Close
  • Ana
  • /
  • Yaşam Tarzı
  • /
  • MyHeritage DNA test kiti incelemesi: uygun fiyatlı ve sorunsuz bir DNA testi

MyHeritage DNA test kiti incelemesi: uygun fiyatlı ve sorunsuz bir DNA testi

MyHeritage DNA Test Kiti, MyHeritage DNA Test Kiti -... Amazon Prime 79 $ MyHeritage DNA Test Kitini Görüntüle MyHeritage 59 USD Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Pingtwitter'ün MyHeritage DNA test kiti incelemesine hoş geldiniz. Ve bu incelemeden hemen bir paket servisi arayanlar için, o zaman budur. MyHeritage, atalarınızın gelme olasılığı bulunan coğrafi bölgelerin yanı sıra etnik kökeniniz hakkında da fikir veren, dünya genelinde 42 farklı etnik kökene sahip, kullanımı kolay bir DNA testidir.


Ayrıca 102 milyon kullanıcıdan oluşan veritabanını kullanarak DNA'nızı uzak akrabalarınıza kadar eşleştirir ve bu bilgileri kendi soy ağacınızı oluşturmak veya ailenizle işbirliği yapmak için kullanabilirsiniz.

  • En iyi kimlik hırsızlığı koruma hizmetleri
  • Daha iyi zindelik ve sağlık için doğru karıştırılmış DNA testi

Ancak aynı zamanda uygun fiyatlı ve basit bir seçenektir, yani şu anda satın alabileceğiniz diğer daha pahalı testlerin çoğuyla aynı düzeyde ayrıntı elde edemezsiniz.

MyHeritage DNA testini, nasıl kullanılacağını, sonuçların neye benzediğini ve rekabete karşı nasıl yığıldığını öğrenmek için inceledik ve bunların tümü Pingtwitter'ün yetkili belgesinde incelenebilir.en iyi DNA test kitikılavuz. Resmin tamamı için okumaya devam edin.

MyHeritage: DNA toplama

MyHeritage en iyi DNA test kiti


MyHeritage DNA testi, iyi paketlenmiş bir kutuda birkaç gün içinde geldi; bu, swablar, plastik şişeler ve bunları göndermek için bir zarf içerdiği için önemlidir.

İlk adım, DNA test kitini üzerine basılı kodla etkinleştirmektir. Bunu yapmak için MyHeritage web sitesinde bir hesap oluşturursunuz, kodu ekleyin ve ardından laboratuvar sonuçlarınızı profilinizin sonunda olacak şekilde birleştirir.


Testi yapmak için, söylemesi yapmaktan daha kolay olan swabları kırmanız gerekir ve eğer benim gibi biriyseniz, size yardımcı olması için elinizde biraz makas gerekebilir. Daha sonra yanaklarınızdan birinin içinde bir pamuklu çubuk hareket ettirin ve diğerini diğer taraf için kullanın. Bu parça kolaydı - ve diğer DNA testleri gibi küçük bir tüpü tükürmekle doldurmaktan çok daha hoştu.

Daha sonra eküvyonları plastik şişelerin içine koyun, plastik bir zarfa koyun, daha büyük bir zarfın içine koyun ve numunenizi test için gönderin. Ne yazık ki, kendi posta ücretinizi ödemeniz gerekiyor ve MyHeritage, sonuçlarınızı yalnızca standart posta yoluyla göndermemenizi tavsiye ediyor. Bu, eğer onu Birleşik Krallık veya Avrupa'dan gönderiyorsanız (MyHeritage, ABD merkezlidir), posta ücreti için bütçe ayırmanız gerektiği anlamına gelir.


MyHeritage: DNA sonuçları

MyHeritage en iyi DNA test kiti

Maalesef MyHeritage'ı incelerken bazı kötü zamanlamalarla karşılaştım. Genellikle şirket, sonuçları 3 hafta içinde kullanıcılarına geri alacağını belirtiyor, ancak test sırasında MyHeritage daha gelişmiş bir DNA analiz çipine yükseltiyordu, bu da bunun yerine 8 hafta sürdüğü anlamına geliyordu.

Diğer incelemeler, MyHeritage'den alınan sonuçlar için bekleme süresini 3 ila 4 hafta olarak belirleme eğilimindedir ve gecikmeler hakkında e-posta yoluyla bilgilendirildim, bu yüzden ideal olmasa da gecikme iyi yönetildi.

İlk olarak birkaç hafta sonra testin laboratuvara ulaştığını doğrulayan bir e-posta aldım, ardından birkaç hafta sonra gecikmeyle ilgili bir e-posta geldi. Testi gönderdikten sadece iki ay sonra, DNA testi sonuçlarımı içeren bir e-posta aldım.


MyHeritage en iyi DNA test kiti

Sonuçlarınızı aldıktan sonra, MyHeritage kontrol panelinde oturum açmak için kiti kaydettiğiniz bilgilerin aynısını kullanırsınız. Bu, gezinmesi gerçekten çok kolay ve daha önce herhangi bir DNA veya sağlık testi yaptırmamış olanlar için harika.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı seçeneğe sahip bir menü vardır. En ilginç olanı, beklediğiniz gibi, DNA sekmesidir. Atalarınızla ilgili ayrıntılar için gitmeniz gereken yer burasıdır.

