Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • MSI GF65 Thin incelemesi: Bütçede taşınabilir oyun gücü

MSI GF65 Thin incelemesi: Bütçede taşınabilir oyun gücü

MSI GF65, MSI GF65 İnce 9SEXR-677AU ... mwave1.899 $ GörünümMSI GF65 İNCE 9SD Oyun ... Microsoft1.899 $ GörünümMSI GF65 İnce 9SEXR-263AU ... Catch.com.au2.049 ABD doları GörünümMSI GF65 İnce GTX 1660 Ti ... Dick Smith2.426,47 $ GörünümDaha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

En iyi oyunları oynayabilecek bir dizüstü bilgisayarın peşindeyseniz, ancak çok fazla para harcamak istemiyorsanız, MSI GF65 Thin dizüstü oyun bilgisayarı sizin için olabilir - aslında bu, piyasadaki en değerli oyun dizüstü bilgisayar tekliflerinden biridir. şu anda açıklayacağımız gibi.

Elbette bu düşük fiyat, daha pahalı donanım kurulumlarında yaptığınız gibi özellik, tasarım ve özellik düzeyini tam olarak alamadığınız anlamına gelir, ancak her dizüstü bilgisayar fiyat ve performans arasında bir denge sağlar. MSI GF65 Thin bu dengeyi oldukça iyi yönetiyor.

Nvidia GeForce RTX 2060 GPU kesin bir vurgu ve 15,6 inç ekran 120 Hz'de çalışıyor - bu nedenle düşen kare hızları ve gölgelenme efektleriyle ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. En azından grafik gücü açısından, bu fiyatta daha iyisini bulamazsınız.

MSI GF65 Thin incelememiz, bu dizüstü bilgisayar hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve gelecekteki oyun seanslarınız için doğru seçim olup olmadığını ortaya koyacak. Oyun dizüstü bilgisayar pazarında rekabet şiddetli olmaya devam etse de, kesinlikle tavsiye edecek çok şey var.


MSI GF65 Thin incelemesi: ekran ve tasarım

Resim 1/2

MSI GF65 İnce

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/2

MSI GF65 İnce


(İmaj kredisi: Gelecek)

MSI GF65 Thin, iyi bir grafik performansına çok iyi bir fiyata ulaşmayı hedefliyor ve maliyet düşüşünün bir kısmı oldukça sade tasarımda görülebilir - ekranın üstünde ve altında kalın çerçeveler var (MSI logosu ekranın altında gösteriliyor) klavye değişken parlaklıkla kırmızı arka aydınlatmaya bağlıyken, burada çeşitli RGB aydınlatması yoktur (ve kasanın başka hiçbir yerinde aydınlatma da yoktur).

Hiçbir şekilde kötü görünümlü bir dizüstü bilgisayar değil. Fırçalanmış alüminyum kaplamayı kapak ve klavye çevresini seviyoruz ve genel olarak iyi yapılmış, sağlam bir ekipman parçası gibi hissediyor. Arka aydınlatmayı kapatırsanız - bu sizin için olumlu olabilir veya olmayabilir - ve 15,6 inç, 1920 x 1080 piksel ekran, kesinlikle takdir ettiğimiz 120Hz yenileme hızı sunar. Parlak ve nettir ve oyun oynamanın yanı sıra film izlemek için de uygundur.


Dizüstü bilgisayarı ters çevirirseniz, MSI'ın burada kurduğu etkileyici soğutma sisteminin işaretlerini göreceksiniz. SIx ısı boruları ve iki fan, ısıyı CPU ve GPU'dan uzaklaştırmak için takılmıştır, bu teorik olarak dizüstü bilgisayarı güzel ve serin tutmalıdır - nispeten sıcak ve nispeten gürültülü olduğunu ancak kabul edilebilir seviyelerde olduğunu gördük. pürüzsüz ve sert bir yüzeyde tutmak için.

Klavye ve izleme paneli performansını tatmin edici bulduk, ancak bizi tam olarak şaşırtmadı ve burada da iyi bir bağlantı noktası seçimi var - bir kulaklık jakınız, bir Ethernet bağlantı noktanız, iki USB-C bağlantı noktanız var , iki USB-A bağlantı noktası ve bir HDMI çıkışı bağlantı noktası. Stereo hoparlörler, işi yeterince iyi yapan ses sağlar (Hi-Res 192KHz / 24bit ses, kulaklıklardan elde edilebilir).

