Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Nacon RIG 500 Pro HC Kulaklık İncelemesi: düşük bütçeli oyunlar için mükemmel bir seçim

Nacon RIG 500 Pro HC Kulaklık İncelemesi: düşük bütçeli oyunlar için mükemmel bir seçim

gelinceoyun kulaklıkları, oyuncular sürekli büyüyen bir seçenekler denizinde yüzüyorlar. Nacon RIG 500 Pro HC, 2020'nin başlarından beri Nacon'un sahibi olduğu ve dağıttığı RIG kulaklık serisine yeni eklenen en yeniler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, hat, bir Plantronics markası olarak birkaç yıldır piyasadaydı. . Ve bu süre içinde, yalnızca benzersiz bir şey yaratmakla kalmadı, aynı zamanda bütçe oyuncuları arasında bir miktar takipçi kazandı.

Ana endişeniz bütçe ise, Nacon RIG 500 Pro HC mükemmel bir kutu çifti olabilir. Oyuncuların gösterişli RGB aydınlatmaya güvenmeden seveceği benzersiz bir endüstriyel görünüme sahiptir, çok hafiftir ve bu uzun oyun oturumları için çoğunlukla iyi ses sağlar.

Sınırlı bir bütçeniz yoksa, orada birçok daha iyi seçenek var. Ancak, her yönüyle iyi bir oyun kulaklığı istiyorsanız ve yalnızca 70 dolarınız varsa, Nacon RIG 500 Pro HC mevcut en iyi rakiplerden biridir. Tam potansiyelini engelleyen bazı sorunlarla birlikte geliyor, ancak bu, fiyat aralığındaki herhangi bir kulaklık için söylenebilir. Fiyat göz önüne alındığında, kesinlikle paranızın karşılığını alıyorsunuz.

Bugünün en iyi RIG 500 Pro Gen 2 fırsatları İndirimli Fiyat RIG 500 PRO oyun kulaklığı Selfridges 44,99 £39,99 £ AUDIO GAMING PLANTRONICS RIG... Amazon Prime 44 £ RIG 500 PRO Esports Edition'ı Görüntüle... Amazon Prime 77,36 £ Görüntüle 250'den fazla kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün milyonlarca ürün

Nacon RIG 500 Pro HC incelemesi


(İmaj kredisi: Nacon)

RIG 500 PRO HC İNCELEME: TASARIM VE ÖZELLİKLER

Birçok kulaklık, yalnızca birkaç küçük ayarlamayla aynı kalıptan çıkmış gibi görünür. Nacon RIG 500 Pro HC değil. 500 Pro, RIG serisinin geri kalanıyla birlikte, endüstriyel görünen bir estetikle kendini ayırıyor, sanki Ridley'nin zenomorflarla savaşırken başucu kulaklığı olacakmış gibi.

Bu, büyük ölçüde Nacon'un dış iskelet olarak adlandırdığı, plastikten kesilmiş çeşitli çokgen şekillere sahip kulak kapakları sayesindedir. Kafa bandı ayrıca görünümü tamamlamak için stratejik olarak yerleştirilmiş birkaç deliğe sahiptir. Mutlaka benim seçimim olmasa da, dışarıda böyle bir tasarımı sevecek çok sayıda oyuncu olduğundan eminim.


En azından tasarım işlevsel. Kulaklığın üzerindeki oyuklar, oldukça hafif bir kulaklıkla sonuçlanan ağırlık azaltma olarak ay ışığı. Bu arada, kafa bandındakiler ultra hafif çelik kafa bandının yüksekliğini ayarlamak için kullanılır, böylece kulaklıkları yukarı ve aşağı kaydırmak yerine, kulaklıkları tercih ettiğiniz yükseklik ayarına karşılık gelen deliğe yerleştirirsiniz. Ne yazık ki, her iki tarafta yalnızca üç delik vardır, bu da size yalnızca üç olası yükseklik ayarı sağlar. Bu tasarım, kulak kapakları hala en ufak bir eğim sunsa da, herhangi bir kulak kabının dönmesini de önler.

Nacon RIG 500 Pro HC'yi biraz basit görünse de, ucuz hissetmedim. Kafa bandı bu şekilde bükülebilir, bu da RIG 500 Pro HC'nin sıkıştırma kuvvetini ayarlamak istiyorsanız yardımcı olur. Ayrıca, kafa bandının dışındaki her şey plastik olsa da, plastik çok dayanıklıdır ve herhangi bir hasar vermek için çok ağır bir el gerektirir.


Nacon kulaklığı rahat hale getirmek için büyük çaba sarf etti, köpük kulak yastıkları dış kısımda kıvrımlı bir şekilde kaplandı ve kulak yastıklarının kulağa temas ettiği yerlerde daha nefes alabilir bir kumaş vardı. Köpük kafa bandı, RIG 500 Pro'yu kafanızda asılı tutar, böylece metal kafa bandı asla saç derinize temas etmez ve her şeyi oldukça rahat tutar.

Nacon RIG 500 Pro HC incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Ne yazık ki, sol kulaklıktan sağa doğru uzanan kablo, köpük kafa bandından geçiyor ve kafamıza baskı yaptığını hissedebiliyorduk. Öyle olmasaydı, bu çok rahat bir kulaklık olurdu.

Memnun olduğumuz bir şey, bu fiyat aralığında bir kulaklıktan beklediğimizden çok daha iyi olan çıkarılabilir mikrofon. Oyun oturumları sırasında dikkat dağıtıcı arka plan seslerini yararlı bir şekilde reddederek yalnızca gürültü önleyici olmakla kalmaz, aynı zamanda sesi de net ve oldukça renksizdir.


Nacon RIG 500 Pro HC ayrıca ilginç bir özellikle birlikte geliyor. Mikrofonun sesini kapatmak için kulaklığın herhangi bir yerine bir düğme koymak yerine, tek yapmanız gereken onu yukarı çevirmek. Tekrar kullanmak istediğinizde, aşağı çevirmeniz yeterlidir.

RIG 500 Pro'nun üç versiyonu vardır: HA PC oyunları için tasarlanmıştır, HX Xbox için tasarlanmıştır, HS PlayStation için tasarlanmıştır ve HC (test ettiğim) çoklu platform desteği için tasarlanmıştır. HC ayrıca siyah ve beyaz seçeneklere sahiptir.

Bağlantı söz konusu olduğunda, Nacon 3,5 mm analog bağlantı kullanarak bunu basit tutuyor. Bu, onu bir PS5'e, bir PC'ye veya tipik bir 3,5 mm ses jakına sahip herhangi bir şeye bağlayabileceğiniz anlamına gelir. Kablonun fazla karışmasını önlemek için tipik yuvarlak kablo yerine düzdür, bu işe yarar gibi görünür ve ayrıca ses için satır içi kontrollere sahiptir.

Nacon RIG 500 Pro HC incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

RIG 500 PRO HC İNCELEME: PERFORMANS VE YAZILIM

Nacon RIG 500 Pro HC'nin ses kalitesi mükemmel değil. Düşük uç, diğer her şeyi alt edecek kadar belirgindir ve ses, kulağa çamurlu gelebilir. İlginç bir şekilde, bu belirgin düşük seviye muhtemelen oyun seansınızı yapmaz veya bozmaz, bu nedenle bir bütçeniz varsa ve özellikle oyun için bir şey istiyorsanız, yine de iyi bir seçimdir. Ancak bir kez müziğe veya filmlere geçtiğinizde dikkatiniz dağılıyor.

İyi haber şu ki, üst uç teneke olmadan mevcut - çoğu bütçe kulaklığının çekemeyeceği bir şey - ve ortalar dolu ve mevcut. Seslendirme de oldukça iyi. Bu geleneksel bir stereo ses sahnesidir, bu yüzden muhtemelen Cyberpunk 2077'nin ortasına taşınmış gibi hissetmeyeceksiniz. Ancak, tüm ses öğelerini olması gereken yere yerleştirmek iyi bir iş çıkarır.

Bu ezici alt uç olmasaydı, Nacon RIG 500 Pro HC aslında oldukça iyi ses çıkarırdı.

It Takes Two'da kızgın eşekarısı ile savaşırken, arkadan gelse bile gelen saldırıları kolayca gerçekleştirebildim. Valheim'da da aynısı, gelen düşmanları tespit etmekte yine sorun yaşamadım. Hellblade: Senua's Sacrifice ile kulaklık, ses tasarımında oyunun tüm kafa karıştırıcı ve ürkütücü niteliklerini koruyor.

Nacon RIG 500 Pro HC, Dolby Access uygulaması aracılığıyla sağlanan iki yıllık Dolby Atmos aboneliği ile birlikte gelir. Bu özelliği PC'deki herhangi bir kulaklıkla kullanmanın genellikle bir bedeli vardır. Sanal surround sesten aktif olarak hoşlanmadığınız sürece, sizi geleneksel bir ses sahnesinin yapamayacağı şekilde içine çeken şık bir özelliktir. Ve test ettiğimiz diğer bazı sanal surround ses uygulamalarının aksine, devreye girdiğinde ses kalitesinin bozulmadığını veya değişmediğini hissediyoruz.

Bu kulaklıktaki bağlantının evrensel olmadığı tek örnek olan Windows 10 ile sınırlı olan Dolby Access uygulaması aracılığıyla, 10 bantlı EQ gibi bazı EQ ayarlarına da erişebilirsiniz. Ayrıca, sessiz bölümlerin daha yüksek ve tam tersi olması için sesi sıkıştıran bir ses seviyesi düzenleyicinin yanı sıra sanal surround sesi açıp kapatan bir surround uzamsallaştırıcı da vardır. Uygulamayı yalnızca RIG ile değil, herhangi bir kulaklık seti ile kullanabileceğinizi belirtmek gerekir.

Nacon RIG 500 Pro HC incelemesi

(İmaj kredisi: Nacon)

RIG 500 PRO HC İNCELEME: FİYAT VE KARAR

Nacon RIG Pro HC'nin liste fiyatı 69,99 $ / 68,36 £'dur, ancak yazarkenRacon web sitesi59,99 $ / 54,63 £ indirimli fiyat sunuyor.

Piyasada daha iyi oyun kulaklıkları olduğu doğru olsa da – sonuçta, bu kulaklıklar hiçbir yerde bu kadar iyi ses vermeyecektir.Audeze Penrose, bu fiyata daha iyi performans gösteren bir kulaklık bulmakta zorlanacaksınız. Nacon RIG 500 Pro HC, en belirgin şekilde aşırı belirgin bas güçlendirme olmak üzere birkaç kusurla birlikte gelir. Aksi takdirde, kulağa hoş geliyor, sağlam bir ses sahnesi var ve en sevdiğiniz Esports oyununda hiçbir sorun duymamanız için yeterince iyi bir mikrofonla geliyor.

Savurganlık yapmayı planlıyorsanız, eksikliklerinin tasarruf etmeye değmediğini görebilirsiniz. Ancak, bütçeniz kısıtlıysa, bir sonraki oyun yatırımınız için Nacon RIG 500 Pro HC'nin mükemmel bir seçim olduğunu göreceksiniz.

RIG 500 PRO HC İNCELEMESİ: AYRICA DİKKATE ALIN

Bu 70 $ / 50 £ fiyat etiketinde çok fazla harika seçenek yok. Bununla birlikte, Razer, soyulmuş bazılarını sunuyorKrakenlerbu fiyat civarında. Bununla birlikte, RIG 500 Pro HC'nin ses kalitesi gözle görülür şekilde daha iyi. Yine de biraz daha fazla harcamaya istekliyseniz,Razer Blackshark V2daha iyi ses kalitesi sunar.

Ayrıca, kaliteli sesiyle tanınan SteelSeries'in daha ucuz tekliflerinden bazılarını da düşünebilirsiniz.arktiskulaklıklar. Örneğin Arctis 1, ses kalitesi açısından RIG'yi geride bırakıyor ancak daha düşük kaliteli bir mikrofona sahip ve sanal surround sesi tamamen atlıyor.

Bugünün en iyi RIG 500 Pro Gen 2 fırsatları İndirimli Fiyat RIG 500 PRO oyun kulaklığı Selfridges 44,99 £39,99 £ AUDIO GAMING PLANTRONICS RIG... Amazon Prime 44 £ RIG 500 PRO Esports Edition'ı Görüntüle... Amazon Prime 77,36 £ Görüntüle 250'den fazla kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün milyonlarca ürün