Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Defi Pet'im Pokémon, NFT ve blockchain ile buluşuyor

Defi Pet'im Pokémon, NFT ve blockchain ile buluşuyor

Bu hafta, Vietnamlı bağımsız oyun stüdyosu Topebox, yaklaşmakta olan oyunu My Defi Pet için yaptığı son yatırım turunda yaklaşık 1 milyon dolar topladığını duyurdu. Blok zincirinde yaşam tarzına dayalı bir evcil hayvan oyunu olarak tanımlanan, en son merkezi olmayan finans (DeFi) ve takas edilemez token (NFT) kullanır.


Defi Evcil Hayvanımbir dizi 'evcil hayvan' yetiştirme, evrimleşme, savaşma ve ticaret yapma sürecine dayanır ve her evcil hayvan bir NFT'dir. Pokémon'un Reddit Yatırımcıları ile tanıştığını düşünün. Oyun, oyunda kazanılabilen veya satın alınabilen DPET jetonlarını kullanır. Evcil hayvanlara dönüşen DPET jetonlarını kullanarak yeni yumurtalar satın alabilir veya bir evcil hayvan müzayedesinde teklif verebilirsiniz. Ayrıca yavru yaratmak için sahip olduğunuz evcil hayvanları da besleyebilirsiniz – hepsi DPET jetonları için.

Evcil hayvanınızın seviyesini yükseltmek için onu DPET jetonlarıyla besleyebilir, daha güçlü hale getirebilir ve ardından savaşa sokabilirsiniz. İlk sezonda, önde gelen oyuncuya 100.000 USDT (Tether Cryptocurrency, şu anda 98.927$/71.170£/126.815 AU$ civarında) ödül verilecek. Şirket, bunun 10 evcil hayvanı maksimum yeteneklerine göre eğitmeyi içermesini bekliyor. Ayrıca oyunda evcil hayvan yetiştirerek ve onları takas ederek para kazanabilirsiniz.

Defi Evcil Hayvanım

Daha güçlü hale getirmek için evcil hayvanınızı yükseltin


(İmaj kredisi: Defi Evcil Hayvanım)

Oyun başlamak üzereKickpadve Mayıs ortasında oyunculara canlı olarak geçmeyi planlıyor. Bu başarılı olursa, diğer NFT'ler gibi, oyuncular takımlarını kurarken evcil hayvanların kendileri de nihai ödül kadar değerli olabilir. Buradaki dezavantaj, kazananların en çok beceriye sahip olanlar yerine en çok paraya sahip olanların olması, ancak bunu zaman gösterecek.

My Defi Pet, yatırımcıların umduğu küresel bir başarı haline gelmese bile, NFT'leri ve blockchain'i oyunla birleştiren son oyun olması pek olası değil. Doğru şekilde kullanılırsa teknolojileri birleştirmenin kesinlikle faydaları vardır.


Defi Evcil Hayvanım

(İmaj kredisi: Defi Evcil Hayvanım)