Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • MSI Prestige PS341WU ve BenQ EX3501R: Sizin için en iyi ultra geniş profesyonel monitör hangisi?

MSI Prestige PS341WU ve BenQ EX3501R: Sizin için en iyi ultra geniş profesyonel monitör hangisi?

İstediğiniz kolay USB-C tek kablo bağlantısına sahip ultra geniş bir monitörse, MSI Prestige PS341WU ve BenQ EX3501R'den başkasına bakmayın – bunlar en iyi iki profesyonel monitör seçeneğidir ve en iyi monitörlerden ikisidir.MacBook Pro için en iyi monitörlerdaha fazlası için harika çalışan bu bağlantı sayesindeen iyi dizüstü bilgisayarlartabii ki USB-C ile de.

MSI Prestige gibi bir adla bir monitörün iyi olmasını beklersiniz: ve öyle. PS341WU, video düzenleyicilere yönelik 34 inçlik bir ultra geniş ekrandır, 21:9 en boy oranı, 5K çözünürlüğü ve 60Hz yenileme hızı, UHD videoyu doğal çözünürlükte izlemek için mükemmeldir ve yine de bazı araç paletleri ve diğer yazılım öğeleri için yer vardır. .

Sahip olmadığı tek şey, Benq EX3501R'nin devreye girdiği bir eğri. Köşeden köşeye daha da büyük, 35 inç diyagonal ve benzer şekilde ultra geniş, ancak 3440x1440'ta gelen yüksek çözünürlükten yoksun. 100Hz yenileme hızına sahip pikseller.

Bu ekranların her ikisi de video editörlerine ve diğer yaratıcı çalışanlara yöneliktir ve pazarın bu sektörüne hitap edecek özelliklere sahiptir - ancak şüphesiz oyuncuları ve sadece büyük bir ekrana sahip olmayı seven diğerlerini de cezbedecektir - ama hangisi daha iyi? Yaratıcı olalım ve öğrenelim.


MSI Prestige PS341WU ve BenQ EX3501R: Fiyat ve özellikler

BenQ EX3501R

BenQ EX3501R orta düzeyde bir eğriye sahiptir.


(Resim kredisi: MSI)

Şaşırtıcı bir şekilde, bu devasa ekranların hiçbiri için makul olmayan miktarda para yatırmanıza gerek yok. Ortalama 24 inç Full HD monitörünüzden daha pahalıya mal oluyorlar, evet, ancak artıken iyi 4K monitörler.

MSI Prestige PS341WU size 1.099£/1.199$ geri getirecek, Benq EX3501R ise 599,99£/749.99$ olacak. Buradaki fark, MSI'ın daha yüksek çözünürlüğü ve parlaklığı ile ekran teknolojisi ile açıklanıyor.


Her iki ekran da parlaklık, renkler ve görüş açıları açısından genel olarak en iyisi olarak kabul edilen IPS teknolojisini kullanır, ancak MSI geliştirilmiş bir 'Nano' çeşidi kullanır. Bu, Samsung'un çok sevdiği Quantum Dot teknolojisine benzer ve orijinal olarak LG tarafından yaratılmıştır. Ekran katmanlamasının bir parçası olarak uygulanan nano parçacık katmanı sayesinde tepki sürelerini ve renk gamını artırır.

Her iki ekranda da bir USB hub bulunur (MSI'de Benq'ten bir bağlantı noktası daha vardır), böylece bir masaüstü iş istasyonunun arkasına uzanmanıza gerek kalmadan çevre birimlerinizi bağlayabilir veya kolayca kırbaçlamak istiyorsanız bir dizüstü bilgisayarı dağıtmalarını sağlayabilirsiniz. masanızdan uzaklaştırın.

Günümüzün en iyi MSI Prestige PS341WU'su Dar ve MSI Non-Glare sunuyor... Amazon Prime $1,199,99 GörüntüleMSI Prestige PS341WU 34' 5K... Walmart 1.569.43 $ GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi BenQ EX3501R fırsatları 645 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli Fiyat BenQ EX3501R Ultrawide Curved... Amazon Prime $749.99 $599.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle BenQ EX3501R 21:9 Ultrawide... Amazon Prime $978.99 $813.62 Monitörü Görüntüle 35' LED VA Curvo ... Amazon $1,224 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

MSI Prestige PS341WU ve BenQ EX3501R: Görüntü kalitesi

MSI Prestij

MSI, daha fazla renkle daha parlak görüntüler sunar.


(Resim kredisi: MSI)

Doğal olarak, arkalarında bu tür bir teknoloji bulunan bu boyuttaki ekranlara baktığınızda, görüntü kalitesi en başından itibaren mükemmel.

