Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Moto G9 Power incelemesi: Küçük bir fiyata dev pil gücüne sahip bir telefon

Moto G9 Power incelemesi: Küçük bir fiyata dev pil gücüne sahip bir telefon

Bu Moto G9 Power incelemesi, muhtemelen şu anda alışveriş yapan herkesin ilgisini çekecektir.en iyi Android telefonbütçeye uygun: Motorola'nın çok sayıda performansa ve güncel özelliklere sahip uygun fiyatlı telefonlar üretme konusunda uzun bir geçmişi var, bu da farklı değil.

2020'nin büyük pili ve çok uygun fiyat etiketi olan Moto G8 Power'ından sonra, bu yeni sürüm benzer bir şablona sadık kaldı. Tek değişiklik, görünümünde küçük değişiklikler ve dahili bileşenlerde bazı güncellemeler. Moto G9 Power kesinlikleen ucuz telefonlar2021 yılı.

Moto G9 Power'ın kapsamlı Pingtwitter incelemesinde, pil ömründen kamera performansına ve yerleşik yazılıma kadar tüm önemli alanlarda telefona derinlemesine bakacağız.

Moto G9 Power incelemesi: Fiyat ve çıkış tarihi

Moto G9 Power, Kasım 2020'de piyasaya sürüldü. Lansman sırasında telefona İngiltere'de 179,99 £, Avrupa'nın geri kalanında 199,99 € ve ABD'de 249,99 $ tavsiye edilen perakende satış fiyatı verildi.


Aşağıdaki fiyat kontrolörümüzden en son fiyatları ve sözleşme tekliflerini inceleyebilirsiniz.

Günümüzün en iyi Motorola Moto G9 Power fırsatları Moto G9 Power 2021 (128GB,... Amazon Prime 229,99 $ Görünüm Motorola Moto G9 Power... Amazon 355 $ Görünüm Samsung Galaxy Tab S6 Lite... Amazon 415 $ Görünüm Her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için

Moto G9 Power incelemesi: Tasarım ve ekran

Moto G9 Power incelemesi: resmi fotoğraf


(Resim kredisi: Motorola)

Moto G9 Power, normal Motorola şablonundan çok fazla sapmıyor, ancak kasanın arkasındaki sol üst köşedeki dikdörtgen arka kamera dizisi Moto G8 serisi telefonlardan farklı. Şu anki Motorola cep telefonlarının hepsi bu yeni tasarımı takip edecek gibi görünüyor ve gözümüze oldukça şık görünüyor. Parmak izi sensörü de arkada oturuyor ve Motorola logosunu taşıyor (tercih ederseniz yüz tanıma kilidi de mevcuttur).

Aksi takdirde bu oldukça standart, sade görünümlü bir akıllı telefon. Göze hoş geliyor ama aynı zamanda pek çok bütçe el cihazının sahip olduğu biraz daha kalın, biraz daha ucuz bir his veriyor – Moto G9 Power'ın estetiği konusunda büyük ölçüde rahatsız edici bir şey olmamasına rağmen, bunun gibi premium bir şeye sahip olmadığınızı söyleyebilirsiniz.Galaxy S21aldığında. Yeşilimsi bir Metalik Adaçayı (inceleme birimimizde gösterildiği gibi) ve morumsu bir Elektrikli Menekşe, renkler açısından iki seçeneğinizdir.


Ekranın yanı sıra, gövde tamamen plastik ve Motorola'nın buraya arkaya koyduğu hafif dokulu etkiyi takdir ediyoruz - bu, telefonu tutarken daha kolay kavramanızı sağlar ve biraz cila ekler. Genel tasarım. Motorola, G9 Power'ı 'su itici' olarak tanımlıyor, bu nedenle sıvılara ve toza karşı koruma için herhangi bir resmi IP derecesi almasanız da, telefonun birkaç sıçramaya dayanabilmesi gerekiyor.

Moto G9 Power incelemesi: elde, arkayı gösteriyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bağlantı noktaları veya düğmeler veya bunların yerleştirildiği yer açısından burada hiçbir sürpriz yok. Telefonun ekranına baktığınızda ses ve güç düğmeleri sağda ve solda SIM kart yuvası ve Google Asistan için özel bir düğme (genellikle yararlı bulduğumuz bir özellik) var. Veri aktarımı ve şarj için bir USB-C bağlantı noktasının yanı sıra altta tek bir hoparlör var ve telefon, ön tarafa mantıklı bir şekilde yerleştirilmiş 3,5 mm kulaklık jakı içeriyor.

