Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Motorola Moto G50 incelemesi: temel özelliklere sahip başka bir ekonomik telefon

Motorola Moto G50 incelemesi: temel özelliklere sahip başka bir ekonomik telefon

Bu Motorola Moto G50 incelemesini özetlemek gerekirse: Bu, her yönüyle gayet iyi çalışacak düşük maliyetli bir telefon. bu değilen ucuz telefonAlabilirsin ama bu fiyata kesinlikle yeterli.


Motorola'nın herkese sunacak bir şeyi var - basit, uygun fiyatlı akıllı telefonlardan, bol miktarda güce ve bazı ilginç ekstra özelliklere sahip etkileyici orta sınıf telefonlara kadar.

Amerikalı üretici, 2021'in başlarında G serisi akıllı telefonlarına en yeni eklemeleri piyasaya sürdü.Motorola Moto G10kadarMotorola Moto G100. Aslında bu telefonların ikisini de inceledim ve üreticinin bu kadar uygun fiyatlı paketlere ne kadar sığabileceğine şaşırdım. Yenilenen serilerinin ortasında otururken Moto G30'u ve bu Motorola Moto G50'yi bulacaksınız.

Bunu Pingtwitter'ünen iyi telefonlarsatın alabilirsiniz çünkü çok sayıda gelişmiş özellik yoktur ve size olağanüstü bir performans sağlamayacaktır. Bu telefonla ilgili her şey mütevazı ve sizi kendine çekebilecek küçük bir fiyat etiketi. Motorola Moto G50 hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Motorola Moto G50 incelemesi: fiyat ve yenilikler

Motorola Moto G50'yi Amazon gibi perakendecilerden ABD'de 260 $, İngiltere'de 195 £ ve Avustralya'da 350 AU $ karşılığında satın alabilirsiniz.


G serisinin bir sonraki telefonu Motorola Moto G30 biraz daha ucuz. Peki Motorola Moto G50'yi farklı kılan nedir ve daha fazla para harcamaya değer mi? Gerçeği söylemek gerekirse, bu telefonlar oldukça benzer ve Moto G30, bazı alanlarda bu Motorola Moto G50'den bile daha iyi performans gösteriyor.

Motorola Moto G50, aynı 6.5 inç HD+ ekrana sahip olmasına rağmen hiç olmadığı kadar küçük ve hafif. Her iki telefon da 90Hz yenileme hızına sahip. En büyük farklılıklar hıza iner. Motorola Moto G50 daha güçlü bir yonga setine sahip ve 5G telefon iken G30 değil, bu nedenle daha iyi performans ve hızlı internet olmazsa olmazlarsa, kesinlikle biraz daha fazla harcamaya değer.


Her iki telefon da 5.000 mAh pil kullanıyor, ancak G30'un 20W'sinin aksine G50'nin kutuda yalnızca 10W'lık bir şarj cihazı var. Yine de pratikte çok büyük bir fark olmayacak. Ayrıca farklı kamera sistemlerine sahipler, daha ucuz olan Moto G30, 64MP ana lensli dört lensli bir sisteme sahipken Motorola Moto G50, 48MP ana lensli yalnızca üçlü kameraya sahip. Motorola Moto G50'de özel bir ultra geniş lens yok. Bu nedenle, genel olarak daha iyi performans elde etmenize rağmen, akıllı telefon fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda muhtemelen daha az performans elde edeceksiniz.

Motorola Moto G50 incelemesi: tasarım ve görüntüleme

Motorola Moto G50 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Çelik Grisi ve Aqua Yeşil renklerinde mevcut olan Motorola Moto G50, 164,9 x 74,9 x 9 mm ölçülerinde ve yaklaşık 192 g ağırlığında basit, ucuz bir akıllı telefona benziyor. Arka kasası parlak plastikten yapılmış, mat plastik ise telefonu çerçeveliyor. Telefonu tutmayı iyi buldum. Yine de parmak izi izlerini almaya biraz eğilimli.

Arkada, üç lensli kamera modülü hafifçe dışarı çıkıyor, ancak o kadar da rahatsız edici değil. Cihazın arkasına çok fazla yerleştirildiğini düşündüğüm arkaya monte parmak izi sensörünün yanında oturuyor, ancak sonra küçük ellerim var. Ön taraftaki çerçeveler nispeten incedir, ancak üstte oldukça önemli bir kamera çentiği ile kesinlikle hala görünür durumdadır. 3.5 mm kulaklık girişi ve USB-C şarjı ile telefonun kenarında bir güç düğmesi, ses kontrolleri ve özel bir Google Asistan düğmesi bulunur.

Motorola Moto G50 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

6,5 inç HD+ (1600x720) ekran 90Hz yenileme hızına sahiptir, bu nedenle en etkileyici akıllı telefon ekranlarına uymasa da çok akıcı ve akıcı bir kullanım hissi verir. IPS ekranı renkli ve parlak olmasının yanı sıra rahatça video akışı sağlamak için yeterince büyük. Daha keskin olabilir, ancak yine de bu fiyat noktasında süper net olmasını beklemiyorsunuz. Daha ucuz G30'a kıyasla ekran kalitesinde bir artış görmek güzel olurdu, ancak genel olarak burada elde ettiğiniz şey gayet iyi.


Motorola Moto G50 incelemesi: kamera sistemi

Motorola Moto G50 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Arka kamera sistemi 48MP ana lens, 5MP Makro lens ve 2MP derinlik sensörü kullanırken ön kamera 13MP. Burada çok büyük bir utanç olan ultra geniş lens yok. Motorola Moto G50 ile çekilmiş bazı çekim örnekleri için aşağıdaki galeriye göz atın.

Resim 1 / 6

Motorola Moto G50 incelemesi

Motorola Moto G50'nin çekimlerinde renkler her zaman patlamaz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 1 / 6

Motorola Moto G50 incelemesi

Motorola Moto G50'nin çekimlerinde renkler her zaman patlamaz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2 / 6

Motorola Moto G50 incelemesi

Bazen iyi görünüyorlardı, ancak daha ince ayrıntılardan yoksundular.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3 / 6

Motorola Moto G50 incelemesi

Yakın makro çekimler iyiydi, yine de biraz yavan görünüyorlardı.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4 / 6

Motorola Moto G50 incelemesi

Motorola Moto G50, çekimin aydınlık ve karanlık alanlarını dengelemek için mücadele etti.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5 / 6

Motorola Moto G50 incelemesi

8x yakınlaştırma gerçekten kullanılabilir fotoğraflar üretmedi.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6 / 6

Motorola Moto G50 incelemesi

Motorola Moto G50
(İmaj kredisi: Gelecek)


Kamera tamam. Çekimin aydınlık ve karanlık alanlarını dengelemek için mücadele ediyor ve uzaktan daha ince ayrıntıları yakalayamıyor. Yakından daha iyi bir iş çıkarıyor, ancak oldukça tutarsız görünüyor. Bazı çekimler oldukça yumuşak görünüyordu ve renkler pek patlamadı, ancak bazı fotoğraflarda bu pek sorun değildi. Makro çekimlerde sorun yoktu, ancak bunlar bile daha sofistike bir lensten alacağınız ayrıntı düzeyine sahip değildi.

8x dijital zoom pek kullanılmadı, fotoğraflar bulanık ve grenli çıktı. Kesinlikle sosyal medyaya yakışır çekimler için kullanamayacaksınız. Oynamak için birkaç başka kamera modu var, daha önce görmediğim bir şey yok.

Motorola Moto G50 incelemesi: performans ve pil

Motorola Moto G50 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Motorola Moto G50'nin içinde, bir MicroSD kart kullanılarak genişletilebilen 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanının yanı sıra Qualcomm Snapdragon 480 bütçe yonga setini bulacaksınız. Bu özel CPU, onu destekleyen bir bölgede yaşıyorsanız 5G bağlantısını destekler.