16,7 milyon rengiyle Benq etkileyici görünüyor, ancak 7 milyar renk gamı ​​iddia eden MSI tarafından dövüldü. Benq, sRGB gamının %100'ünü görüntüleyebilir ve HDR10 desteğine sahiptir (HDR için daha sınırlı bir parlaklık olsa da. MSI, DisplayHDR 600 sertifikasına sahiptir ve dijital sinemaya yönelik daha geniş DCI-P3 gamının %98'ini yönetir. Temel olarak, Benq renk ve kontrast için iyidir, ancak MSI belirgin şekilde daha iyidir.

Her iki ekran da keskindir ve doğal çözünürlüklerine uyan bir sinyalle beslendiğinde, mükemmel dijital video yorumlamaları yapabilir. EX3501R, daha düşük maliyeti ve daha hızlı yenileme hızıyla, kavisli ekranın sunduğu ek daldırma özelliğinin bir bonus olabileceği oyunculara da hitap edecek.

MSI Prestige PS341WU ve BenQ EX3501R: Tasarım ve bağlantı

BenQ EX3501R

Benq'in tasarımı oldukça basittir – ev ofislerine uygundur.

(Resim kredisi: MSI)

Kasa tasarımları, hoş ve ince tutulan çerçeveleriyle modern ekranlardan tam olarak beklediğiniz gibi. Benq, daha kalın alt çerçevesi ile bir ortam ışığı sensörü içeren bir 'çene'ye sahip olsa da, hiçbir ekranda çizgilerini bozmak için web kamerası veya öne monte edilmiş diğer çıkıntılar yoktur.

Arka tarafta MSI, bir DisplayPort 1.4 bağlantı noktası ile donatılmıştır. 60 Hz'de 4K ile sınırlı olan iki adet HDMI 2.0 soketi de vardır.HDMI 2.1Burada. Bir USB Type-C girişi de var ve 60 Hz'de tam 5K çözünürlüğü elde etmek için bunu veya DisplayPort'u kullanmanız gerekecek.

Benq tamamen aynı seçime sahip - ve bu HDMI 2.0'lar, özellikle en yüksek 100Hz kare hızında maksimum çözünürlüğü destekleyecek kadar hızlı olmadığı için aynı sınırlara da ulaşıyor. Bu ekranın AMD'nin FreeSync'ini desteklemesi oyunseverlerin ilgisini çekecek.değişken yenileme hızıteknoloji.

Her iki ekrandaki HDMI bağlantı noktaları, konsollar veya 60 Hz'de 4K yayın yapan medya oynatıcılar için daha iyi kullanılır; bu ekranların yanlarında siyah çubuklarla da olsa çok güzel görüntüleneceği bir kombinasyon. Her iki ekranda da hoparlör yok, ancak her ikisinde de 3,5 mm kulaklık soketine ses geçişi var.

Ekranlara eşlik eden stantlar, yüksekliği, eğimi ve açıyı oldukça dar kenar boşlukları içinde ayarlama yeteneği ile mükemmel derecede iyi. MSI ayrıca bir VESA montajına sahiptir, ancak duvara veya kola monte etmek istiyorsanız, Benq için ekstra olarak bir tane almanız gerekir.

MSI Prestige PS341WU vs BenQ EX3501R: Karar

MSI Prestij

MSI'da bazı ekstra tasarım geliştirmeleri var - MSI'ın birinci sınıf bir oyun markası olarak mirası sergileniyor gibi görünüyor.

(Resim kredisi: MSI)

Bu ekranlardan herhangi biri, bir reklam öğesinin masasına muhteşem bir katkı sağlayacaktır. Video editörleri ve bazı tasarımcılar için MSI - daha geniş renk gamı, daha iyi HDR performansı ve daha yüksek çözünürlüğü ile - gerçekten çok cazip bir olasılık olacak. Diğer herkes için Benq, neredeyse daha az harcama karşılığında sunuyor ve her iki monitör de hedef demografilerinin dışında hayranlar bulacak.

Oyun dostu özellikleriyle Benq, en yeni grafik kartlarından biri tarafından desteklenen özel PC oyuncularının yatak odalarına girmenin yolunu mutlaka bulacak. Ancak kavisli ekranlar herkes için değildir, bu nedenle satın almadan önce düz ekranın mutlak bir gereklilik olup olmadığına karar verin. MSI, aksine, özellikleri kadar kaliteli görünüyor ve yüksek teknolojili video düzenleme dünyasında olacağı gibi, bir ev ofisine bir prestij ilavesi olarak kesinlikle evde olacak.

Günümüzün en iyi MSI Prestige PS341WU'su Dar ve MSI Non-Glare sunuyor... Amazon Prime $1,199,99 GörüntüleMSI Prestige PS341WU 34' 5K... Walmart 1.569.43 $ GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi BenQ EX3501R fırsatları 645 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli Fiyat BenQ EX3501R Ultrawide Curved... Amazon Prime $749.99 $599.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle BenQ EX3501R 21:9 Ultrawide... Amazon Prime $978.99 $813.62 Monitörü Görüntüle 35' LED VA Curvo ... Amazon $1,224 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz