bol miktarda renk ve canlılık sağlar.
Resim 7/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

Moto G7 Plus, çok karanlık senaryolarda daha az başarılıdır.
Resim 8/8

Moto G7 Plus kamera örnekleri

Biraz ışık olduğu sürece, Moto G7 Plus kullanılabilir fotoğraflar çekebilir.

İster sahildeki çocuklar isterse bardaki arkadaşlarınız olsun, Moto G7 Plus'ın sizi hayal kırıklığına uğrattığı pek çok durum bulacağınızı düşünmüyoruz. HDR modu biraz vuruldu ve bizi özlüyordu ve her zaman mükemmel bir renk ve ayrıntı karışımı elde edemedi - ancak altta, sınıfının en iyisi bir kamera istiyorsanız, bir amiral gemisi (veya ... erm ... Piksel 3a).

Yerleşik optik görüntü sabitleme (OIS) çok hoş karşılanır ve kamera titremesini ve görüntü bulanıklığını olabildiğince azaltmalıdır. Testlerimizde çok fazla fark etmedik ama olması güzel. Moto G7 ayrıca, iyi çalışan harika bir spot renk de dahil olmak üzere, oynaması eğlenceli olan bir dizi temiz çekim modu ve filtre atıyor.

Ön tarafta, 12 MP özçekim kamerası olağanüstü değil, ancak tamamen yeterli ve Moto G7 Plus, ekranın tüm önünü aydınlatmanın düzgün bir hilesini bile yapabilir, böylece gerekirse flaş olarak kullanabilirsiniz.

Kaydedilen video, mümkün olan 4K kayıt ile harika görünüyor - ve bu entegre OIS burada da kullanışlı oluyor. Moto G7 Plus'tan 300 poundun altındaki fiyatını yalanlayan resimler ve klipler alacaksınız ve gerçekten isteyebileceğiniz tek şey bu.

Moto G7 Plus incelemesi: yazılım ve özellikler

Moto G7 Plus incelemesi


Neyse ki Motorola, hisse senedi Android deneyimiyle çok fazla uğraşmıyor. Örneğin, tek bir yukarı kaydırma, sizi uygulama çekmecesine götürür ve önceden yüklenmiş uygulamalar, teknik destek ve telefonun nasıl kullanılacağını öğretmek için birkaç yardımcı programla sınırlıdır.

Birlikte verilen Moto Eylemler (uygulamaları hareketlerle kontrol etmek için) ve Moto Ses (sürüş sırasında metinlerinizi okumak için) hayatınızı değiştirmeyecek, ancak bir şeyler yapmak istiyorsanız birlikte oynamak eğlencelidir. ahizenizle biraz daha fazla. Yine de Motorola'nın Android'in yolundan çıkmasını seviyoruz ve tüm önemli Google uygulamaları kutudan çıktığı anda telefonda mevcut.

Moto G7 Plus, yeterince zararsız ve bir pil ölçer olarak ikiye katlanan kendi özel saat ve tarih widget'ına sahiptir. Bu widget, bakmak için telefonu kaldırdığınızda kilit ekranında da görünür, bu nedenle günün saatini kontrol etmek yeterince kolaydır.

En sonAndroid 9 Pastasıbeklediğiniz gibi burada yer alıyor, ancak ne kadar çabukAndroid Q, karanlık mod ve hepsi görülmeye devam ediyor - Moto G6 telefonlar Android 9 Pie güncellemelerini bir ay kadar önce aldı, bu yüzden en az birkaç ay bekliyor olabilirsiniz. Yine de, işletim sistemi güncellemelerinin çoğu artık perde arkasındaki ince ayarlar ve kaput altı iyileştirmeleriyle, bir zamanlar olduğu kadar büyük bir sorun değil.

Moto G7 Plus incelemesi


Moto G7 Plus'ta su geçirmezlik elde edemezsiniz, ancak bu fiyat seviyesinde alacağınız kadar iyi olan ince bir su itici katman elde edersiniz. Bulaşık kabında bir smaçla hayatta kalamaz, ancak biraz yağmur altında kalması gerekir.

Dolby Audio, onu destekleyen uygulamalar için dahildir ve genel olarak telefonun ses performansından etkilendik: diyalog ve arka plan müziği, örneğin videoları izlerken yüksek ve nettir ve bir dokunuşla Moto G7 Plus'ı bile kullanabilirsiniz. küçük bir odayı müzikle doldurmak için geçici bir boombox olarak.

Motorola'nın telefonunuzu sadece 15 dakikada 12 saatlik güçle sulandırabileceğini söylediği 27W hızlı şarj elde ediyorsunuz - ve bu testlerimizde doğru görünüyor. Netflix'i bir saat boyunca maksimum parlaklıkta ve makul bir ses seviyesinde izlemek için olağan Pingtwitter testini yaptık ve 3.000 mAh pil yüzde 100'den yüzde 83'e düştü: bu biraz ortalamanın biraz altında, ancak tüm gün pil ömrüne eşit.

Moto G7 Plus ile yaptığımız zamanımızda, gün sonunda çok nadiren yüzde 20'den daha az pil kalmıştı, ancak kuşkusuz bunu kullanımda da kullanmadık. 5.000 mAh büyüklüğünde bir batarya için Moto G7 Power, dikkate alınması gereken bir alternatiftir.

Moto G7 Plus incelemesi: karar

Moto G7 Plus incelemesi


Neredeyse her açıdan - tasarım, performans, kamera - Moto G7 Plus size 270 £ 'luk (veya ödeyeceğiniz her şey için) çok şey verir. Gerçek bir amiral gemisi ile asla hata yapmayacak olsanız bile, yapabilecekleri ve sunduğu özellikler açısından kesinlikle ağırlığının üzerinde yumruk atıyor.

Moto G7 Plus için şimdiye kadar her şey yolunda, ancak rekabet daha da güçleniyor. Pixel 3a'dan daha önce bahsetmiştik - başka bir 100 sterlin daha fazla, ancak harika bir kameralı - ve Honor ve Nokia gibileri, Motorola'yı pazarın bütçe ucunda daha fazla baskı altına alıyor.

Tüm bunlar, bu kadar düşük fiyatlı, bu kadar etkileyici bir telefon düşünmek için uğraşıyoruz. IP68 su yalıtımı veya kablosuz şarj gibi zil ve ıslık sesleri almazsınız, ancak gerçekten ihtiyacınız olan her şeyi çok iyi yapacak bir telefon alırsınız.