Moto G9 Power'daki IPS LCD ekranın göze çarpan tek özelliği boyutudur: 6,8 inç olarak kesinlikle çoğundan daha büyüktür, bu nedenle küçük elleri (veya cepleri) olanlar bir sonraki akıllı telefonlarını başka bir yerde aramak isteyebilirler. Tıknaz bir alt çene var, ancak diğer çerçeveler güzel ve dar ve ekrandaki tek kesinti, ekranın sol üst köşesindeki bir delik çentiği.


Ekran kesinlikle büyük olsa da, 720x1640 piksel çözünürlük, diğer pek çok el cihazı kadar keskin olmadığı anlamına geliyor ve ayrıca maksimum parlaklık seviyesinin oldukça yetersiz olduğunu gördük. Moto G9 Power ekranında herhangi bir HDR işleme almadığınızı da belirtmekte fayda var. Telefonla ilgili her şeyin çok uygun fiyatına karşı tartılması gerekiyor, ancak ekran Motorola'nın kendisine biraz para kazandırdığını söyleyebileceğiniz alanlardan biri.

Moto G9 Power incelemesi: Kamera ve pil

Moto G9 Power incelemesi: kamera lensleri

(İmaj kredisi: Gelecek)

Moto G9 Power'ın ön tarafında tek bir 16MP selfie kamerası ve arka tarafında üç lensli 64MP genişliğinde, 2MP makro ve 2MP derinlikte arka kamerası bulunuyor (arka kamera dikdörtgenindeki dördüncü daire flaştır). Ultra geniş mod, optik yakınlaştırma özellikleri veya optik görüntü sabitleme olmadan aşırı etkileyici bir kamera kurulumu değil, ancak telefonun sattığı fiyat türünde, aslında oldukça iyi bir teklif.

Ana 64MP kamera, iyi aydınlatma koşullarında sizin için fotoğraf çekme konusunda sağlam bir iş çıkarıyor, ancak deklanşör hızı en iyi el cihazlarında olduğundan sadece bir dokunuş daha yavaş ve en iyi çekimleri elde etmek için sabit bir ele ihtiyacınız var. Gün ışığında Moto G9 Power ile çektiğimiz fotoğrafların çoğu net, parlak ve canlı, keskin ayrıntılar ve iyi dengelenmiş renklerle çıktı. Sonuçlar kesinlikle sosyal medyaya göndermek için yeterince iyi.

Işık azaldıkça, Moto G9 Power'daki arka kameranın eksiklikleri ortaya çıkmaya başlıyor: ayrıntılar kayboluyor ve bulanıklaşıyor ve çok fazla parazit ve piksellenme var. Geceleri çektiğiniz fotoğraflar çoğu zaman hemen hemen kullanılabilir, ancak daha pahalı orta sınıf telefonlardan düşük ışıkta alabileceğiniz resimlerden çok uzaklar. Bu, karanlıkta harika bir çekim yapmak için güvenmek isteyeceğiniz bir telefon kamerası değil.

Resim 1 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Üç lensli arka kamera, bazı çok iyi çekimler yapabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Üç lensli arka kamera, bazı çok iyi çekimler yapabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Işık iyi olduğu sürece renkler iyi dengelenir ve detaylar nettir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Optik yakınlaştırma yoktur ve gerçekten dijital yakınlaştırmaya güvenmek istemezsiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Yakın çekimler sorun değil, ancak makro moduna gerçekten ihtiyacınız yok (bu çekim bunu kullanmıyor).
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Bu telefon tarafından çekilen bazı fotoğraflar çok daha pahalı bir el cihazından alınmış gibi görünüyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Çekebileceğiniz fotoğraflar ve videolar sosyal medya için fazlasıyla yeterli.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Deklanşör hızı biraz yavaş, ancak kamera genellikle gün içinde etkileyici.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Düşük ışık performansı harika değil, ancak kullanılabilir çekimler yapabilirsiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Gece modu belirli durumlarda yardımcı olabilir, ancak özellikle rafine edilmemiştir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 10 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Gece çöktüğünde çoğu ayrıntı kaybolur veya bulanıklaşır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 11 / 11

Moto G9 Power kamera örneği

Yine gece modu bir parlaklık artışı sağlıyor, ancak fotoğraf özellikle net değil.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Kamerada bir gece modu var, ancak bu, çekildiği anda görüntünün parlaklığını artırmaya çalışmaktan daha fazlasını yapmıyor: gerçekten resimlerinizin karanlık alanlarından herhangi bir ekstra ayrıntı seçmeyecek. Motorola yazılımıyla, spot renkli resim modu ve hızlandırılmış video modu da dahil olmak üzere birkaç harika fotoğraf ve video modu elde ettiğinizi belirtmekte fayda var, ancak bunlar genel olarak yalnızca ortalama bir kamera setini telafi etmek için yeterli değil. . Makro modunun adil olmak için kullanımları var ve bazı iyi sonuçlar üretebilir, ancak onu kullanmak için çok sağlam bir ele ihtiyacınız olacak.

