Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Motorola Moto X Force incelemesi: Kırılmaz ekrana sahip akıllı telefon

Motorola Moto X Force incelemesi: Kırılmaz ekrana sahip akıllı telefon

Motorola Moto X Force fırsatları

Motorola Moto X Force benzersiz bir şey sunar: koruyucu kılıf içinde saklamanız gerekmeyen amiral gemisi bir akıllı telefon.

Elbette en son Samsung Galaxy S6 Active şeklinde daha önce sağlamlaştırılmış üst düzey telefonlar gördük. Ancak bu canavarlığı iPhone'larla dolu bir bar masasına kırbaçlamaktan rahatsız olmazsınız.

İşte burada Moto X Force devreye giriyor. Metal çerçeveli ve modern bir amiral gemisinden bekleyeceğiniz temel özelliklerin çoğuna sahip 499 sterlinlik bir Android telefon, ancak aynı zamanda kaldırıma yapılan bir yolculuktan da zarar görmeden kurtulacak.

Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor, ancak Motorola, birkaç küçük istisna dışında hemen hemen onu çekti.


  • En iyi iPhone 6 ve 6S kılıfı

Sağlam görünüm

Motorola, mevcut moda odaklı amiral gemisi olan Moto X Force'un tasarımını şüphesiz küçülttü.Moto X Tarzı. Ama düşündüğünüz kadar değil.

Moto X Force, makul bir 169 gram ağırlığında olan 9,2 mm kalınlığındaki gövdesi ile Tarzdan biraz daha küçük ve daha hafiftir. Ayrıca, geçen yıl da görülen aynı türden şık alüminyum çerçeveye yapışır.Nexus 6.


Arka kapağın yapıldığı malzeme türü dahil olmak üzere Moto X Force için bir dizi tasarım detayı bir kez daha belirtebilirsiniz. Test ünitemiz, ayak tabanınızdaki sert deriyi çıkarmak için potansiyel olarak kullanabileceğiniz varsayılan 'Balistik Naylon' ile birlikte geldi. Tamamen sarsıcı.

Moto X Force genel olarak parçayı görüyor ve hissediyor, ancak yol boyunca birkaç taviz verildi. Sertleştirilmiş ekranının dış katmanı, ucuz bir plastik koruyucu gibi hoparlörlerin etrafında görülebilirken, Moto X Style'ın zarif stereo hoparlör çubukları daha sıradan bir alternatif için atıldı.


Yine de, ekranı açtığınızda bu kusurlarla ilgili herhangi bir dikkatin başka yöne kayması muhtemeldir. Motorola, normal 5.5 inçlik 'phablet' tugayından biraz daha küçük olan biraz sıra dışı 5,4 inç ekran boyutunu seçti. Yine de bu hala çok büyük bir telefon ve onu rahatça kullanmak için iki ele ihtiyacınız olacak.

Moto X Force ekranı, 2560 x 1440 piksele kadar çalışan bir QHD çözünürlüğü içerir. Bu aynıSamsung Galaxy S6veLG G4, bu nedenle burada herhangi bir piksel seçmeyeceksiniz. Bunu söyledikten sonra, Force'un ekstra kalın ekranı (biraz daha fazlası), resmin amiral gemisi rakiplerinden bazıları gibi görünmediği anlamına geliyor.

Motorola, yüksek doygunlukta görüntü ve derin siyahlar sağlayan AMOLED panel teknolojisini kullandı. LCD ekranınınki gibi daha serin bir LCD ekrandan geliyorsanıziPhone 6S, onu biraz sarı bulabilirsin ve bunu ayarlayamaman çok yazık.


Düşüşü yenmek

Bir zamanlar hepimizin karşılaştığı bir şey. Telefonunuzun asfalta doğru gittiğini anladığınız o korkunç an ve sadece o mide bulandırıcı krizi bekliyorsunuz.

Moto X Force'un en büyük özelliği, yukarıdaki senaryoyu tamamen ortadan kaldıran beş katmanlı ShatterShield ekranıdır.

Moto X Force'umuzu bel hizasının hemen yukarısından sert bir mutfak zeminine birkaç kez düşürdük ve hatta sert ofis merdivenlerinden aşağıya yığıldığını gördük. Yine de bir çizik kadar spor yapmıyor.

Motorola'nın bu tür suistimalleri olumlu bir şekilde teşvik ettiğini ve hatta karo yüzeyine beş fitlik bir düşüşün ideal bir test senaryosunu önerdiğini belirtmek gerekir. Bu yeterince güven verici değilse, Motorola her Moto X Force ekranını dört yıl boyunca garanti etti.

Pil ömrü neredeyse Moto X Force'un ekranı kadar sağlam. 3760 mAh bataryası, Moto X Style'lardan yüzde 25 daha büyük ve yine de Samsung Galaxy S6'lardan daha büyük.

Ortalamanın üzerinde olan bu pil, karşılığını verir. Tek bir şarjla iyi bir gün ve orta düzeyde kullanımın yarısını atlatabildik, ışık kullanımı ise tam iki güne kadar uzadı.

Motorola, Moto X Style'da bulunana benzer 21 megapiksel arka kamera ile fotografik rönesansını da sürdürdü. Bu, değişen ışık seviyelerinde hızlı ve keskin fotoğraflar çekebilir - ancak yine de Motorola'nın özel dokun-çek kamera kullanıcı arayüzüne pek hevesli değiliz.

Pürüzsüz ile kaba

Bu, 3 GB RAM ile eşleştirilen 64 bit Snapdragon 810 CPU sayesinde Motorola filosundaki en hızlı telefon.

Bu, onu Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6S'den çok da kısa olmayan genel bir fermuar seviyesine yükseltir. Dead Trigger 2 ve Need For Speed: No Limits gibi grafiksel olarak yoğun oyunları oynamak herhangi bir sorun oluşturmadı.

Bu, tüm bu gücün bariz uygulamasıdır, ancak Moto X Force genel kullanımda da hızlıdır. Motorola'nın övgüye değer özelliği olduğu gibi, Android'in stok sürümüyle birlikte gelir, bu nedenle gereksiz uygulamalar veya durgun bir özel kullanıcı arayüzü ile ağırlaşmaz.

Bu, Google'ın tasarladığı gibi Android ve şu ana kadar olduğu kadar sorunsuz çalışıyor:Nexus 6P.

Canlandırıcı bir şekilde tamir gerektirmez

Motorola'nın onarım eksikliği, Moto X Force'un kullanılacak daha iyi Android telefonlardan biri olduğu anlamına geliyor. Android 5.1.1 (6.0 güncellemesi yakında çıkacak) net ve sezgiseldir ve Google Asistan sayesinde de oldukça akıllıdır.

Motorola'nın kurcalamaktan kaçındığını söylemiş miydik? O zaman seni biraz yanılttık. Şirket kendine ait birkaç unsur ekledi, ancak hepsi pratik bir amaca hizmet ediyor.

Elinizi yakına koyduğunuzda ekranda önemli bilgileri görüntüleyen Moto Display hükmünün belirli hayranlarıyız. Bu AMOLED ekran teknolojisi sayesinde, yalnızca zaman ve son bildirim sembolleri yanarak güç tasarrufu sağlar.

Bu sembollerden birine dokunup basılı tuttuğunuzda, mesaj içeriğinin ayrı bir önizlemesini göreceksiniz, ardından bunu yukarı doğru kaydırarak atlayabilirsiniz.

Bu özelliğe ve daha fazlasına Moto uygulamasından erişebilirsiniz. Bu aynı zamanda Motorola'nın ekran kapalıyken çalışma avantajına sahip kendi ses asistanını ayarlamanıza da olanak tanır.

Motorola, böyle bir özelliğe ilk girenlerden biriydi, ancak kurulumdan sonraki lansman ifademizi almakta zorlandığını gördük ve artık Google Asistan'ın benzer bir ses işlevine sahip olması daha az önemli.

Pingtwitter Kararı

Güçlü olduğu kadar dayanıklı olan ancak bir işçinin beslenme çantası gibi görünmeyen bir telefon istiyorsanız, Moto X Force cazip yeni bir seçenektir.

Örnek niteliğindeki pil ömrü, keskin QHD ekranı ve son derece yetenekli bir kamerası olan çok iyi yuvarlanmış, son derece yetenekli bir amiral gemisi telefon - ancak aynı zamanda kaldırıma düşürülmeden de hayatta kalabilir.

Moto X Force, Samsung'un ve Apple'ın en büyük çabalarının arzulanırlık düzeyine veya son teknoloji bileşenlerine tam olarak sahip değil, ancak kırılganlıkları nedeniyle bunlardan birini daha önce indirdiyseniz, şimdi güçlü bir alternatif var.