Close
 • Ana
 • /
 • Telefonlar
 • /
 • Motorola Razr 2020 video incelemesi, özellikleri, fiyatı, ön sipariş detayları

Motorola Razr 2020 video incelemesi, özellikleri, fiyatı, ön sipariş detayları

Yıllar süren söylentiler ve spekülasyonlar olmasa da aylar sonra, flip-telefonların popülerliğinin zirvesinde 2000'li yılların ortalarında bir isim olan Motorola Razr geri döndü.


Motorola'dan 2020'de yeniden başlatıldı ve 13 Kasım 2019 Çarşamba günü Los Angeles'taki bir etkinlikte başlatıldı. Özellikleri, fiyatı, satışa çıkacağı ülkeler ve onu taşıyacak ağların bir kısmı artık biliniyor.

Modern-retro kapaklı hakkındaki düşüncelerimiz aşağıdadır, ancak önce TechRadar'daki meslektaşlarımızın hazırladığı bu uygulamalı 2020 Motorola Razr inceleme videosuna neden bir göz atmıyorsunuz?

2020 Motorola Razr fiyatı ve bulunabilirliği

Motorola Razr ön siparişleriİngiltere'de 22 Ocak Çarşamba günü EE'de canlı yayına başladı ve telefon için ön ödeme 100 sterlin olmak üzere ayda 94 sterlinden başlayan fiyatlarla. Bu size 24 aylık bir sözleşmede 10 GB veri sağlar. EE, ön sipariş veren kişilerin 28 gün içinde sevkiyatı bekleyebileceğini söylüyor.

Yeni Motorola Razr'ı EE'den buradan ön sipariş verin


ABD'de ön siparişler 26 Ocak'tan itibaren sözleşmeli olarak Verizon'da, telefon ise 6 Şubat'ta satışa sunulacak. ABD Motorola Razr fiyatı, 24 aylık bir sözleşmede 1.499.99 $ veya 62.49 $ / ay'dır. Ayrıca Walmart'tan ve Motorola.com'dan da açılacak.

Yeni Motorola Razr'ı Verizon'dan buradan ön sipariş verin


Motorola Razr'ı Motorola.com'dan satın alın


(Resim kredisi: Motorola)

2020 Motorola Razr'ı satın almalı mısınız?

Açık konuşalım: Bu telefon için 1.500 $ ile ayrılıyorsanız, son teknoloji bileşenler için değil, o katlanır ekrana giden görünüm ve Ar-Ge çalışmaları için ödeme yaparsınız.

Bu kadar pahalı bir telefon için, 2020 Motorola Razr teknik özellikleri oldukça yetersiz, yani bu, modern retro görünümü isteyen ve en son donanım özelliklerini feda etmeye hazır alıcılara yönelik bir telefon.

Yeni Motorola Razr'ı,Samsung Galaxy Foldya daHuawei Mate Xbir teknik özellik savaşında sağlam bir şekilde yenilecek, bu yüzden 2020 Motorola Razr'ı yan yana karşılaştırmak yerine bu özellikleri aşağıda listeleyeceğiz, çünkü bu, teknik özelliklerine göre değil, görünümüne göre satış yapacak bir telefon. .


(Resim kredisi: Motorola)

Aşağıda yeni Razr için temel özellikler verilmiştir.

 • Ana dahili katlama ekranı: 21: 9 en boy oranı, 2142 x 876 piksel, 6,2 inç POLED (plastik OLED)
 • Ön ekran: 4: 3 en boy oranı, 800 x 600 piksel, 2,7 inç GOLED (cam OLED)
 • 16MP ana kamera, f / 1.7 diyafram (ultra geniş lens veya yakınlaştırma lensi yok)
 • 5 MP ön kamera
 • Qualcomm Snapdragon 710 işlemci
 • 6 GB RAM
 • 128 GB depolama
 • 2510mAh pil kapasitesi
 • Android 9
 • 15W TurboPower hızlı şarj
 • Alt 'çene'de ön tarafta parmak izi tarayıcısı
 • Hoparlörler ayrıca ön çeneye monte edilmiştir
 • Telefonun altında bir USB-C yuvası
 • Genişletilebilir depolama yuvası yok
 • SIM yuvası yok (telefon eSIM kullanır)
 • Kulaklık girişi yok
 • Kablosuz şarj yok

(Resim kredisi: Motorola)

Kamera kesinlikle sınıfının lideri değil, işlemci üst orta aralıkta ve pil kapasitesi küçük tarafta (kameradan bile daha küçükGoogle Pixel 4, orta pil ömrüne sahip olduğu için eleştirdik). Ayrıca, büyük ekran tablet modları sunan Galaxy Fold ve Huawei Mate X'in aksine, ekran katlandığında, katlanmayan bir akıllı telefonda olduğundan daha fazla ekran elde edemeyeceğinizi de belirtmekte fayda var. Oh, ve Android'in en son sürümüyle birlikte gelmiyor.

Tersine bakıldığında, telefon çoğu kot pantolonun cebine sığacak kadar küçük olacak şekilde (günümüz telefonlarının çoğu için zor olabilir) ve katlandığında bu ekran olası çiziklerden ve diğer hasarlardan korunur. Cihazın dışındaki ikincil ekran, ahizeyi açmanıza gerek kalmadan bildirimleri görüntülemenizi sağlayan gerçekten hoş bir dokunuş. Ve inkar edilemez, telefon kesinlikleçokgüzel.

Yani satın almalısın? En iyi kamerayı, en hızlı işlemciyi ve muazzam bir pili sallayan güçlü bir telefon istiyorsanız, o zaman hayır. Ancak, dikkatleri üzerine çekecek, konuşmalar başlatacak ve havalı görünen bir telefon istiyorsanız - ve harcayabileceğiniz 1.500 dolarınız varsa - o zaman Motorola Razr'ı düşünün.

El cihazıyla birkaç gün geçirip derinlemesine bir inceleme yapana kadar kararımızı saklı tutacağız. Bizi izlemeye devam edin...

Telefon ekranınızdaki büyük çentikleri seviyorsanız, Motorola Razr sizi ele geçirdi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kapaklı bir telefon satın almayı düşünüyorsanız, Samsung'un yeni ahize konseptinin onu üretime sokup sokmadığını görmek için beklemek isteyebilirsiniz, çünkü bu Motorola Razr'ın gök gürültüsünü çalabilir.

Samsung'un konsepti, 29 Ekim 2019'da şirketin Samsung Geliştiriciler Konferansı'nda sahneye çıkmasıyla gösterildi.kendi kapaklı telefonunu satıyor. Dikey eksende katlanan Galaxy Fold'un aksine yeni konsept telefon, tıpkı Motorola Razr gibi yatay ekseni üzerinde katlanıyor. Hollandalı siteLetsGoDigitalsunum slaydını aldık ve aşağıda görebileceğiniz muhteşem bir 3 boyutlu model oluşturduk.

(Resim kredisi: LetsGoDigital)

Samsung konseptinin yeni Razr'ın sahip olduğu gibi ön tarafında ikinci, daha küçük bir ekrana sahip olup olmayacağı veya Samsung'un bu telefonu üretime sokup sokmayacağı belli değil, ancak bu konseptin görünüşü kesinlikle birkaç endişeye neden olmuştur. Motorola HQ.

13 Kasım'ın açıklanmasına kadar geçen aylarda çıkan sızıntı ve söylentilerle dolu orijinal makale aşağıda devam ediyor ...

Razr'ın dönüşü, yeni Motorola Razr'ın 2020 Nisan ortalarında kesinleşti.resmen onaylandıtelefonun Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanacağını onaylayan resmi bir Bluetooth sertifikasyon kuruluşu listesinde mevcut ve gerçekten de 'Motorola Razr' olarak adlandırılan.