Pil ömrü etkileyici – Moto G9 Power'ı satın almanın ana nedenlerinden biri (adından da tahmin edebileceğiniz gibi), çünkü burada paketlenmiş 6.000 mAh kapasiteli bir pil var. Düşük çözünürlüklü ekran ve mütevazı dahili bileşenlerle, bu telefonla birden fazla günlük kullanım bile yapabilirsiniz ve ahize, onunla hiçbir şey yapmadığınızda şarjını tutmakta çok iyidir – boşalmayacaktır. bir çekmecede veya bir masada otururken hızlı bir şekilde.

Ses seviyesi düşük ve ekran parlaklığı maksimuma çıkarılmış iki saatlik bir video akışı testinde, Moto G9 Power'ın pil seviyesi yüzde 100'den yüzde 87'ye sadece yüzde 13 düştü - çok iyi bir sonuç, bazılarını düşündürür Genel olarak 15-16 saatlik video akışı. Daha önce başka hiçbir Motorola telefonunda bu kadar büyük bir pil bulunmamıştı (aslında şu anda herhangi bir üreticide bulabileceğiniz en büyük telefon pillerinden biri ve gerçekten fark yaratıyor. Ancak burada kablosuz şarj yok ve kablolu şarj yok hız 20W'da zirveye çıkıyor.

Moto G9 Power incelemesi: Özellikler ve özellikler

Moto G9 Gücü

(İmaj kredisi: Gelecek)

Performansı için kesinlikle Moto G9 Power'ı satın almayacaksınız: bu telefon Google Play Store'daki her şeyi çalıştıracak, ancak daha zorlu uygulamalar yavaş olacak ve en yoğun oyunlar bile ortalamanın altında kare hızlarına sahip olacak. grafik kalite ayarlarını olabildiğince aşağı çevirdiğinizde. G9 Power ile idare etmek kesinlikle mümkün, ancak ciddi oyuncular veya ileri düzey kullanıcılar için değil.

315 (tek çekirdekli), 1411 (çok çekirdekli) ve 374 (OpenCL) Geekbench 5 puanları bunu destekliyor - bu kıyaslamalar, aşağıdaki gibi telefonlardan önemli ölçüde daha düşük.Moto G 5G Artıgibi üst düzey ahizeler tarafından havaya uçurulur.OnePlus 8 Pro. Yavaş hız, telefonu kullanılamaz hale getirmez, ancak daha yavaş olursa ve kullanıcı deneyimi ilerledikçe sinir bozucu olmaya başlar. Moto G9 Power'ın bir sonraki telefonunuz olabileceğini düşünüyorsanız, bunu aklınızda bulundurmaya değer.

Özellikler açısından, telefon, 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama (gerekirse bir hafıza kartıyla genişletebilirsiniz) yanında orta sınıf bir Qualcomm Snapdragon 662 işlemci tarafından desteklenmektedir. Burada 5G yok, ancak o zaman bu fiyata gerçekten beklemezsiniz ve çoğumuz önümüzdeki birkaç yıl boyunca zaten 4G hızlarıyla geçinebilmeliyiz. En yeni Wi-Fi 6 teknolojisi de eksik, ancak yine de bu aşamada bu gerçekten bir anlaşma kırıcı değil.

Moto G9 Güç ekran görüntüsü

(İmaj kredisi: Gelecek)

Motorola ile her zaman olduğu gibi, Moto G9 Power, Google'ın kendi telefonlarına koyduğu stok sürümüne oldukça yakın, temiz ve sade bir Android sürümüyle birlikte gelir. Yakışıklı en son Android 11 yerine Android 10 çalıştırıyor olsa da, şu anda piyasadaki en iyi Android kaplamalarından biri ve çok az şişkinlik - belki de bir Motorola telefonu (Android) seçmek için başka bir neden. Örneğin, Çinli üreticiler tarafından piyasaya sürülen telefonlar bu alanda daha az etkileyici olma eğilimindedir).

Telefon özelleştirilebilir hareketleri destekler, böylece ekran görüntüsü almak veya elinizin ve parmaklarınızın belirli hareketleriyle el fenerini açmak gibi eylemleri tetikleyebilirsiniz - belki bir telefondaki en zorlayıcı özelliklerden biri değildir, ancak not edilmesi gereken başka bir şeydir. Favorilerimizden biri, telefonu bir yüzeyde yüzü aşağı bakacak şekilde çevirebilmek ve Rahatsız Etmeyin modunun otomatik olarak açılmasını sağlamak.

Moto G9 Power'daki performans söz konusu olduğunda, her şey paranın karşılığı ile ilgilidir. Birçok ölçüme göre, bir Android akıllı telefonu düzgün bir şekilde çalıştırmak için teknik özellikler açısından gerçekten gereken minimum değeri alıyorsunuz, ancak ahize, günlük kullanım ve oyunların çoğu için tatmin edici bir şekilde hızlı olacak kadar yeterli güce sahip. Genel olarak, telefon için ödediğiniz fiyatı göz önünde bulundurarak muhtemelen beklediğinizden daha iyidir, ki gerçekten isteyebileceğiniz tek şey budur.

Moto G9 Power incelemesi: Rekabet ve karar

Moto G9 Güç incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Moto G9 Power gibi uygun fiyatlı bir telefonda karar vermek her zaman zordur, çünkü bu telefonlar açıkça daha pahalı rakipleri kadar iyi değil – ancak çok uygun fiyatlılar ve yeni bir akıllı telefon satın alan birçok insan için bu çok önemli bir düşünce. Motorola'dan beklediğiniz gibi, Moto G9 Power paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor.

Bugün bundan daha ucuz ve performans ve özellikler açısından ciddi bir şekilde ödün vermeyen bir telefon bulmakta zorlanacaksınız ve telefonla ilgili diğer her şeyin bunu göz önünde bulundurarak tartılması gerekiyor: biraz cansız ekran, şöyle böyle dahili bileşenler, düşük ışıkta ortalama kamera performansı vb. Günün sonunda Moto G9 Power, bir akıllı telefona ihtiyacınız olan her şeyi yapacak, bu yüzden belki de soru neden daha fazla ödeyesiniz?

Moto G9 Power'ın düşük fiyatının yanı sıra, bu cihazı alışveriş listenizin en üstüne koymanın bir diğer ana nedeni de 6.000 mAh pil, yani telefonun çalışmaya devam ettiği anlamına geliyor. Pil ömrü açısından şu anda piyasadaki en iyi telefonlardan biri, ancak hızlı şarj ve kablosuz şarj artık çok yaygın olsa da, pil ömrü belki de bir zamanlar önemli bir husus değil.

Günümüzün en iyi Motorola Moto G9 Power fırsatları Moto G9 Power 2021 (128GB,... Amazon Prime 229,99 $ Görünüm Motorola Moto G9 Power... Amazon 355 $ Görünüm Samsung Galaxy Tab S6 Lite... Amazon 415 $ Görünüm Her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için

Moto G9 Güç incelemesi

(Resim kredisi: Motorola)

Bir sonraki akıllı telefonunuz olarak Moto G9 Power'ı seçmeyle ilgili sorunlardan biri, etrafta çok sayıda iyi rakip el cihazı bulunmasıdır. Tamam, telefonlariPhone SE 2020veOnePlus KuzeyG9 Power'ın fiyatının iki katı olabilir, ancak yine de uygun fiyatlı taraftalar - ve tasarım, ekran kalitesi, performans, fotoğraf ve video çekimi vb. açısından Motorola'dan çok daha iyiler. Nokia 5.4 gibi telefonlar veXiaomi Redmi 9Motorola'ya bütçe düzeyinde de bolca rekabet sağlayın.

Bunun sizin için telefon olup olmadığı büyük ölçüde akıllı telefonunuzu ne amaçla kullanacağınıza bağlı olacaktır: gece fotoğrafçılığında en iyisine ihtiyacınız varsa ve zamanınızın çoğunu en zorlu oyunlarda geçirecekseniz Android'in sunduğu bir şey varsa, daha pahalı bir satın alma işlemini karşılayabilecek duruma gelene kadar tasarruf etmeye değer olabilir. Yalnızca temel özellikleri kapsayan ve tek bir pil şarjıyla uzun süre dayanan bir telefona ihtiyacınız varsa, Moto G9 Power tam size göre bir telefon olabilir.

Genel olarak, Moto G9 Power'ın sunduğu şeylerden çok etkilendik - kesinlikle şu anda piyasadaki en iyi bütçeli Android telefonlardan biri ve düşük, düşük fiyatı düşündüğünüzde, bunu yapmak zor. telefonun çeşitli eksikliklerinden çok fazla şikayet ediyor. Motorola'nın önde gelen bir bütçe el cihazı üreticisi olarak itibarına kesinlikle herhangi bir zarar vermeyecek.