  • Hepsien iyi hafif dizüstü bilgisayarlarşu anda piyasada

MSI GF65 Thin incelemesi: performans ve özellikler

MSI GF65 İnce

(Resim kredisi: MSI)

MSI GF65 Thin'in çeşitli konfigürasyonlarını alabilirsiniz. İnceleme modelimiz, grafik görevlerinde 6GB video RAM ile Nvidia GeForce RTX 2060 ile 9. nesil Intel Core i7-9750H işlemci, 8GB RAM ve 256GB SSD depolama ile geldi. Her kategoride, piyasadaki en iyi teknik özelliklerden bir adım geride, ancak yine de çok saygın ve o anın en iyi oyunlarının üstesinden gelme yeteneğine sahipler.


Bu oyunlar elbette en iyi kare hızlarında çalışmayabilir, ancak bu dizüstü bilgisayarın maliyeti göz önüne alındığında, en zorlu başlıkları bile çok iyi idare ediyor. RTX 2060 göze çarpan bir bileşendir ve şu anda piyasada bulunan üst düzey kartlarla MSI, bu mükemmel GPU'yu çok uygun fiyatlı bir sisteme sığdırmayı başardı. Işın izleme ve VR oyun desteği, genellikle bu fiyata alacağınız bir şey değil, ancak MSI GF65 Thin'de var.

Sorunsuz bir şekilde çeşitli oyunlar oynadık. Grand Theft Auto V'de çoğu zaman gecikme veya aksaklık olmadan saniyede 80-90 kare görüyoruz ve bu, FPS hızının zaman zaman 100'ün üzerine çıktığı sahneye bağlı olarak oldukça yükseğe itilen gelişmiş grafik ayarlarıyla. 3DMark Time Spy kıyaslamasında, dizüstü bilgisayar 5.834 puana ulaştı ve bu, 3DMark veritabanındaki oyun dizüstü bilgisayarları için ortalama 5.730 puanın üzerinde bir dokunuş.

İki saatlik akış testimiz, pil ömrünü yüzde 100'den yüzde 60'a neredeyse yarı yarıya düşüren pil ömrü (ekran maksimum parlaklıkta olsa da) oldukça sönük. MSI GF65 Thin ile şarjlar arasında en iyi 4-5 saat alacaksınız, ancak bu dizüstü bilgisayarın ömrünün çoğunu bir prize takılı olarak geçireceğini varsayıyoruz.

MSI GF65 Thin incelemesi: fiyat ve karar

MSI GF65 İnce

(Resim kredisi: MSI)

MSI GF65 Thin gerçekten fiyatla ilgili: Nvidia GeForce RTX 2060 grafik gücünü nispeten az paraya mal olan bir sistem içine almak etkileyici bir başarı. Uzlaşmaların nerede yapıldığını görebilirsiniz - örneğin RAM'de ve depolamada - ancak çok makul bir fiyata iyi bir oyun kurulumunun peşindeyseniz, o zaman bir tanesine veya yol boyunca iki takas.

Gerçek oyun oynama ve yaptığımız kıyaslamada, dizüstü bilgisayar etkiledi - kare hızları ve kıyaslama puanları yüksekti, soğutma etkiliydi ve fan gürültüsü kabul edilebilirdi - ve bir oyun makinesi ararken gerçekten önemli olan da bu. Tasarım açısından en sevdiğimiz model değil, ama sorun değil ve nispeten hafif ve gerekirse taşıması kolay.

Performansı artırmak veya pil ömrünü uzatmak isteyip istemediğinize bağlı olarak, dizüstü bilgisayarla birlikte verilen, farklı çalışma modları arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir Dragon Center yardımcı programına sahip oluyorsunuz. Dizüstü bilgisayarla ilgili hoşumuza giden bir başka hoş dokunuş ve taşınabilir bilgisayarı deneyimli profesyoneller yerine sahneye giriş seviyesindeki yeni başlayanlar için daha uygun hale getiriyor - gerçekten de fiyatı.

MSI GF65 Thin oyun dizüstü bilgisayarının en son fiyatları için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak yazarken inceleme yapılandırmamızın yaklaşık 1.100 £ fiyatla sunulduğunu görüyoruz (farklı özelliklerin mevcut olduğunu unutmayın). Dizüstü bilgisayarın içine aldığınız grafik gücü düşünüldüğünde, bu fiyat belki de en çekici satış noktasıdır.