Etnik Köken Tahmini bölümü, DNA'nız için farklı etnik köken tahminlerinin yanı sıra atalarınızın muhtemelen dünyanın neresinden geldiğini göstermek için bir çubuk grafik olarak sunulan etnik köken dağılımınızın bir özetidir.

MyHeritage en iyi DNA test kiti

Bu bilgiyi, farklı etnik kökenleri muhtemel menşe ülkeye göre ayıran bir haritada da görüntüleyebilirsiniz. Belirli ülkeleri görebilirsiniz, ancak diğer bazı DNA testlerinin daha doğru bir şekilde saptayabildiği gibi ülkeler içindeki belirli alanları göremezsiniz. Bunu görmek kesinlikle eğlenceli, ancak ilk vızıltı sona erdikten sonra daha spesifik bir şey istiyorsanız, MyHeritage'ın teklifi eksik.

Burada MyHeritage'ın otozomal bir DNA testi olduğunu belirtmekte fayda var. Bu, 22 çift kromozoma baktığı ve akrabaları ve etnik köken karışımını bulmak için doğru olduğu anlamına gelir. Bazı ortak genetik özellikleri bulmak için de kullanılabilir, ancak bu MyHeritage ile bir seçenek değildir.

Buna karşılık, DNA testindeki diğer büyük isimler, annenizin ve babanızın soyunun izini sürebilen mtDNA ve Y-DNA testi de sunar (23andMe, Family Tree DNA ve Living DNA bunları sunar). En büyük fark, otozomnal testlerin genellikle yalnızca 5 ila 8 kuşak geriye gidebilmesidir, oysa mtDNA ve Y-DNA testleri 20 ila 100 kuşak arasında herhangi bir yerde izlenebilir.

MyHeritage en iyi DNA test kiti

DNA Eşleşmeleri bölümü, size MyHeritage veritabanında başka kimlerle akraba olabileceğinizi gösterir. Şu anda 2. kuzenlerden çok uzak akrabalara kadar 5.276'dan fazla DNA eşleşmesi var.

Her bir eşleşme, adları, tahmini ilişkileri ve DNA eşleşme kalitesiyle birlikte sunulur. Örneğin, DNA'mın% 2'sini paylaşan 2. bir kuzen maçı aldım. Kontrol panelindeki Chromosome Browser adlı bir araç da bu eşleşmelerden birini seçmenize ve ortak yönlerinizi görmek için DNA'nızı onlarla ayrıntılı olarak karşılaştırmanıza olanak tanır.

DNA eşleşmeleri varsayılan olarak açık görünüyordu. Çoğu kişi, testin en önemli satış noktalarından biri olduğu için büyük olasılıkla bunu kullanmak isteyecek olsa da, bu seçeneğin, kullanıcılara verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan en başından itibaren işaretlenmiş olması daha iyi olurdu.

MyHeritage en iyi DNA test kiti

Kontrol paneli ayrıca kendi soy ağacınızı sıfırdan oluşturmanıza olanak tanıyan bir Aile Ağacı bölümü sunar. Diğer akrabalarınızı sizinle birlikte aile ağacı üzerinde çalışmaya davet edebilir ve paylaşmak isteyebileceğiniz fotoğrafları ekleyebilirsiniz. MyHeritage kullanıcıların ham DNA verilerini yüklemelerine izin verdiği için, akrabalarınızı başka bir hizmetle daha önce bir DNA testi yapmışlarsa dahil etmek kolaydır.

Ancak, MyHeritage’in en iyi soy özelliklerinin çoğu ek bir abonelik ücreti ile birlikte gelir. Örneğin, Araştırma bölümü, doğum, evlilik ve ölüm belgelerinin yanı sıra sansür kayıtlarına erişim sağlayan aile ağaçları oluşturma konusunda ciddi olanlar için yararlıdır. Ancak bu bilgilere yalnızca, tarihsel kayıtlara ve farklı aile ağaçlarına daha fazla erişim için ayda 4,91 £ ile ayda 10,75 £ arasında değişen abonelik planlarından biriyle erişebilirsiniz.

Etnik kökeniniz ve atalarınızın dünyanın neresinden geldiği hakkında ilginç bilgiler arıyorsanız, MyHeritage sizin için harika bir seçimdir. Aynı zamanda siz veya aileniz birlikte bir aile ağacı oluşturmak için bir araç arıyorsanız, sağlam bir seçenektir, ancak tüm özelliklerden yararlanmak için bir abonelik ücreti ödemeniz gerekebilir.

Anne veya baba hatlarınız hakkında daha derin atalara ait veriler, sağlık bilgileri veya genel olarak daha kapsamlı bir test istiyorsanız, MyHeritage'ın rakiplerinden biriyle gitmeye değer - muhtemelen çok daha fazla ödeme yapacağınız konusunda uyarın, MyHeritage basit olabilir, ancak aynı zamanda şu anda mevcut olan en uygun fiyatlı testlerden biridir.

MyHeritage hakkında daha fazla bilgi için şirketin resmi web sitesini ziyaret edin.