Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • NASA, covid-19 semptomlarını mümkün olduğunca erken tespit etmek için Fitbits kullanmaya başlayacak

NASA, covid-19 semptomlarını mümkün olduğunca erken tespit etmek için Fitbits kullanmaya başlayacak

NSen iyi Fitbitçok yönlüfitness takipçilerive pek çok yararlı sağlık ve fitness özelliğine sahiptir, bunlardan bahsetmiyorum bilecovid-19'un erken belirtilerini tespit etme yeteneğisen onları fark etmeden önce. Bu muhtemelen Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin veya kısaca NASA'nın, 150 astronot da dahil olmak üzere 1.000 çalışanını, takviye yardımcı olup olamayacaklarını görmek için tasarlanmış bir pilot programda Fitbit cihazlarıyla yayınlamaya karar vermesinin birçok nedeninden biridir. bu kritik görev personelini kilit uzay görevlerinin öncesinde sağlıklı tutma çabaları',TechCrunch'ın bildirdiği gibi.

Pilot programın bir parçası olarak, 'Amerika Birleşik Devletleri'ndeki altı yerde kritik görev yapan çalışanlar Fitbit Charge 4 cihazları alacak ve Fitbit'in İşe Hazır Günlük Check-In deneyimine erişecek. Uygulama içi Günlük Check-In özelliği, kullanıcıların semptomlarını ve ateşlerini kaydetmelerine, temel sağlık ölçümlerini izlemelerine ve CDC yönergelerine dayalı özetlenmiş COVID-19 rehberliği almalarına olanak tanır.'

Fitbit, kendisini sağlık odaklı giyilebilir üretici olarak kurmaya çalışmak için önemli bir çaba sarf ediyor. Sadece mevcut akıllı saat serisine giderek daha fazla sağlık özelliği sunmaya devam etmekle kalmıyor, örneğin2020'nin başlarında eski Fitbit cihazlarında uyuyan SpO2 sensörlerini etkinleştirdiğinde, ancak Amerikan şirketi, şu anda yaşadığımız küresel pandeminin yayılmasıyla mücadele etmek için Fitbit kullanıcılarıyla birlikte bu sağlık özelliklerini kullanarak araştırmalar yapmakla da meşgul.


Fitbit Charge 4 Fitness takipçisi |129,99 £ idi | Şimdi £98,98 | Amazon'da 31,01 £ tasarruf edin
Uzaya hazır Fitbit Charge 4, fitness takipçileri ve çoklu spor akıllı saatler arasındaki boşluğu kapatmaya çalışır. Yerleşik pratisyen hekimlere sahiptir ve Fitbit'in gün boyunca sürekli olarak kalp atış hızını izleyen Aktif Bölge Dakikaları özelliğini kullanır. Ayrıca uykuyu izleyebilir ve puanlayabilir ve yedi güne kadar pil ömrüne sahiptir.

Bugünün en iyi Fitbit Charge 4 fırsatı İndirimli Fiyat Fitbit Charge 4 Advanced... Amazon Prime 129,99 £ 104,20 £ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Fitbit'in Mayıs 2020'de duyurduğu gibi, 'Fitbit izleyiciler ve akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlar, şu anda Scripps Research Translational Institute ve Stanford Medicine Healthcare Innovation Lab gibi ortakların araştırma çalışmalarında giyilebilir verilerin erken başlangıcı tespit etmeye yardımcı olup olmayacağını görmek için kullanılıyor. grip ve COVID-19 gibi bulaşıcı hastalıklar, semptomlar başlamadan önce bile.'


Çalışmaya katılmak için 100.000 Fitbit işe alındı ​​ve sonraki iki ay içinde 1.000 pozitif COVID-19 vakası bildirildi. NSerken bulgular- Hakemli bir dergide yayınlanmak üzere gönderilen - giyilebilir cihazların, vakaların yaklaşık %50'sini, kullanıcıların semptomları bildirmeden bir gün önce, %70 özgüllükle tespit edebileceğini öne sürüyor.

Fitbit Algısı


Sonraki durak: boşluk!

(Resim kredisi: Fitbit)

Bir kişiyi uzaya harcamanın maliyeti göz önüne alındığında, NASA'nın personeline Fitbit Charge 4 fitness takip cihazları vererek hata payını en aza indirmeye çalışması şaşırtıcı değil. Tesislerinde sosyal mesafe kurallarına bağlı kalmanın yanı sıra, dinlenme kalp atış hızı ve kalp atış hızı değişkenliği gibi fitness takipçileri tarafından sağlanan yeni veriler, NASA'nın covid ile ilgili sorunları eskisinden çok daha kısa sürede çözmesine yardımcı olacak.

Diğer Fitbit ürünleri benzer ve bazen daha kapsamlı sağlık ve fitness özelliklerine sahiptir. NSFitbit Versa 3güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüne ve fiziksel tasarıma sahipkenFitbit Algısıatriyal fibrilasyon (AFib) belirtileri için kalp ritminizi değerlendiren bir EKG uygulamasına sahip ilk Fitbit olmanın yanı sıra daha fazlasını yapar ve stresi ölçer.

Kim bilir, belki yakın gelecekte astronotlar, Uluslararası Uzay İstasyonunda konuşlanmış olsalar bile sağlık istatistiklerini takip etmek için Fitbit izleyicileri takacaklar.


Tercih sıramıza göre en iyi eski Fitbit fitness takipçilerinde bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Fitbit Versa 2 Sağlık ve... Fitbit Versa 2 Amazon £199,99 £128,99 GörüntüleTüm fiyatları görFitbit Versa Lite Akıllı Saat,... Fitbit Versa Lite Amazon £189.99 GörüntüleTüm fiyatları görDüşük Stok Fitbit Ücreti 3 Gelişmiş... Fitbit Ücreti 3 Amazon £ 134 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Fitbit Inspire HR Sağlık ve... Fitbit Inspire HR Amazon £89,99 £78,50 GörüntüleTüm fiyatları görDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Inspire Sağlık ve... Fitbit Inspire Amazon £69,99 £60,50 GörüntüleTüm fiyatları görFitbit Blaze Smart Fitness... Fitbit Blaze Amazon £159.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Fitbit Alta HR Aktivitesi &... Fitbit Alta HR Amazon £138,99 £121,52 GörüntüleTüm fiyatları görFitbit Surge Fitness Süper... Fitbit Surge Amazon £ 218,26 GörüntüleTüm fiyatları görYenilenmiş Fitbit Alta Etkinlik İzleyici... Fitbit Alta Amazon £119.99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Fitbit ayrıca bu kaliteli banyo tartılarını, kulaklıkları ve çocuklar için fitness takip cihazlarını yapıyor Fitbit Unisex Flyer Kablosuz... Fitbit Flyer Amazon £ 139,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Fitbit Ace 2 Etkinlik İzleyici... Fitbit Ace 2 Amazon £69,99 £49,99 GörüntüleTüm fiyatları görFitbit Ace Çocuk Aktivitesi... Fitbit Ace Amazon £ 79,99 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz