Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Naim Mu-so 2 incelemesi: Sonos'u unutun, Mu-so 2. nesil satın alabileceğiniz en iyi kablosuz hoparlör

Naim Mu-so 2 incelemesi: Sonos'u unutun, Mu-so 2. nesil satın alabileceğiniz en iyi kablosuz hoparlör

AmanAllah AllahNaim Mu-so 2 - veya Naim Mu-so ikinci nesil, ona resmi unvanını vermek için - iyi. Aslında, sadece iyi değil, aynı zamanda Pingtwitter'ün resmiEn iyi2019 yılının çok odalı konuşmacısı. Evet, sadece Haziran, ancak şu anda Pingtwitter Ödüllerimizi aldığımız zaman, o zaman bununla ilgilenin.


Mu-so 2, bir bakışta, her şeyi fetheden (900 sterlinlik kablosuz hoparlör pazarında) orijinal Mu-so'nun küçük bir evrimi gibi görünebilir. Ancak, bir avuç dolusu kullanışlı yeni bağlantı seçeneği eklerken, aslında selefini ses kalitesi açısından bir hamur haline getiriyor. Ve çok benzer görünüyor, ama biraz daha akıllı, sanırım. Bu harika.

İlk Naim Mu-so, takip edilmesi zor bir eylemdir. Kablosuz hoparlör pazarını, hem zeki bahisçilerin bekledikleri için çıtayı yükseltmek hem de insanların 'bir konuşmacı için 900 sterlin mi?' Demesini sağlamak açısından yeniden tanımladı. Hey, neden olmasın? ' 'Sonos çırpıcı' dediğiniz şey bu değil çünkü aslında aynı şeyi yapmasına rağmen farklı bir pazarda var. Ancak, çok odalı, kablosuz bir hoparlördür.

Daha doğrusu öyleydi. Şimdi, Mu-so 2 burada ve orijinal Mu-so'nun stokları tükendiğinde satıştan çıkacak. Mu-so 2. nesil, artan fiyatını haklı çıkarmaktan çok, her yönden yükseltiyor.

Elbette, bunu söylemek benim için kolay; Naim bana bir hiç uğruna bir tane yolladı, böylece yazabileyim. İnsanların bir konuşmacı için '1.299 £ (1.599 $, 1.499 €) demesini sağlayacak mı? Hey, neden olmasın? '


• Naim Mu-so 2'yi 2 yıllık garantiyle John Lewis & Partners'tan 1.299 £ karşılığında satın alın

Evet, sanırım olabilir. İşte nedeni…


Naim Mu-so 2 (2019 ikinci nesil): tasarım

Naim Mu-so 2. gen her açıdan

Resim 1/7Resim 2/7

Resim 3/7

Resim 4/7

Resim 5/7


Resim 6/7

Resim 7/7

Evet, ilk Mu-so'ya çok benziyor. Kırılmamışsa, neden tamir etsin? Bununla birlikte, metalin rengi, büyük boyutlu ses / kontrol düğmesinin tasarımı ve uzaktan kumanda ile onu büyük kardeşinden kolayca ayırt edebilecek kadar değişti. Yeni Örümcek adam kostümü gibiSonsuzluk Savaşları -hala aynı, ama daha şık ve modern.

Büyük düğme artık 15 dokunmaya duyarlı düğmeye, daha da çarpıcı bir aydınlatmaya ve yaklaştığınızda onu uyandıran bir yakınlık sensörüne sahip. Uzaktan kumanda da çok daha hoş. Şahsen ben uzaktan kumandayı hiç kullanmadım veya vücut üzerindeki kontrolleri çok fazla kullanmadım - iPhone ve Android uygulaması çok daha kapsamlı ve kullanışlı - ama orada olmaları güzel.

Metal artık daha 'parlatılmış' bir kaplamaya sahip ve hoparlör ızgarası, görsel olarak v1'e benzese de, aslında tamamen yeniden tasarlandı. Mu-so 2 siyah bir ızgarayla birlikte gelir, ancak bunu Terracotta, Olive veya Peacock cilalı bir ızgarayla değiştirmek için ödeme yapabilirsiniz. Fiyatlandırma 50 sterlinlik bir aynada biraz katı ama çok çekici ızgaralar. Naim, aynı zamanda akustik olarak gerçekten şeffaf olduklarına dikkat çekiyor.

Bu çok güzel, çok geniş bir şey. Küçük odalara sığdırmanın zor olabileceğini söyleyebilirim, ancak 1.300 sterlinlik bir kablosuz hoparlör için pazardaysanız, yeterince büyük uygun yüzeylere sahip odalarınız olduğunu varsayacağım. Algoritmaların köşelere veya duvarların yakınına yerleşimi telafi ettiği Naim'in 'Oda Telafisi' ayarları seçeneğiyle yerleştirme de kolaylaştırılmıştır.

Naim Mu-so gen 2: ses

Naim Mu-so 2 2019 inceleme

HDMI ARC sayesinde Mu-so 2, yalnızca stereo olsa da bir ses çubuğu olarak da çalışabilir.

Ooh La La. Kısa bir süre sonra yeni Mu'nun sayısız özelliğine ve akış yöntemlerine geçeceğim ama sesle başlayalım. Görünüşte olduğu gibi, bu açıkça birinci nesil Mu-so ile aynı şablondan geliyor ama çok daha iyi.

İlk Mu-so'nun güçlü, ilgi çekici ve hassas olduğu yerde, Mu-so 2kanlıgüçlü, son derece ilgi çekici ve hassas. Ses aşaması daha geniştir - bir HDMI ARC girişi eklenmiştir, böylece bir stereo ses çubuğu olarak mutlu bir şekilde ikiye katlanabilir - bas tepkisi iyileştirildi ve daha netmevcudiyetsadece o kadar büyük. Açın ve yüksek sesle çıkacağını göreceksiniz. Savaş kadar gürültülü. Ancak bozulma olmadan. Mu-so 2'ye neredeyse tamamen sahip olabilirsiniz ve ne kadar gürültülü olduğunu gerçekten fark etmeyebilirsiniz… ta ki bir konuşma yapmaya çalışıp sizi boğduğunu bulana kadar.

Bu, bir Marshall kablosuz hoparlörü gibi sadece sallanmak için yapıldığını söylemek değildir. İnsan sesine, piyanoya veya minimalist elektronik müziğe geri döndürülmüş bir şey çalın ve omurganın aşağıya ürpermesine neden olur. 80'lerin başlarında reggae dublajı yapın ve kulağa BÜYÜK geliyor. Burada 'Mu-so 2. Nesil, kabin hacminde% 13'lük bir artış sağlayacak şekilde yeniden tasarlandı, bu da [birinci nesle göre] daha büyük, daha iyi bas performansı sağlar' diyor… ve bu yalan değil.

Bu gerçekten geleneksel bir stereo, 'hi-fi' ürünü değil; daha modern bir şey. Açıkçası, stereo ayırma için KEF'in LSX veya Bowers & Wilkins'in yakında çıkacak Formation Duo'su ile rekabet edemez, ancak bunu mutlaka özleyeceğinizi düşünmüyorum.

Çoğunlukla Tidal'ı test için kullandım - bu aşağı yukarı CD kalitesi ve Mu-so 2 aracılığıyla harika geliyor. Ancak bunun bir başka güzelliği de Spotify akışlarından ve eski AAC ve MP3 riplerinden her ayrıntıyı emmesi ve ayrıca Karşı uca gidip Flac, WAV ve DSD formatlarında 32bit / 384kHz dosyaları akıttığınızda iyi bir hesap verir.

Naim Mu-so 2: rakipler

Naim Mu-so gen 2: özellikler ve bağlantılar

Mu-so'nun alt tarafındaki optik, 3,5 mm analog, ethernet ve HDMI ARC konektörlerinin yanı sıra, yan tarafta bir USB var ...

Resim 1/2

…Gördüğünüz gibi

Resim 2/2

Bazı birinci sınıf kablosuz hoparlörlerin temel kablosuz akış yöntemlerinden yoksun olduğu yerlerde veya sizi çoğu insanın hiç duymadığı bireysel akış hizmetleriyle bombardımana tuttuğunuzda, Mu-so 2 bunu tam anlamıyla anlıyor. Çoklu oda, iOS ve Android cihazlarda Apple AirPlay 2 veya Google Chromecast aracılığıyla veya uygulama, uzaktan kumanda veya vücut üstü kontroller aracılığıyla Naim'in kendi sistemi aracılığıyla mümkündür. Tidal yerleşiktir, ancak kuşkusuz MQA 'Tidal Master' kısmı tam olarak desteklenmemektedir. Spotify, Spotify uygulamasında Spotify Connect aracılığıyla sağlanır.

Ancak, Tidal, Spotify ve diğer tüm mobil tabanlı akış hizmetleri de AirPlay 2 ve / veya Chromecast üzerinden gönderilebilir. Ya da eski kafalıysanız, Bluetooth aracılığıyla.

Ayrıca Naim'in Mu-so'nun ön ayarlarını dinlemeye ve kaydetmeye hazır binlerce web radyo istasyonuyla mükemmel internet radyo mini uygulaması da var. Spotify ve Tidal çalma listeleri de anında erişim için kaydedilebilir.

UPnP desteği, 32bit / 384kHz'e kadar çözünürlükte PC, Mac ve NAS'tan akışa izin verir.

