Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Motorola Moto G10 incelemesi: çok ucuz, oldukça basit, kesinlikle yetenekli

Motorola Moto G10 incelemesi: çok ucuz, oldukça basit, kesinlikle yetenekli

Bir satın almak istiyorsanızçokucuz akıllı telefon o zaman bu Motorola Moto G10 incelemesi olması gereken doğru yer.


Motorola, tam olarak ne için bir telefona ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak tonlarca farklı seçenek sunan uygun fiyatlı telefonlarıyla ünlüdür. Bazıları olarak en üst sıralarda yer almaları pek olası olmasa daen iyi telefonlarsatın alabilirsiniz, onlar Pingtwitter'ünen ucuz telefonlar. Motorola Moto G10 da farklı değil, Amerikalı üreticinin en ucuz cep telefonlarından biri ve büyük ekran, uzun ömürlü pil ve iyi kamera ihtiyacı olanlara hitap edecek. Yine de bazı fedakarlıklar yapmaya istekli olmanız gerekecek.

Hemen ona geçelim. Bu Motorola Moto G10 incelemesinde, fiyatından, tasarımından ve ekranından kamerasına ve performansına kadar akıllı telefon hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım.

Motorola Moto G10 incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

Şu anda mevcut olan Motorola Moto G10'u ABD'de 176 $, İngiltere'de 120 £ ve Avustralya'da 234 AU $'dan başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bu, akıllı telefonların olabileceği kadar ucuz. Web genelinde daha fazla fiyatlandırma için bu sayfadaki widget'lara göz atın.

Motorola Moto G10 incelemesi: tasarım ve görüntüleme

Motorola Moto G10 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Kalın çerçeveli ve önde büyük bir selfie kamera çentiği olan ağırlıklı olarak plastikten üretilen Motorola Moto G10, ucuz bir telefon gibi görünüyor. İki renkte satın alabilirsiniz: gri veya inci, her ikisi de arkada alışması biraz zaman alan çıkıntılı dokulu dalga tasarımına sahiptir. Telefonu çok tutacak ve elinizden cam telefonlar kadar kolay kaymayacak. Genel olarak telefon oldukça hantal, 165,22 x 75,73 x 9,19 mm ölçülerinde ve yaklaşık 200 g ağırlığında. Bu, hiçbir şekilde süper ince bir cam levha değildir.

Arkadaki dörtlü kamera sisteminin yanı sıra Motorola logosuna gizlenmiş telefonun kilidini açmak için arkaya monte edilmiş bir parmak izi sensörü var. Parmağınızın doğal olarak oturacağı yere kadar biraz fazla yükseğe yerleştirilmiş ancak iyi yanı, oldukça güvenilir olması ve her seferinde iyi çalışması.


Motorola Moto G10 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Çerçevede bir USB-C şarj bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık girişi, güç düğmesi, ses kontrolleri ve özel bir Google Asistan düğmesi var. Telefonda alttan çıkışlı bir hoparlör var, ses oldukça cılız ve bozuk ama bu yüzden kulaklık takmanızı tavsiye ederim.


6.5” Max Vision ekran 1600x720p (HD+) çözünürlüğe sahiptir. Daha pahalı bir akıllı telefondan alacağınız kaliteye yakın bir yerde bekleyemezsiniz, ancak işi halledecektir. Fiyatına göre, çoğu günlük kullanım için yeterince net ve parlak olan iyi bir IPS ekrana sahip. Ayrıca dışarıdayken YouTube veya Netflix'ten video akışı için iyi olan büyüktür.

Kutuda telefon şeffaf bir koruyucu kılıf, USB-C kablosu ve şarj adaptörü ile birlikte geliyor. Motorola Moto G10, IP52 su geçirmezdir, yani banyoda bir smaca dayanamayabilir, ancak burada ve orada biraz hafif yağmurla başa çıkması gerekir.

Motorola Moto G10 incelemesi: kamera

Motorola Moto G10 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Motorola Moto G10'un arkasında 48MP ana lens, 8MP ultra geniş açılı lens, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörü ile dörtlü kamera sistemi bulunuyor. Ön tarafta ise 8 MP selfie kamerası var. Aşağıdaki galeride bazı örnek çekimleri görebilirsiniz.


Resim 1 / 6

Motorola Moto G10 incelemesi

Genel olarak Motorola Moto G10, yetenekli bir kamera sistemine sahip.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 6

Motorola Moto G10 incelemesi

Genel olarak Motorola Moto G10, yetenekli bir kamera sistemine sahip.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 6

Motorola Moto G10 incelemesi

Makro çekimler oldukça detaylı görünüyordu.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 6

Motorola Moto G10 incelemesi

Motorola Moto G10'un çekimleri oldukça sıkıcı görünüyordu.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4 / 6

Motorola Moto G10 incelemesi

Ultra geniş mod, çerçeveye daha fazla sığar.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5 / 6

Motorola Moto G10 incelemesi

Aydınlık ve karanlık alanlar arasında her zaman büyük bir denge yoktu.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6 / 6

Motorola Moto G10 incelemesi

Fotoğraflardan daha fazla canlılık görmek harika olurdu.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Bas-çek fotoğraflar iyi görünüyor. Kameralar, daha pahalı telefonlarla rekabet edemez.Google Piksel 4aya daOnePlus Kuzey, ama tamam. Fotoğraflar genel olarak oldukça sıkıcı görünse ve çekimin aydınlık ve karanlık alanları arasında bir denge kurmaya çalışsa da, düşünüldüğünde çok fazla ayrıntı vardı.

Konuya yakın çekilen makro fotoğraflar şaşırtıcı derecede iyiydi. Yine canlılıktan yoksunlardı ama genel olarak nispeten keskin görünüyorlardı ve sosyal medyada kullanmak için yeterince iyi olacaklardı. Yakınlaştırma işlevi gerçekten kullanılmaya değmezdi, fotoğraflar özellikle maksimum 8x yakınlaştırmada çok grenli görünüyordu.

Motorola Moto G10 incelemesi: performans ve pil

Motorola Moto G10 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Temel Qualcomm Snapdragon 460 yonga seti tarafından desteklenen Motorola Moto G10, 4 GB RAM ve bir MicroSD kart kullanarak genişletebileceğiniz 64 GB veya 128 GB depolama seçeneği sunar.

Doğal olarak bu telefondan süper hızlı performans alamayacaksınız. Birkaç uygulama açıkken veya aynı anda birkaç dosya indirdiğimde telefonun gecikme yaşadığını ve yavaşladığını fark ettim. Bunu mobil oyun için kullanmak istemeyeceksiniz, ancak mesajlaşma, web'de gezinme ve biraz sosyal medya ağı için kullanmak iyi olacaktır. Geekbench 5 puanları, diğer birçok ucuz telefona benzer şekilde tek çekirdekte 221 ve çok çekirdekte 1.032 puan alıyor. Burada 5G veya Wi-Fi 6 desteği yoktur, bu nedenle özellikle geleceğe yönelik değildir, ancak yine de, bu fiyat noktasında verilir.

Büyük 5.000 mAh pil, bu telefonun tüm gün dayanacağı anlamına gelir, işe giderken yanınıza şarj cihazı almayı hatırlamanıza gerek kalmaz. Tam parlaklıkta iki saatin üzerinde bir video oynattım ve o sırada pil seviyesi %16 düştü, bu da toplamda 12 saatten fazla süreceğini gösteriyor, bu kadar ucuz bir el cihazı için bu iyi bir şey. Kutuda 10W şarj cihazı ile geliyor, boştan %100'e şarj olması yaklaşık 2 buçuk saat sürdü.

Android 11'de çalışan Motorola, işletim sisteminin daha iyi sürümlerine sahiptir. Verilmiş, kullanmak kadar güzel değilen iyi samsung telefonlarama yine de gördüğüm diğerlerinden daha iyi. Tüm Google uygulamaları önceden yüklenmiş olarak gelir ve kilidi açmak için kaldırma, ekranı bölmek için kaydırma ve üç parmakla ekran görüntüsü gibi Moto Actions'ın avantajlarından yararlanırsınız; bunların tümü, telefonu daha verimli ve daha hızlı kullanmanızı sağlar.

Motorola Moto G10 incelemesi: karar

Motorola Moto G10 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ucuz bir telefonla şaşkına dönmeyi bekleyemezsiniz ve bu telefondan da şaşmayacağınız neredeyse kesin. Motorola Moto G10 her yönüyle basit, gelişmiş özellikler yok ve olağanüstü bir performans sunmuyor, ancak sağladığı şey, iyi pil ömrü ve dayanıklı tasarımıyla güvenilirlik.

Çok fazla mobil oyun oynuyorsanız veya profesyonel görünümlü fotoğraflar çekmek istiyorsanız bunu satın almayın. Ancak, sıradan web'de gezinmek, mesajlaşmak ve arama yapmak için yalnızca bir akıllı telefona ihtiyacınız varsa, bu kesinlikle işi yapacaktır.

Motorola Moto G10 incelemesi: ayrıca düşünün

Video akışı için iyi bir ekrana sahip basit bir telefona ihtiyacınız varsa, o zamanSony Xperia L4iyi bir seçim olabilir. Ekranın 21:9 en boy oranı, TV şovlarını ve filmleri izlemek için iyi hale getirir ve aynı zamanda çoklu görevler için de kullanışlı hale getirir.

NSY20'leri yaşıyorumbakmaya değer başka bir süper ucuz telefon. Ekranın çözünürlüğü oldukça düşük ve kamera şaşırtıcı değil ancak uzun pil ömrü ile çok uygun fiyatlı ve aynı zamanda şık görünüyor.