Close
  • Ana
  • /
  • Genel Teknoloji
  • /
  • Native Instruments Komplete Kontrol M32 incelemesi: kucağınızdan şarkılar oluşturun

Native Instruments Komplete Kontrol M32 incelemesi: kucağınızdan şarkılar oluşturun

Native Instruments Komplete Kontrol M32 fiyatları 317 Amazon müşteri yorumu Native Instruments Komplete ... Walmart139 Görünüm

İster eğlence için müzik yaratan yetenekli bir yatak odası amatör, ister profesyonel bir kayıt sanatçısı olun, Native Instruments Komplete Kontrol M32 tam da müzik doktorunun sipariş ettiği şey olabilir. Her bilgisayar tabanlı DAW (Dijital Ses İş İstasyonu) yazılım paketinin en iyi şekilde çalışması için piyano tarzı bir MIDI klavyeye ihtiyacı vardır.


Evet, aşağıdaki gibi bir kauçuk tetik teçhizatı kullanabilirsiniz.Roli Lightpad Bloğubazı durumlarda (çoğunlukla perküsyon için) ve hatta DAW'nızın sanal klavyesini kullanın veya bir dizi uzun soluklu fare tıklaması kullanarak tek tek notları girin. Ancak sistemden en iyi şekilde yararlanmak için hiçbir şey düzgün bir piyano klavye arayüzünün yerini alamaz.

Pazar, Korg, M-Audio ve Alesis gibi çeşitli boyutlarda uygun USB ile çalışan MIDI klavye denetleyicileriyle doludur, ancak paramız için, yeniYerli Enstrümanlar Tam Kontrol M32zahmetsizdir çünkü a) anında dijital kayda giden hızlı bir yol (ihtiyacınız olan tek şey bir PC veya Mac); b) küçük, taşınabilir ve diğer modellerden daha pratiktir ve c) Ableton kayıt yazılımı ve son derece saygın Native Instruments kararlılığından çok sayıda fantastik ses ile birlikte gelir. Diğer bir deyişle, kendi müziğinizi yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sadece 99 £ satın alır. Tek ihtiyacınız olan bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar ve sizin hayal gücünüzdür.

  • Roli Şarkı Yapıcı Kiti- biraz daha karmaşık bir vuruş oluşturma aracı
  • Izotope Spire Stüdyosu- hareket halindeyken anında 8 kanallı kayıt için en iyi seçenek
  • En iyi kulak üstü kulaklıklar- bir çift monitör gibi ama daha az anti-sosyal
  • En iyi kablosuz hoparlörler- şimdi kreasyonlarını dinle

Komplete Kontrol M32 incelemesi: tasarım ve özellikler

Yerel Cihazlar Tam M32 Kontrolü

Komplete Kontrol M32 - küçük ama mükemmel biçimli


(Resim kredisi: Native Instruments)

Küçültülmüş ve hafif M32, 19 cm'nin altında uzunlukta ve sadece 6,5 cm derinlikte bir gölgeyi ölçer ve siz olmadan oynamaya yetecek büyüklükte 32 dokunmaya duyarlı tuşa (F'den C'ye iki buçuk oktav) sahiptir. parmaklar birbirine takılıyor.

Neredeyse tüm klavye denetleyicileri gibi, M32 de müzikal ifade için salınım ve eğim bükme denetleyicileri ile donatılmıştır, ancak bu örnekte normal başparmak çarkları yerine iki şerit biçimindedirler. Bazı rakiplerin aksine, M32 ayrıca çok kullanışlı arkaya monte edilmiş bir destek pedalı girişi ile birlikte gelir - akoral klavye parçalarını kaydederken önemli bir varlık.


Yerel Enstrüman Tam Kontrolü M32

Daha fazla ifade için Komplete Kontrol M32'nin sürdürme pedalı girişini kullanın


(Resim kredisi: Native Instruments)

Bununla birlikte, bu sistemi diğerlerinden ayıran şey, Logic Pro X, GarageBand ve Ableton Live gibi popüler DAW'lerin en önemli özelliklerinden bazılarını yansıtan fiziksel bir arayüzün eklenmesidir ve kullanıcının ekran üzerinde sayısız ayar yapmasını sağlar. sürekli fareye ulaşmadan. Cubase ve Nuendo gibi DAW'ler için entegrasyon, görünüşe göre gelecekteki bir güncellemede yapılacaktır.

Daha herhangi bir müzik oluşturmaya başlamadan önce, M32'yi kutusundan çıkardıktan sonra yapacağınız ilk şey, yüksek kaliteli Komplete Kontrol sanal enstrümanları, örnekleri ve döngülerinin büyük bir paketinin sizi beklediği Native Instruments web sitesini ziyaret etmektir. Ableton Live 10 Lite'ın bir kopyası ile. Her şey Mac'inize veya PC'nize yüklendikten sonra, çalışmaya hazırsınız.

Komplete Kontrol M32 incelemesi: nasıl çalışır

Yerli Enstrümanlar Tam Kontrol M32

M32'nin harika arayüzünden çoğu yazılım parametresini kontrol edin


(Resim kredisi: Native Instruments)

Çoğu klavye denetleyicisi yalnızca piyano tuşları ve bir çift parmakla kontrol tekerleği sağlarken, M32 ayrıca kullanıcının bir kaydın çoğu parametresini doğrudan klavyeden kontrol etmesini sağlar. Fareniz biraz uzaktaysa veya klavyeniz kucağınızda varsa, bu büyük bir bonus.

Klavyenin üst yarısının tamamına bakın ve DAW arayüzünüzün ana kontrollerini yansıtan bir düğme ve düğme topluluğu göreceksiniz. Bunlar yeni arkadaşlarınız ve onların varlığını takdir etmeye başlayacaksınız. Sol üst düğme kümesi, oynatma ve kayıt gibi taşıma parametrelerine ek olarak metronom, tempo, döngü, arpejatör ve niceleme seçimi için ayrılmıştır. Kaydı başlatmak ve durdurmak veya tempoyu değiştirmek için bir fare kullanmak yerine, klavyedeki ilgili düğmelere dokunmanız yeterlidir.

Sağdaki büyük düğme, ses yaması ve eklenti tarama veya bir şarkının belirli bir bölümüne tarama gibi görevlere atanırken, klavyenin üst ortasına yerleştirilmiş sekiz döner düğmeden oluşan satır, seçtiğiniz Yerlinin parametrelerini kontrol etmek için kullanılır. Aletler ses örneği. Bu düğmeler bilgisayar ekranındakileri yansıtır, böylece gecikme, yankı, salınım ve modülasyon gibi efektleri doğrudan klavyeden kolayca ayarlayabilirsiniz; tam boyutlu bir synthesizer gibi.

Ancak, bu yüksek seviyeli kullanıma hazır sezgisel entegrasyon yalnızca Native Instruments'ın kendi Komplete Kontrol sesleri paketi için geçerlidir ve DAW'nızın birlikte geldiği ses örnekleri için geçerli değildir. Kılavuza göre, düğmeleri üçüncü taraf bir sanal enstrümanın çoğu öğesine atayabilmeniz gerekir, ancak talimatlar o kadar kafa karıştırıcıdır ki, ağızda köpürmeye başlayabilirsiniz.

Artı tarafta, ana kontrol düğmeleri bir sesin etkisini değiştirmek için kullanılmadığında, DAW'nizdeki tek tek parçaların ses düzeylerini yükseltmek ve azaltmak için de kullanılabilir, böylece bir sekizlik ses düzeylerini uygun şekilde karıştırabilirsiniz. Şarkıyı doğrudan klavyeden takip edin.

Komplete Kontrol M32 incelemesi: Sadece profesyoneller için değil

Yerli Enstrümanlar Tam Kontrol M32

Komplete Kontrol M32 hem amatörler hem de profesyoneller için tasarlanmıştır

(Resim kredisi: Native Instruments)

M32, yeni başlayanlar düşünülerek tasarlandı, ancak birçok 'derin şey' in kendi iyiliği için neredeyse çok karmaşık olduğu söylenmelidir. Bununla birlikte, bir piyano klavyesinin nasıl çalınacağını bilmeyenler için kullanışlı bir işlev vardır. 'Ölçek' olarak adlandırılır ve yaptığı şey, belirli bir ölçekte tüm notalara bir sıra anahtar tahsis etmektir.

Diyelim ki A minör anahtarında bir şarkı yaratmak ve bu ölçekte bir keman yalaması çalmak istiyorsunuz. Bu klavye ile çok kolaydır - ekrandaki parametreleri değiştirin (farenizi kullanarak) ve Ölçek tuşuna basın. Artık, vurduğunuz her nota doğru anahtarda olacaktır, bu nedenle herhangi bir sahte nota çalma şansı kalmaz. Biraz şaşırtıcı iPhone ve iPad uygulamasına benziyor,Thumbjam, bu arada, henüz indirmediyseniz hemen indirmelisiniz.

Tam Kontrol M32 incelemesi: Karar

Ellerinizi klavyeden çekmeden tek bir sesin parametrelerini ayarlayabilmek büyük bir avantajdır, ancak M32’nin en kullanışlı yönü tartışmasız DAW’ın taşıma tuşlarına (kayıt, oynatma ve durdurma) sağladığı kolay erişimdir. Aslında bu yazıcı, taşıma anahtarlarını diğer işlevlerden daha fazla kullandı.

M32'yi Apple’ın mükemmel & lsquo; Logic Pro X ’kayıt yazılımını kullanarak test ettim ve temel biçiminde kullanımının ne kadar kolay olduğundan uygun şekilde etkilendim. Bununla birlikte, çoğu müzik tabanlı yazılım gibi, ürünün yazılımındaki ince karmaşıklıkların etrafından dolaşmak, çok sayıda manuel kaydırma ve bol miktarda deneme yanılma gerektirir.

Klavye, klasik veya caz tarzı besteleri çalmak için çok küçük olsa da, ister evde ister yolda, modern elektronik müzik yaratmak için mükemmel boyuttadır - sadece kucağınıza koyun ve karalama yapın.

Yalnızca 99 sterlin olan bu kullanışlı araç, özellikle paketlenmiş olarak gelen yüksek kaliteli sanal enstrümanlar ve efektlerin büyük hacmini hesaba kattığınızda, para için mükemmel bir değerdir.

• Komplete Kontrol M32'yi Amazon'dan satın alın