Naim'in uzun süredir öne çıktığı nokta, uygulamasını sürekli olarak güncellemesi, sorunsuz çalışmasını sağlaması ve akış hizmetlerini uygun şekillerde gerçekleştirmesidir. Örneğin, KEF'in LSX'ine göre sahip olduğu en büyük avantajlardan biri, Tidal'ın uygulanmasının, sadece biraz ipeksi bir ön uç olmaktan ziyade, bu hizmetin neredeyse tüm özelliklerini kendi yerel uygulamalarında içermesidir. Naim'in uygulaması hiçbir şekilde mükemmel değil, ancak KEF tarafından kullanılana kıyasla bir netlik modelidir ve bazı açılardan pazar lideri Sonos'tan daha iyidir. Ama ondan nefret ediyorsanız, önemli değil; Yukarıda da belirttiğim gibi, Naim'in uygulamasını kullanmaktan rahatsız olmak istemiyorsanız, AirPlay 2, Chromecast veya Bluetooth'a güvenilir bir şekilde geri dönebilirsiniz.

Son olarak, Mu-so 2, 'Roon Ready'dir. Dürüst olmak gerekirse, tamamen Roon'a satılmadım, ama eğer bir Roon kullanıcısıysanız, o zaman… bu ona 'hazır'.

Naim Mu-so 2: gelecekteki prova

2014 yılına kadar uzanmasına rağmen, orijinal Mu-so'daki işlemci, geçen yıl piyasaya çıktığında AirPlay 2'yi desteklemek için yeterince güçlüydü. Mu-so 2'deki çok daha fazla etkiye sahip. Orijinal Mu-so'nun 150 MIPS'yi yönetebilen tek çekirdeğine kıyasla saniyede 2.000 milyon talimat (MIPS) verebilen 'çok çekirdekli' bir çip.

Sonuç olarak, Mu-so 2, en azından önümüzdeki 5 yıl içinde başlatılacak herhangi bir hizmet veya akış sistemini destekleyebilmelidir ve mikrofonların eklendiği bir sürüm, Naim onu ​​eklemek isterse ve hissederse ses kontrolünü de destekleyebilir. .

Bu büyük ölçüde artırılmış işlem gücü, dijital sinyal işlemenin (DSP) zaten mükemmel olan orijinaline göre neden bu kadar büyük ölçüde geliştirildiğini açıklıyor. Naim'in Focal'ın Ar-Ge departmanı ile ortaklaşa geliştirilen yükseltilmiş hoparlör sürücüleri, bu konuda da açıkça yardımcı oluyor.

Naim Mu-so ikinci nesil: çıkış tarihi, fiyat

Naim Mu-so 2 2019 inceleme

Mu-so second nesli 1,299 sterline mal olacak. Birinci nesil model 839 £ 'dan çok daha ucuz ancak mevcut stoklar tükendikten sonra satışta KALMAYACAK

Naim Mu-so gen 2, 9 Mayıs'ta 'çok çeşitli perakendecilerden' satın alınabilir (yani şu anda satışta).

Naim Mu-so 2, siyah bir ızgara ile 1.299 £ (veya 1.499 € veya 1.599 ABD Doları) tutarındadır.

Tavus kuşu, zeytin veya pişmiş toprakta yedek ızgaraların her biri £ 50'dir.

Naim Mu-so ikinci nesil: karar

Naim Mu-so 2 2019 inceleme

Özetle: Naim Mu-so 2. nesil, satın almak için tasarruf etmeniz gereken kablosuz hoparlördür

Bunu alacak paranız varsa, almanızı tavsiye ederim. Kulağa harika geliyor, harika görünüyor, çok sağlam bir bağlantıya sahip.

Belki 1,299 sterlin çok uzak bir maliyet köprüsü olacak ve Mu-so ikinci nesil ilkinden daha az başarılı olacak, ama Naim için endişelenecek bir şey bu. Gözleri ve kulakları olan bir insan olarak Mu-so 2'nin, fiyatını maça olarak haklı çıkaran şaşırtıcı derecede iyi bir kablosuz hoparlör olduğunu söyleyebilirim.

Yılın ses ürünü? Kesinlikle şimdiye kadar ve en azından Bowers & Wilkins ve NAD'nin en son kablosuz teklifleri gelene kadar ...

Orijinal Mu-so'da bugünün en iyi fırsatları 72 Amazon müşteri yorumu Naim Mu-so V1 450-Watt ... Amazon Prime $ 899 Naim Mu-so Qb Kablosuz Müzik'i Görüntüleyin ... Amazon 1.298 $ Naim Audio Mu-so & Mu-so'yu görüntüleyin Qb ... Amazon 1.548 $ Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz