Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • MSI GT75 Titan incelemesi: canavarca bir oyun güç istasyonu

MSI GT75 Titan incelemesi: canavarca bir oyun güç istasyonu

MSI GT75 Titan (8RG) anahtar özellikleri


Ağırlık:4,76 kg
Boyutlar:427,99 x 313,94 x 30,99 mm
İŞLEMCİ:2.9 GHz Intel Core i9-8950HK
Grafikler:Nvidia GeForce GTX 1080 (8 GB GDDR5X)
VERİ DEPOSU:32 GB DDR4 (2.666 MHz)
Ekran:17,3 inç, FHD, IPS, G-Sync
Depolama:512 GB SSD (PCIe), 1 TB HDD (7.200 RPM)
Limanlar:1 x Thunderbolt 3 (USB-C), mini DisplayPort, HDMI çıkışı, Ethernet, USB 3.1 x 5, 1 x SD kart okuyucu, 1 x Mikrofon girişi, 1 x Kulaklık çıkışı, 1 x Hat girişi, 1 x Hat çıkışı

Pingtwitter'ün resmi MSI GT75 Titan incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz hafta içinde bu canavarca oyun dizüstü bilgisayarını test ettim ve burada tasarımı ve yapım kalitesi, donanımı ve ekranı ile oyun performansı ve özellikleri hakkındaki düşüncelerimi ve hislerimi ortaya koyuyorum.

Ayrıca MSI GT75 Titan için de en son kullanılabilirlik ve fiyatlandırma bilgilerine sahibim, bu yüzden bir pazarlık yapmak istiyorsanız, aşağıdaki güç santrali sistemindeki en iyi fırsatları kontrol ettiğinizden emin olun.

Şu anda süper hızlı bir çıkarım kararı istiyorsanız, o zaman MSI GT75 Titan'ı en iyilerden biri olarak düşünebilirsiniz.en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarıbugün piyasada. Çok taşınabilir değil, pili kolayca boşalıyor ve şık bir estetik güzellikten de uzak. Bununla birlikte, devasa derecede güçlüdür ve gerçekten tahtanın tamamında hayal edilebilecek en sıfır kısıtlama yöntemini sunan süper güçlü bir çalışma ve oyun istasyonu sunar.


Tam, incelikli MSI GT75 incelemesi için, ardından okumaya devam edin ...

MSI GT75 TITAN REVIEW: fiyatlandırma ve bulunabilirlik

MSI GT75 Titan incelemesi

MSI GT75 Titan'ın arkasına büyük, kırmızı çizgili soğutma delikleri hakimdir.


MSI GT75 Titan şu anda Amazon, Currys, AO gibi çeşitli perakendecilerde mevcuttur. Kutu, Tarama ve ebuyer.

Şu anda sistemi almak istiyorsanız, şu anda en iyi anlaşma, sistemi bir Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, 1TB HDD ve bir Nvidia GeForce GTX 1070 ile sunan Amazon üzerinden geliyor. iki binin üzerinde bir dokunuş.

Daha güçlü bir model istiyorsanız, AO çok daha fazlası için Core i7, 32GB RAM, 256GB SSD, 1TB HDD ve harika, yeni ışın izleme özellikli Nvidia GeForce RTX 2080 ile donatılmış bir sistem sunuyor.

MSI GT75 Titan'daki en son ve en iyi fırsatların tümü aşağıda görüntülenebilir:


Günümüzün en iyi MSI GT75 Titan fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

MSI GT75 TITAN İNCELEMESİ: TASARIM VE YAPIM

MSI GT75 Titan incelemesi

Mekanik oyun klavyelerinin büyük bir hayranıyım, bu yüzden Titan'ın bir tane ile gelmesi benim için büyük bir nimetti.

MSI GT75 Titan'ı kutusundan çıkarın ve size çarpan ilk şey, sistemin ne kadar tıknaz ve canavarca göründüğüdür. Bugün piyasada bulunan bazı Max-Q oyun dizüstü bilgisayarlarından tam anlamıyla iki ila üç kat daha şişman ve onu aldığınızda ve 4,76 kg ağırlığını hissettiğinizde, bu sistemin kesinlikle donanımsal olarak paketlendiğini bilirsiniz.

Görsel olarak, sistemin kapağına özgün MSI ejderha rozeti ve şirketin logosu hakimdir. Bir çift MSI kırmızısı kanat, bu ayrıntıları her iki tarafta da çevreliyor.

MSI GT75 Titan incelemesi

GT75 Titan'ın arkasındaki güç, monitör ve Ethernet bağlantı noktaları, geniş soğutma delikleri ile çevrilidir.

Sistemin etrafına göz atın ve çok geçmeden liman cennetine düşersiniz. Titan'ın arkasında tam yağlı Ethernet girişi, bir mini DisplayPort, Thunderbolt 3 (USB-C), HDMI ve DC girişi (sistem aslında iki tam yağlı güç kaynağına ihtiyaç duyar, ancak bunlar tek bir girişe birleştirilmiştir. bir dağıtıcı).

Kasanın sağ tarafında, iki USB bağlantı noktasıyla birlikte bir SD kart okuyucusu, solda ise üç USB bağlantı noktası ve ayrıca bir hat girişi ve çıkışı, ayrıca kulaklık ve mikrofon jakları, çok.

MSI GT75 Titan incelemesi

Sistemin izleme paneli küçüktür ancak iyi çalışır ve aydınlatılmış düğmeleri de tatmin edici bir tıklama sağlar.

MSI GT75 Titan'ın kapağını açın ve dikkat çeken tek bir şey var, dizüstü bilgisayarın tamamen mekanik, SteelSeries tasarımı RGB oyun klavyesi. Bu doğru, Titan, Pingtwitter'ün prestijine düzenli olarak giren üreticisi SteelSeries ile uygun bir mekanik oyun klavyesi ile donatılmış olarak geliyor.en iyi oyun klavyelerikılavuz. Bu kart parmaklarınızın ucunda harika bir his veriyor ve onu aslanın rakip sistemlerin payından ayıran gerçek bir oturup dikkat et özelliğidir.

Kapağın altında başka bir yerde, Titan'ın mütevazı izleme paneli ve mekanik olarak değiştirilmiş sol ve sağ seçim düğmeleri iyi konumlanmış hissediyor ve iyi çalışıyor; dizüstü bilgisayarın ön tarafını saran büyük, yumuşak bir plastik bilek desteği, herhangi bir ağrı olmadan daha uzun bir yazma süresi elde edilebileceği anlamına geliyor. veya acılar.

Titan'ı ters çevirin ve büyük ölçüde havalandırılan ağ örgüsü görünür hale gelir. Dört adet uzatılmış, üçgen şekilli lastik ayak bu havalandırmayı yükseltir ve mekanik klavyeye sahip bir sistem için hoş bir şekilde, klavye merkezinde yazı yazarken herhangi bir süngeri önlemek için merkeze monte edilmiş ek destekler vardır.

MSI GT75 TITAN İNCELEMESİ: EKRAN VE DONANIM

MSI GT75 Titan incelemesi

MSI GT75 Titan'ın öne çıkan donanım ve özelliklerinden bazıları, çıkartma biçiminde görüntülenir.

Şüphesiz, GT75 Titan teknik özellik gösterisinin yıldızları Intel Core i9 CPU ve Nvidia GeForce GTX 1080 GPU'dur, ikincisi bu incelemede daha sonra ele alacağız.

Ve yakınlardaki kutudan da görebileceğiniz gibi, Core i9, kıyaslama puanlarını yayınlamaya geldiğinde kesinlikle hayal kırıklığına uğratmadı. GeekBench 4 bechmark'larımızda, sistem gözü sulandıran tek çekirdekli 5.818 puan ve sigara içen rakip çok çekirdekli 22.521 puan vermeyi başardı.

MSI GT75 Titan GeekBench 4 kriterleri

CPU Tek Çekirdekli: 5.818

CPU Çok Çekirdekli: 22,521

Hesaplama: 175.105

Bunun nasıl karşılaştırıldığına dair iyi bir fikir edinmek için, yakın zamanda incelenenASUS ROG SW S GX701Çok güçlü bir Intel Core i7-8750H CPU ile donatılmış oyun dizüstü bilgisayarı, aynı testlerde 4.752 ve 19.412 puan verdi. Yine 8. nesil i7 8565U CPU ile iyi bir şekilde donatılmış olan Huawei MateBook X Pro premium ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar, sırasıyla 5,258 ve 16,917 saat hızına sahip.

Bu, şüphesiz, Titan'ın 8. Nesil Core i9 CPU'sunun gerçekten hayalleri süsleyen bir bileşen olduğunu ve adı verilen bir sistem için gerçekten uygun titanik seviyelerde işlem performansı sağladığını gösteriyor.

MSI GT75 Titan incelemesi

Titan'ın sol ve sağ tarafında beş USB portu ve bir SD kart okuyucu bulunabilir.

Donanım açısından başka bir yerde, Pingtwitter'e gönderilen GT75 Titan, 32 GB DDR4 RAM, 1,5 TB'a yakın depolama alanı ve G-Sync'i de destekleyen 17,3 inç, FHD, IPS, 120 Hz ekran yüklü olarak geldi. Ekran, tamamen göze çarpan kalın çerçevelerle çevrili olmasına rağmen, parlamayı ve yansımaları güzel bir şekilde azaltan hoş bir mat kaplamaya sahiptir.

Şimdi, çerçevelerin yine de, Titan'ın donanım özellikleri için mükemmel bir ortak bulduğum ekranın performansını etkilediğini ileri sürmek için yalan söylemiş olurum. Bununla birlikte, üst çerçevede video görüşmeleri için dahili bir kamera bulunsa bile, sistemin estetik açıdan ideal olmadığı başka bir yönüdür.

MSI GT75 TITAN İNCELEMESİ: OYUN VE PERFORMANS

MSI GT75 Titan incelemesi

MSI GT75 Titan'ı destanla kıyaslamakPhilips Momentum 436M6VBPABmonitör.

Intel Core i9 ve Nvidia GeForce GTX 1080 fikrinin kıyaslamalarımıza karşı çıkması ve bazı zorlu AAA oyunlarının ağız sulandıran bir teklif olması nedeniyle bu, en çok beklediğim inceleme sürecinin bir parçasıydı. Ve beklediğiniz gibi, taşınabilir bir sistem için GT75 Titan'ın sağladığı sonuçlar inanılmaz derecede etkileyiciydi.

MSI GT75 Titan 3DMark kriterleri

Zaman Casusu: 6919

Yangın Saldırısı: 15.962

Yangın Saldırısı Extreme: 9.018

Fire Strike Ultra: 4.948

Sky Diver: 33.903

Gece Baskını: 32.119

Örneğin, 3DMark'ta Titan, DirectX 12 Time Spy puanı 6,919 olarak geri verdi; bu, RTX 2080 donanımlı Asus ROG Zephyrus S GX701'in aldığı puandan yalnızca bir gölgedir, oysa Fire Strike Ultra puanı aslında önceden idi. Bu sistemde, 4,666'ya kıyasla çok lezzetli 4,948 yayınlanmıştır. Yakındaki kutuda 3DMark karşılaştırma puanlarının tam listesine göz attığınızdan emin olun.

Ve 3DMark'ta bu tür skorlar yayınlayan bir sistemden beklediğiniz gibi, oyun içi performans da çok etkileyiciydi. GT75 Titan'da Hitman 2, Deus Ex: Mankind Divided, Metro Exodus ve Dishonored 2 dahil olmak üzere bir dizi oyunu test ettim ve tüm ayarlar FHD çözünürlüklerinde maksimuma çıkarıldığında bu oyunlar tereyağlı bir rüya gibi koştu. Mankind Divided'ın motor parçası bile Titan'ı geride tutamadı.

Bu sisteme yüklenen Nvidia GeForce GTX 1080, PC oyun dünyasını kasıp kavuran yeni grafik sıcaklığı olan ışın izlemeyi desteklemediği için, Titan'ı Metro Exodus'un yakın zamanda Huawei MateBook'u getiren dahili ölçütüne de atmaya karar verdim. GeForce MX250 ile donatılmış X Pro, kare hızı açısından diz çöküyor.

Yeni aydınlatma teknolojisi kapalıyken, oyunun uygun güçlü bir oyun sisteminde nasıl göründüğünü görmek beni meraklandırdı, çünkü bugüne kadar oyunu ışın izleme özellikli bir teçhizatta oynuyordum.Nvidia GeForce RTX 2080 Ti.

Metro Exodus bechmark puanları

[Yüksek ayarlar]

Ortalama kare hızı: 62,72 fps

[Ultra ayarlar]

Ortalama kare hızı: 52,30 fps

[Aşırı ayarlar]

Ortalama kare hızı: 30,29 fps

Yakındaki kutudan da görebileceğiniz gibi, GT75 Titan sistem, 'Yüksek' ayarlarda 60 fps'nin kuzeyinde, 50 fps'den yüksek 'Ultra' ayarlarda ve GPU içen 'Extreme' ayarları hala 30 fps'nin üzerinde.

Ve, dünya çevresinin ışın izleme kapalıyken daha düz ve dinamik olarak daha az gerçek göründüğünü söylemezsem yalan söylemiş olsam da, oyunu Extreme ayarlarında çalıştıran Titan, yüksek kaliteli, süper akıcı bir oyun deneyimi için yapıldı ve bu imkansızdı içine çekilip zevk almamak. GT75 Titan, performans söz konusu olduğunda taviz kelimesini anlamıyor.

MSI GT75 Titan incelemesi

Bu sonuç sayfasının gösterdiği gibi, GT75 Titan Metro Exodus kıyaslamasında 'Extreme' grafik ayarlarında çalışan son derece sağlam bir 30.29 ortalama kare hızı sağladı. Etkileyici!

Şimdi, elbette, bu yüksek performansın bir Full HD, 1920 x 1080 çözünürlükte sunulduğu gerçeğini hatırlatmak isterim, bu nedenle GT75'i 4K monitöre bağlamayı düşünüyorsanız, o zaman buna değebilir. Bu yüksek kare hızlarını daha da yüksek çözünürlüklerde korumanıza izin vereceğinden, bir SLI varyantı veya yukarıda bahsedilen RTX sürümü için biraz daha fazla ödeme yapar. FHD ve FHD + çözünürlüklerinden memnunsanız, bu GTX 1080 varyantınınDahagüç açısından fazlasıyla yeterli.

MSI GT75 TITAN İNCELEME: VERDICT

MSI GT75 Titan incelemesi

MSI GT75 Titan gülünç derecede arzu edilen bir oyun güç istasyonudur, ancakIrakhareket halindeyken kullanımı kolay taşınabilir bir sistemden ...

MSI GT75 Titan ile ilgili içimdeki genci çağıran bir şey var. Bu tek kelimeyle gülünç ve aptalca iyi bir şekilde.

GT75 herhangi bir minimalizm duygusunu terk ederek ve daha çok ve hatta daha fazlası lehine kısıtlamadan vazgeçerken, burada daha az kesinlikle daha fazla değildir. Tıknaz kasasına yüklenen donanım özellikleri, gerçekten üst düzey bir oyun masaüstü bilgisayarıdır ve Nvidia GeForce RTX 2080 ile bir varyantı tercih ederseniz, o zaman ışın izleme iyiliğini de alırsınız.

Çok az kısıtlama gösteren veya hiç kısıtlama göstermeyen bir sistemden beklediğiniz gibi, sonuç olarak estetik olarak zarar görür ve aynı zamanda kolayca biten pili ve gerekli çift tam boyutlu su ısıtıcısı ile bir oyun dizüstü bilgisayarı fikrini sınıra kadar uzatır. fiş donanımlı güç kaynakları. GT75 Titan'ın ağırlığı da kesinlikle güçlü bir nokta değil.

Bununla birlikte, Titan'ın ürettiği sonuçlarla tartışamazsınız; bu, günümüzün grafiksel olarak en zorlu oyunlarını süper yüksek ayarlarda üretmesini veya ondan temelde her türden kullanılabilecek yüksek güçlü bir düzenleme istasyonuna geçmesini isteyip istemediğinize bakılmaksızın. Genel bilgi işlem uygulamasında kesinlikle onu parkın dışına çıkarır.

Tabii ki, GT75 Titan'a benzer şekilde donatılmış bir masaüstü sistemi daha az parayla inşa edilebilir ve bu size gelecekte de tüm bileşenlerini yükseltme olanağı verir. Bu yüzden, itme dürtmeye geldiğinde, GT75 Titan'ın çok seçkin bir teklif olduğu gerçeğinden kaçmak zor. Şüphesiz birçok oyuncu, çok daha ince ve daha taşınabilir bir oyun dizüstü bilgisayarı için güç, bağlantı noktaları veya güç istasyonu kullanımından ödün vermekten mutlu olacaktır.

Zaman zaman ciddi oyun ve iş istasyonu performansını yolda (araba ile, umarım!) Başka bir power-floş konumuna götürmesi gereken iyi topuklu oyuncular için, GT75 Titan iş dünyasının en iyisidir.