Bu kesinlikle hızlı bir telefon değil, en zorlu mobil oyunlarla mücadele edecek, ancak çoğu gündelik kullanım için aynı anda birkaç farklı uygulama ve sekme açtığınızda bile ihtiyacınız olan her şeyi yapacak. Geekbench 5'te, diğer birçok ucuz telefondan daha iyi olan tek çekirdekte 504 ve çok çekirdekte 1.574 puan aldı. Gibi daha pahalı bütçe el cihazlarıyla bile eşleşir.OnePlus Kuzey CE 5Gya daOppo Find X3 Lite.

Motorola Moto G50'nin 5.000 mAh pil kullanması, şarj edilmesi gerekmeden tüm gün dayanması için kesinlikle iyiye işaret ediyor. Deneyimlerime göre, müzik akışı, sosyal medyada gezinme ve web'de gezinme ile geçen bir günü kolayca atlattı.

Daha sıkı bir şekilde test etmek için yerel bir videoyu tam parlaklıkta iki saat boyunca çalıştırdım, o sırada pil %16 düştü. Bu, tam şarjdan yaklaşık 12 buçuk saat süreceğini gösteriyor. Bu çoğu için yeterince iyi olacak, eve dönmeden önce meyve suyunun bitmeyeceğine güvenebileceksiniz. 10W şarj cihazını kullanarak, telefonu boştan tamamen şarj etmek neredeyse 2 buçuk saat sürdü, bu nedenle sabah evden çıkmadan çok önce fişi prize takmayı hatırlamanız gerekecek.

Motorola, Android 11'in en iyi sürümlerinden birine sahiptir.en iyi samsung telefonlarama yine de, aşırı basit olmadan kullanımı sezgisel geliyor. Telefon, tüm Google uygulamaları önceden yüklenmiş olarak gelir ve kilidi açmak için kaldır, ekranı bölmek için hızlıca kaydırma ve üç parmakla ekran görüntüsü gibi Moto Actions'ın tüm avantajlarından yararlanırsınız ve bunların tümü telefonu kullanmayı daha verimli hale getirir .

Motorola Moto G50 incelemesi: karar

Motorola Moto G50 incelemesi

(Resim kredisi: Motorola)

5G'li ucuz bir telefon arayışındaysanız, bu dikkate alınmaya değer olacaktır. Teknik özellikler veya özelliklerle sizi şaşırtmayacak, ancak o kadar ucuz ki ondan çok fazla bir şey bekleyemezsiniz.

Motorola Moto G50'den iyi bir performans ve pil ömrü elde edeceksiniz, ayrıca internette gezinmek, video akışı yapmak veya sosyal medya uygulamalarında gezinmek için çok zaman harcayanlar için çok uygun olacak geniş renkli bir ekran elde edeceksiniz. Ancak iyi bir kamera arıyorsanız, burada bulacağınız bir şey değil. Hız konusunda birkaç fedakarlık yapmanız gerekmesine rağmen, kesinlikle başka bir yerde daha iyi olmasa da iyi olan ucuz bir telefon bulabilirsiniz.

Motorola Moto G50 incelemesi: ayrıca düşünün

Motorola Moto G50, bundan daha basit bir akıllı telefon olan daha ucuz Motorola Moto G10'dan kesin bir adım. Ancak, biraz daha sofistike bir şey istiyorsanız ve daha iyi bir kameraya hızlı performanstan daha çok değer veriyorsanız, bunun yerine Motorola Moto G30'a bakmalısınız.

İyi bir kameraya sahip bir telefon arıyorsanız ve biraz daha fazla harcamaktan çekinmiyorsanız,Realme 8 Proiyi bir seçim olabilir. Ana lens 108MP'dir ve birçok ayrıntıyı yakalamayı başarır. Performansı biraz düşse bile etkileyici pil ömrü elde edeceksiniz.