Yeniden tasarlanan el cihazının, son derece başarılı bir şekilde yeniden başlatılmasından bu yana geleceği söylendi.Nokia 3310iki yıl önce ve görünüşe göre orijinal 2004 kapaklı telefonun menteşeli tasarımını yeni bir katlanır OLED ekranla birleştirecek.

Katlanabilir bir ekranın eklenmesi, yeni Motorola Razr'ın doğrudan benzerleriyle rekabet edeceği anlamına gelir.Huawei Mate X,Samsung Galaxy Foldve adsız (ve şimdiye kadar yayınlanmamış)çift ​​katlamalı Xiaomi.

Motorola Razr tasarımı ve özellikleri

Motorola'nın, çok modern bir dokunuşla da olsa, orijinal Temmuz 2004 Razr V3 ile aynı endüstriyel tasarımını koruması bekleniyor. O zamanlar duyurulmamış Motorola markalı akıllı telefonun şemaları, şimdi yaygın olarak Motorola Razr'ın 2020 yeniden doğuşu olduğuna inanılıyordu.patent başvurusuGeçen yılın son zamanları.

Bu çizimler o zamandan beri bir dizi çarpıcıyüksek çözünürlüklü renderlaryanı sıraparlak yeni konsept video. Her ikisine de dayanan yeni Razr, orijinal telefonda görülen ikonik kapaklı telefon tasarımının yanı sıra, bildirimler için kasanın dışındaki ikincil ekranı da koruyacak.

Ardından 31 Ekim 2019'da,sızdırılmış bir görüntü2020 Motorola Razr'ın kapağı kırıldı. Resim kaçak tarafından tweetlendiEvan Blassve aşağıda görülebilir. Bu ne kadar modern-retro havalı görünüyor?

(Resim kredisi: Motorola, EVleaks)

Sadece birkaç dakika sonraMotorola Razr 2020 görsellerinin yeni serisisızdırılmış ve ardından 1 Kasım Cuma günüÜÇÜNCÜ ardışık sızıntıMobil haber sitesinin izniyle yeni Razr'ın uygulamalı bir resmini gördüDroidShout.

(Resim kredisi: DroidShout)

Bunu, 13 Kasım lansman etkinliğinden sadece birkaç saat önce, ABD Federal İletişim Komisyonu'nun (FCC) web sitesinde yayınlanan görüntülerin görüntülendiği dördüncü bir sızıntı izledi.Mysmartprice. En net görüntüler değiller, ancak yeni ahizeyi katlanmış ve açılmış haliyle gösteriyorlar ve daha önceki sızıntılarla eşleşiyorlar, bu da bizi bunların gerçek olduğuna inanmaya yönlendiriyor.

Bu yeni görüntülerde hemen hemen görülebilen şey, bir Motorola logosunun altında arkaya monte edilmiş olası bir parmak izi sensörü, arkadaki bir kamera ve telefonun altındaki bir USB-C bağlantı noktasıdır. Ahizede eksik olan şey bir kulaklık girişi ve fotoğraflar düşük çözünürlüklü olmasına rağmen, telefonda öne bakan bir selfie kamerası göremiyoruz.

(Resim kredisi: FCC)

Yeni Motorola Razr'ı açın ve tasarımın orijinalinden nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Tedarik zincirinden gelen patent şemalarına ve söylentilere göre, yeni Razr, ahizenin uzunluğu boyunca çalışan katlanabilir bir OLED ekrana sahip olacak ve sızdırılan görüntülerin doğruladığı şey bu.

Razr hala bir menteşeye sahip olsa da, akıllı telefonu her kullandığınızda esnek ekran tarafından görünmeyecek şekilde gizlenecek. Yeniden başlatılan akıllı telefon açıldığında, geniş ekran en boy oranına sahip geniş bir ekrana sahip olması bekleniyor, böylece en son gişe rekorları kıran filmleri bu zahmetli siyah çubukların hiçbiri olmadan izleyebilirsiniz.

