Close
  • Ana
  • /
  • Golf
  • /
  • Motocaddy M-Tech Elektrikli GPS Arabası incelemesi: kendi kişisel yardımcınız, ancak tekerlekli

Motocaddy M-Tech Elektrikli GPS Arabası incelemesi: kendi kişisel yardımcınız, ancak tekerlekli

İşte benim Motocaddy M-Tech Elektrikli GPS Arabası incelemem bir cümleyle: kısmen Dalek, kısmen golf çantası, bu, şimdiye kadar kullandığım en saf golf 'aksesuarlarından' biri - eğer öyle diyebilirsem -. Bu sadece biri olmanın ötesine geçer.en iyi golf çantaları; Bu, en iyi birkaç elemente sahip, tekerlekli, tam donanımlı, motorlu bir caddy'dir.golf saatiiyi bir ölçü için atıldı. Bunlardan birini yapacaktıgolfçüler için en iyi hediyelerhayal edilebilir, eğer öyleysenGerçektenHayatınızdaki golfçüyü etkilemeye heveslisiniz.


En iyi golfünüzü oynamak için taze olmanız ve özellikle turun sonlarında yorgunluktan etkilenmemeniz gerekir. Motocaddy M-Tech GPS arabası, 18'ine kadar kendinizi hala enerjik hissetmenizi sağlarken aynı zamanda çok daha fazlasını sunar.

18 delikli bir golf çantası taşımak iyi bir egzersiz olabilir, ancak büyük olasılıkla puanınızı artırıyor. Sadece bir arabayı kullandığınızda, bir çanta taşımanın gerçekte ne kadar yorucu olduğunu anlıyorsunuz.

Tur profesyonellerinin sadece yarda ve ahlaki destek sağlamak için kadroları yoktur; Ayrıca dört saat boyunca bir çanta dolusu sopayı sırtınızda taşımamanın bariz fiziksel faydaları da var. Taze olmanın golf oyununuza bariz faydaları vardır, ancak profesyonellerin aksine hepimizin kendi kişisel caddy'miz olamaz. Geri kalanımızın başka çözümler bulması gerekiyor.

Araba bir sonraki en iyi şeydir ve Motocaddy'nin M-Tech'i, her zaman ihtiyacınız olan mesafeye sahip olmanızı sağlamak için ek GPS özelliği ile birlikte gelir.


Motocaddy M-Tech GPS Elektrikli Araba: fiyat ve bulunabilirlik

M-Tech, çoğu büyük çevrimiçi golf perakendecisinde yaygın olarak bulunur ve sizi 1200 £ civarında bir yere geri götürecektir. Motocaddy Amerika'da da satıyor ama M-Tech'i henüz oraya alamamışsınız.

• ABD'de mevcut Motocaddy arabalarından alışveriş yapın


Motocaddy M-Tech GPS Elektrikli Araba: özellikler

Motocaddy M-Tech GPS Elektrikli araba

(İmaj kredisi: Motocaddy)

Bir araba, bir tur golfün fiziksel yükünün bir kısmını alır, ancak elektrikli olanı neredeyse tamamını ortadan kaldırır. Normal bir arabanın hala yokuş yukarı itilmesi ve aşağı inerken tutulması gerekirken, M-Tech elektrikli araba en dik yokuşları tırmanacak kadar güçlüdür ve ayrıca yokuş aşağı kontrol sistemine (DHC) sahiptir. diğer tarafa geçtiğinde kendi.


Dokunmatik ekranlı GPS sisteminin yanı sıra, yürüdüğünüz hıza uyacak dokuz farklı hız ayarı ve bir tişört kutusunun yanından aşağı yuvarlanmamasını sağlamak için bir park freni de dahil olmak üzere bir dizi başka şık özellik ile donatılmıştır. veya çekim yapmak üzereyken yeşil.

Rekabet modu, gerekirse GPS'i kapatmanıza olanak tanır ve bluetooth kullanarak akıllı telefonunuzla eşleştirerek M-Tech'e bildirim alabilirsiniz.

Ayrıca M-Tech'i 60 metreye kadar önceden belirlenmiş bir mesafeye ilerlemeye programlayabilirsiniz. Bu Ayarlanabilir Mesafe Kontrolü (ADC) özelliği, yeşile yaklaştığınızda ve arabayı bir sonraki tişörte göndermek istediğinizde veya hatta açık bir çimenlikteyseniz ve arkanıza yaslanıp rahatlamak istediğinizde idealdir.

Oynadığınız çukurun ayrıntılarını ve herhangi bir tehlikeye olan mesafeleri sağlamanın yanı sıra, puanınızı da giderken girebilirsiniz, ancak örneğin çoğu GPS saatinin aksine, M-Tech'in kaydetme puanlarını kaydetmediğini unutmayın. ‘turu bitir’ kaybolacak.


Atış takibi de mevcuttur. Bu, hiçbir ayrıntı saklanmamasına rağmen birçok golf saatinde bulacağınız özelliğe benzer. Özelliğin amacı iki yönlüdür. Öncelikle, ortadaki patlamaya neden olan sürücüyü vurduğunuzda ve gerçekte ne kadar ileri gittiğini merak ettiğinizde.

Yine de bunun daha pratik bir kullanımı da var, sanki her sopayı ne kadar uzağa vurma eğiliminde olduğunuzu biliyormuşsunuz gibi, bir yarda sayacı çimenlikten uzaklaştığınızda arama alanını önemli ölçüde daraltır.

DHC (yokuş aşağı kontrol) özelliği, golfçülerin özellikle dalgalı sahalarda faydalı bulacağı bir özelliktir. Arabalar, özellikle ceplerinde tam bir golf sopası seti ve diğer çeşitli eşyalarla yüklendiğinde ağırdır. Bu yüzden yokuş aşağı inerken kaçmalarını önlemek için onlara tutunmalısınız ve bu neredeyse bir yokuş yukarı itmek kadar yorucu olabilir.

DHC nedeniyle M-Tech arabası, ayarladığınız hızda yokuştan aşağı inecek ve aşağı inerken ekstra hız kazanmayacaktır.

Yüksek kapasiteli lityum pil, en az 36 delik için hızı rahatça koruyabilir, bu nedenle tam bir gün geçiriyorsanız, sahadayken pilin biteceği konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Dokunmatik ekranın hemen altında bulunan kullanışlı şarj cihazıyla akıllı telefonunuzu veya başka bir USB cihazını şarj etmek için bile kullanabilirsiniz.

Araba, 3 yıllık uzatılmış garantiyle gelirken, lityum pille 5 yıllık garanti alırsınız.

M-Tech, basit bir kompakt katlama sistemi ve en dar alanlara yerleştirmeye yardımcı olmak için yerden tasarruf sağlayan ters çevrilmiş tekerleklerle önemli ölçüde azaltılmış bir katlanmış ayak izine sahiptir. Sopalarınızı ve arabayı hemen hemen her araba bagajına sorunsuzca sığdırabilirsiniz.

Ve her şeyin ötesinde, cilalı krom ve karbon fiber detayların yanı sıra en üst düzeyde stil ve performans sunmak için elle dikilmiş deri kulplarla da harika görünüyor.

Herhangi bir araba çantası bu arabaya güzel bir şekilde sığacak olsa da, maksimum performans için en iyi şekilde, bu araba için özel olarak tasarlanmış ve nasıl olursa olsun yerine güvenli bir şekilde oturduğunu gören bir sabitleme sistemi ile birlikte gelen M-Tech uyumlu araba çantası ile eşleştirilir. inişli çıkışlı sürüş.

Çanta tamamen su geçirmezdir ve ihtiyacınız olan tüm saklama alanına sahiptir, bu da bunu bir şeyleri şık bir şekilde yapmayı seven golfçüler için mükemmel bir kombinasyon haline getirir.

M-TECH ayrıca sahadaki AED'lerin mevcudiyetini ve yerini gösterebilir ve golfçülere kalp krizi geçiren herkese uygulamak için CPR talimatları sağlayabilir. Bu özellik Heart Research UK tarafından gururla desteklenmiştir ve şu anda Birleşik Krallık genelinde 700'den fazla golf kulübü kayıtlıdır.

Motocaddy M-Tech Elektrikli GPS Arabası

(İmaj kredisi: Gelecek)

Motocaddy M-Tech Elektrikli GPS Arabası: performans

M-Tech'i kullandığım ilk birkaç kez, sadece sayıları karşılaştırmak için GPS saatimi de taktım. Saatin hatasız olduğunu biliyordum, bu yüzden troley tarafından sağlanan yardalarda büyük bir fark olup olmadığını görmek istedim. Yoktu, ikisi de yerindeydi.

Bu araba 40.000'den fazla kursla önceden yüklenmiş olarak geliyor ve nerede olduğumu bulmak ve kurs ayrıntılarını getirmek sadece birkaç saniye sürdü. Aslında nerede olduğunu belirlemede saatten daha hızlıydı.

Parkur haritaları etkileyici bir şekilde ayrıntılıdır ve tehlikelerin konumları ve ayrıca her green'in ön, orta ve arkasındaki yarda mesafeniz açısından ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahipsiniz. Daha doğru bir sayı elde etmek için pimi hareket ettirmek için dokunmatik ekranı bile kullanabilirsiniz.

Bu yıl çantamı kursta neredeyse özel olarak taşıdım, çünkü temel olarak çeşitli stant çantalarını inceledim;Callaway HyperDry C,Taylor Yapımı FlexTechveWilson Personeli EKOdiğerleri arasında. Bu nedenle, bir araba kullanmak benim için güzel bir değişiklik oldu ve faydaları hemen ortaya çıktı.

Çantanızı taşımakla araba kullanmak arasında çok büyük bir fiziksel fark var ve arabayı kullanmaya başladığımdan beri puanlarım daha düşük oldu. Bu elbette bir tesadüf olabilir, ancak yorulmadığınızda daha iyi golf oynamak kesinlikle daha kolaydır.

En sık oynadığım parkur özellikle engebeli ve son dört delikli streç gerçek bir yokuş yukarı eziyet. Zaten üç saattir dışarıdayken ihtiyacın olan şey değil. Özellikle 15. yeşilden tepeye 16. tee'ye hareket etmek boşa gidiyor ve çantayı taşıdığım ve kalkış yaparken hala nefessiz kaldığım birçok durum var! İyi bir sürüş için pek elverişli değil.

O şeyi yine de tepeye itmek zorunda kalacağım için normal bir araba bana bu durumda pek yardımcı olmaz, ancak elektrikli arabalar bu tür bir meydan okuma için yapılır. Sadece onu tepeye itmek zorunda kalmıyorsunuz, sadece tutunabiliyorsunuz ve neredeyse sizi arkasından yukarı sürüklüyor. 16. tişörte biraz uzun bacaklı geldim ama bir kez olsun nefesim kesilmiyor. Bunu hayal et! Merak ediyorsanız, tişört de bir krakerdi.

Düz zeminde, arabayı istediğiniz hıza ayarlayabilir ve kendi kendine çalışmasına izin verebilirsiniz, ancak çok yakın durmadığınız sürece bunu engebeli çimenli yollarda yapmanızı tavsiye etmem. İlk kez bir spin için aldığımda, vurduğum geçici bir topu almaya giderken başıboş bıraktım. Yokuş yukarı gidiyordu ve yedi hıza ayarlamıştım ama yerçekimi nedeniyle dörtte daha fazla hareket ediyordu.

Diğer topu almak için eğildiğimde, araba tepenin tepesine ulaşmıştı ve şimdi diğer tarafta gerçek bir yedide gidiyordu! Senin yaptığın gibi rahat görünmeye çalışarak peşinden koşmaya başladım, ama kısa süre sonra üzerinde hiçbir şey yapmadığımı fark ettim ve yeşil bir yan sığınağa doğru yöneldi. Jog bir sürat koşusu haline geldi ve bir sonraki çimenlikte üç topun eğlencesine çok fazla, kuma dalmasını durdurmak için tam zamanında oraya vardım.

ADC (ayarlanabilir mesafe kontrolü) işlevi, bu tür 'kaçak araba' fiyaskosunu önleyebilir, ancak yerel rotamdaki dalgalanmalar nedeniyle bunu çok sık kullanmadım, bu da onu düz bir çizgide çalıştırmayı zorlaştırıyor. Atıcımı çantadan çıkarabildiğim, ADC'yi belirli bir mesafeye ayarlayabildiğim ve ben dışarı çıkarken bir sonraki tişörte seyir halinde gönderebildiğim birkaç delik vardı.

Aynı şeyi fairway'in düz kısımlarında da yapabilirsiniz, çünkü herhangi bir sorun bulmadan önce kapanacağını bilmenin huzurunu verir. ADC'nin kullanımı son derece kolaydır, çünkü sadece açma/kapama düğmesini birkaç saniye basılı tutmak, ADC ayar kutusunu getirir. Daha sonra istediğiniz mesafeyi seçersiniz ve uzaklaşır. Çok kullanışlı.

Çekim izleme işlevi, birçok insanın kullanmayabileceği o küçük ekstralardan biridir, ancak gerçekten denemeden önce ihtiyacınız olduğunu bilmediğiniz şeylerden biridir. kavramına aşinayım.Garmin Yaklaşımı S62ama ne zaman erişimim yoksa (bu işlevi olmayan diğer saatleri test ettiğimde olduğu gibi) engebeli arazide veya ağaçlarda top bulma konusunda gerçekten sorunlu buluyorum.

Sürücünüzü normalde ne kadar uzağa taşıdığınızı biliyorsanız, sizi topunuzun düşme olasılığı olan noktaya götürmek için bir atış izleyici kullanabilirsiniz. Buna sahip olmadığınızda, arama alanını tahmin ettiğiniz gibi çok daha büyük hale getirir.

M-Tech size bu seçeneği sunuyor ve sahip olduğum tek sorun, atışımı yapar yapmaz manuel olarak etkinleştirmeyi unutmamdı. Saat, bileğinize bağlı olduğu için, topa vurduğunuz anda otomatik olarak yardaları saymaya başlar ve bu nedenle ne zaman savurduğunuzu bilir. Bir arabanın bu tür bir işlevselliğe sahip olmayacağı açıktır, bu nedenle yola çıkmadan önce atış izleyiciyi manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

Bu bazen benim için sorun oluyordu ama saati kullanmaya alışmasaydım ve ilk atış takibi deneyimim M-Tech ile olsaydı, eminim ki daha az unutkan olurdum ve ikinci olurdum. Doğa.

Skor izleme işlevi, akıllı telefonumu kullandığım ya da bunun için izlediğim için gerçek anlamda kullandığım bir şey değildi, çünkü ben bitirdikten sonra skoru kaydedecek, oysa M-Tech bunu saklamayacak ve siz de bunu izleyecektim. kapattığınızda kaybedersiniz.

Pil ömrü açısından çok etkileyici. Tek bir şarjla iki tam tur ve dokuz delikli bir oturum yönettim. Düz kurslarda bundan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Pili şarj etmek biraz zaman alır, ancak ertesi gün için tam şarj olmasını sağlamak için gece boyunca takılı bırakmak en iyisidir.

Bildirimler özelliği iyi çalışıyor ancak bazı golfçüler dikkat dağıtabileceği için bunu kullanmak istemeyecek. Yine de, sahadayken telefonunuzun asla ölmemesini sağlayacak USB şarj cihazı gibi, sahip olmak güzel bir seçenek.

Bulduğum çok küçük bir dezavantaj, taşıma sırasında bazen ön tekerleğin hizasının hafifçe çarparak arabanın düz bir çizgide gitmesini engellemesiydi. Bunu düzeltmek nispeten basitti, ancak tam olarak doğru olması biraz zaman alabilir, bu da tee zamanınızı ayarlamak için aceleniz varsa ideal değildir.

Motocaddy M-Tech GPS Elektrikli Araba

(İmaj kredisi: Motocaddy)

Motocaddy M-Tech Elektrikli GPS Arabası: Karar

Bu araba ve çanta kombinasyonunu kullanmak bir zevkti. Golfü daha eğlenceli hale getirir, fiziksel olarak daha az yorar ve sahada biraz daha hızlı dolaşmanıza da yardımcı olur. Her yaştan golfçü elektrikli bir arabadan yararlanabilir, ancak özellikle biraz yaşlandığınızda faydalıdır.

Bu belirli modeli satın alıp almayacağınız, ne kadar harcamak istediğinize (M-Tech fiyat aralığının en üstünde yer alır) ve ayrıca GPS özelliğine, örneğin bir uzaktan kumanda seçeneğine göre ne kadar değer verdiğinize bağlıdır. benzer bir fiyata alabilirsiniz.

GPS'i kullanacaksanız, bu araba tam size göre. Şıktır, harika pil ömrüne ve birçok harika özelliğe sahiptir. Bu lüks bir golf teknolojisidir ve krom kaplama ve dikişli deri kulplar sayesinde golfçü arkadaşlarınızdan hayran bakışlar kazanacaktır. Kitinizi bir M-Tech arabası ve çantasına yükseltmeniz, şüphesiz golf deneyiminize katkıda bulunacak ve 18'indeki son büyük sürüşe kadar sizi taze tutacaktır.