GibiiPhone XS MaxvePixel 3 XLMotorola ondan önce kulaklık için ekranın üst kısmında bir çentik kullanacak vemuhtemelenbir özçekim kamerası, ancak bu özçekim kamerası yukarıda gösterilen en son sızan görüntülere göre biraz şüpheli görünüyor.

Motorola'nın en son patentinde yer alan ve sızdırılan görüntülerde onaylanan şemalara dayanarak, arkaya monte edilmiş tek bir kamera ve hemen altında bir parmak izi tarayıcısı olacak. Motorola kısa süre önce her modeli yeniMoto G7 aralığıekranın boyutunu artırmak için arkaya monte edilmiş bir parmak izi tarayıcıya.

GöreXDA Developers'tan bir rapor, bu harici ekran akıllı telefonunuzda yüklü olan her Android uygulamasını çalıştıramaz. Bunun yerine, Motorola'nın dokunmatik ekranı Moto Display, Moto Actions ve Moto Camera uygulaması gibi seçili birkaç sistem uygulamasıyla sınırladığına inanılıyor. Bu birçokSamsung'a farklı yaklaşımGalaxy Fold4,6 inçlik sözde Kapak Ekranını, daha büyük katlanabilir ekranın yapabileceği her şeyi çalıştıran geleneksel bir akıllı telefon ekranı olarak değerlendiren, 7,3 inç Flex Ekran gibi üç değil, iki uygulama çoklu görevle sınırlı olsa da.

Çekirdek sistem uygulamalarının yanı sıra, Motorola Razr'daki harici ekran altı adede kadar Hızlı Ayar kutucuğunu göstermek için kullanılabilir. Bunlar, tüm Android akıllı telefonlarda ekranın üst kısmında bulunan açılır menüde bulunanlara benzer olacak ve kullanıcıların, ana ekranda yaptıkları her şeyi kesintiye uğratmadan Uçak modunu ve benzerlerini hızlı bir şekilde değiştirmelerine olanak tanıyacak. XDA Developers'a göre, Motorola'nın kullanıcıların herhangi bir zamanda ekranda görüntülenen altı kutucuktan fazlasını görmek için kaydırma yapmasına izin verip vermeyeceği belirsiz.

Başka bir yerde, Razr yaklaşırken Google Asistan uyandırma ifadesi 'OK, Google' veya 'Hey Google' ile tetiklendiğinde, kullanıcıları telefonun komutu duyduğunu bildirmek için harici ekranda Asistan animasyonu gösterilecektir. Bu seçenek ayarlarda devre dışı bırakılabilir, bu durumda kullanıcıdan sadece & ldquo; kilidi açmak için çevirerek açması & rdquo; bir şifre, desen veya PIN ile.

XDA Developers, kullanıcıların ana katlanabilir ekran için ayrı duvar kağıtları ve kapaklı dış taraftaki daha küçük dokunmatik ekranı ayarlayabileceklerine inanıyor.

Görünüşe göre Motorola, katlanır ekranı cihazın dışına yerleştirmeyi de denedi (bu konsept videoda olduğu gibi) ancak şirket bu yaklaşımdan vazgeçmiş görünüyor. Cihazın dışında katlanabilir ekrana sahip olan Huawei Mate X tasarımına ürünün benzer olup olmayacağı sorulduğunda Motorola'dan Dan Dery, 'Üstünde plastik film bulunan plastik bir OLED cihazını test ediyoruz. Tırnaklarınızla [bu tür bir ekrana] dokunmanız gerçeği onu kaşındırıyor. Hemen kısa ömürlüdür; ambalajını açtığınız gün ölmeye başlar. Ama çok güzel. O ilk gün çok güzel. '

Motorola Razr özellikleri

Spesifikasyonlar açısından, yeni Motorola Razr'ın rakip katlanabilir telefonlarla aynı işleme homurtusuna yakın bir yere sahip olmayacağı görülüyor.Huawei Mate XveSamsung Galaxy Fold. Bir rapora göreXDA GeliştiricileriYeni Motorola, 4GB RAM ve 64GB depolama ile birlikte Qualcomm Snapdragon 710 çip üzerinde sistemi kullanacak. 6GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip bir modelin de satışa sunulacağını iddia ediyor.

Bu yonga seti Qualcomm'un Quick Charge 4+ teknolojisini desteklese de Motorola Razr'ın ne tür bir hızlı şarj sunacağını henüz bilmiyoruz. Bununla birlikte, Motorola'nın esnek üfleyicisini 2.730mAh pil hücresi ile donatacağını duyduk.

Bu, Mate X ve Galaxy Fold'daki pilden önemli ölçüde daha küçük. Ancak, Motorola Razr daha küçük bir cihazdır, bu nedenle telefonun pil ömrü üzerinde olumsuz bir etkisi olmamalıdır. Motorola'nın amiral gemisine katlanabilir tüm gün pil ömrü dışında herhangi bir şeye uyacağına inanamıyoruz, özellikle deEn son Moto G7 serisiyle bataryaya vurgu.

En son Motorola Razr özellik sızıntıları, 1 Kasım 2019'da XDA Developers Genel Yayın Yönetmeni Mishaal Rahman'dan geliyor.tweet attı'temel Motorola Razr özelliklerinin' bir özeti:

* sdm710, muhtemelen Qualcomm Snapdragon 710

* Ana ekran: BOE tarafından 6.20 '2142x876

* Kapalı ekran: 2.69 '800x600 ayrıca BOE tarafından

* 4 / 6GB RAM

* 64 / 128GB depolama

* Artık 2510mAh bataryaya sahip olduğuna inanılıyor

Bu özellikler, daha önceki sızıntılarla hemen hemen aynı hizada olmasına rağmen, pil boyutu, doğruysa, şimdi 2,510 mAh'de daha da küçüktür.

İlk rapor eden Motorola patentinden çizimlerGSM Arena, Razr'ın form faktörüne ayrıntılı bir bakış sunun

Motorola Razr resmi basın görselleri

28 Nisan 2019 Pazar günü, 2020 Motorola Razr'ın resmi basın sunumu olduğu iddia edilen görüntüler, hızlı bir şekilde aşağı çekilmeden önce Çin sosyal ağ sitesi Weibo'da kısaca yer aldı. Daha sonra yeniden gönderildilerSlashleaks.

Görüntüler, katlanır telefonun prizma şeklindeki ambalajına yaslandığını gösteriyor. İkinci bir resim, kablosuz bir şarj cihazı, USB-A - USB-C kablosu, USB-C-3,5 mm ses kablosu gibi görünen ambalajın içeriğini gösterir (bu, üzerinde kulaklık jakı olmayacağını gösterir. yeni Razr), kulaklık başlıkları ve Motorola Razr V4.

Onlar gerçek mi? Bize göre, bu renderlar, 1.500 $ civarında bir fiyata mal olması beklenen bir telefon için kesinlikle lüks görünmüyor. Dolayısıyla, aslında Motorola'dan veya onun adına hareket eden bir şirketten geliyorlarsa, büyük olasılıkla asla gün ışığını görmeyi amaçlamayan erken kaba işlerlerdir.

Motorola Razr V4

Bu sözde 'resmi renderlar' hakkında bir şeyler doğru görünmüyor

Motorola Razr V4

Kutunun içeriği doğru olabilir ancak resmi basın görsellerinin bundan daha düzgün olmasını bekleriz.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Fold fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Ücretsiz Ücretsiz Teslimat O224 ay Samsung Galaxy Fold (256 GB) 74,99ön ödeme£ 100 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat O224 ay Samsung Galaxy Fold (256 GB) 239,99ön ödeme£ 90 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıÜcretsiz Teslimat O224 ay Samsung Galaxy Fold (256 GB) £ 319,99ön ödeme£ 85 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler60 GBveriGörünüm-deDoğrudan Cep TelefonlarıEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz