Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Nespresso Sage Creatista Uno incelemesi: zamanın fakiri (ve yaklaşık ca $ zengin) için sofistike ve şık kahve makinesi

Nespresso Sage Creatista Uno incelemesi: zamanın fakiri (ve yaklaşık ca $ zengin) için sofistike ve şık kahve makinesi

Nespresso Sage Creatista Uno, tüm süslemelerle birlikte kahveyi ve ayrıca onu iyi bir hacimde sunma yeteneği sunar. Bu nedenle, çok iyi kahve yapmak, tek başına kafein tutkunlarından demlemeyi seven ailelere kadar herkesin kolayca ulaşabileceği bir yerdedir. Çok daha ucuz bir Nespresso makinesi satın alabilir ve aynı kahveyi elde edebilirsiniz, ancak hızlı başlatma ve mükemmel süt köpürtücü, aceleyle sütlü kahve istediğiniz sürece onu yukarıdan keser.

Hevesli kahve tüketicileri, kahveyi seçme konusunda birçok seçeneğe sahiptir.en iyi çekirdekten fincana kahve makinesi, ama birçoğumuz da kolaylıktan yararlanmak istiyoruz. aralığını girin, ardındanen iyi Nespresso kahve makineleri, bu harika kahvenin tadını çıkarmanızı sağlar, ancak herhangi bir güçlük çekmeden.

Nespresso makineleri, kapsül dostu tasarımları sayesinde göz kamaştırıcı bir dizi tat ve türde kafeini hızlı ve kolay bir şekilde sunar. Öğütme veya ilişkili faff yoktur ve bakla kahvenin en ucuzu olmamasına rağmen bu çekicidir. Nespresso onları giderek daha fazla geri dönüştürülebilir hale getirmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor olsa da, kullanılmış kapsüllerin veya kapsüllerin atık sorunu da var.

Nespresso Adaçayı Creatista Uno


(İmaj kredisi: Adaçayı)

Nespresso Sage Creatista Uno: fiyat, bulunabilirlik ve nedir?

Nespresso Sage Creatista Uno, bir süredir piyasada olan, ancak kaliteli kafein sevenlere hitap etmeye devam eden oldukça popüler bir kahve makinesidir. Nespresso Original kapsül serisinden kahve kapsüllerinden kahve üretebilen güzel görünümlü bir şey olduğu için de iyi bir sebep.

Aslında model temasında varyasyonlar var, Sage Creatista Plus daha pahalıya mal oluyor ve Sage Creatista Pro modeli birçok insanı utandırmak için bir fiyat etiketi ile işleri tamamlıyor. Karşılaştırıldığında, bu harika kahve makinesini 300 sterlinin biraz üzerinde tutabilirsiniz. Amerika ve Avustralya'da buna Breville Creatista Uno denir ve 399 ABD Doları veya 599 ABD Doları karşılığında satın alınabilir.


Ya da en iyisini arayarak daha azına alabilirsinNespresso kahve makinesi fiyatlarıbunlar her zaman hareket halindedir.

Daha ucuz seçeneklerden biri olmasına rağmen, Nespresso Sage Creatista Uno, daha az kapsülle çalışan makinelerden biraz daha fazlasını sunuyor. Sütlü latte ve süper köpüklü cappucinolar üretmenizi sağlayan buhar borusu var, hemen kahve damak tadımıza hitap ediyor. Bu özellik, daha basit bir süt köpürtme aksesuarıyla birlikte gelen rakip makinelerde zarif bir değişiklik, bu yüzden harika bir başlangıç.


Nespresso Sage Creatista Uno, kutudan çıktığı andan itibaren tek bir düğmeye dokunarak sekiz 'barista kalitesinde' espresso ve süt tarifi oluşturma yeteneği sunar. Üreticilerin iddia ettiği şey bu, bu yüzden her zaman ne kadar yığıldığını görmeye hevesliyiz. Bu muhteşem küçük makineyle ilgili deneyimlerimiz için okumaya devam edin.

Nespresso Adaçayı Creatista Uno

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Nespresso Sage Creatista Uno: özellikler

Çok çeşitli hızlı kahve seçenekleri arıyorsanız, Nespresso Sage Creatista Uno çok mantıklı. Normal kahve, sütlü kahve ve Latte Machiatto seçenekleri yapmak için gereken tüm adımlarda sizi yönlendiren, basit bir kılavuz ile kesinlikle sorunsuz. Kılavuz ayrıca ilk kullanım ve kireç çözme prosedürleri hakkında bilgi almak için harikadır.

Kahve makinesinin kurulumu da benzer şekilde basittir. Tek yapmanız gereken ambalajı çıkarmak ve çıkarılabilir damlama tepsisini takmak. Genel olarak, tasarım ve yapım kalitesi gerçekten çok iyi hissettiriyor. Sunulan premium hissi tamamlayan bir süt sürahisinin artı noktası bile var.


Elbette çok fazla plastik var, ancak sağlam ve çoğu Sage ürününde olduğu gibi, uyum ve bitiş, daha gösterişli Creatista Pro'ya kıyasla fiyat etiketini haklı çıkarıyor - yine de okumaktan çekinmeyinAdaçayı Creatista Profloş hissediyorsanız gözden geçirin.

Üst kısımdaki fonksiyon düğmeleri, dokunuşa benzer şekilde sağlamdır ve size bunun birkaç yıllık hizmette dönecek bir makine olduğu hissini verir. Makul derecede cömert bir güç kablosu da pratik bir husustur.

Nespresso Adaçayı Creatista Uno

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Nespresso Sage Creatista Uno: performans

Nespresso Sage Creatista Uno'nun ilk ön temizliğini yaptıktan sonra, çok geçmeden gitmeye hazırdık. Kullanışlı bir şekilde çıkarılabilen 1,5 litrelik bir su deposu ile kapasite iyidir. Bu arada, makine 12 kullanılmış kapsül tutabilir, bu da kullanışlıdır ve her iki fincanda bir boşaltmanız gerekmediği anlamına gelir.

Otomatik buhar çubuğu ödüllendirici bir şekilde etkili olduğunu kanıtlarken, sunulan üç süt sıcaklığı seviyesi vardır. Oldukça kusursuz latte ve kapuçinolardan hoşlanıyorsanız, minimum çabayla servis ediliyorsanız, aslında bu makineden daha iyisini yapamazsınız.

Benzer şekilde, hem espresso hem de lungo miktarlarında çoğu zevke uygun bitmiş bir kahve ile sonuçlanan üç farklı doku seviyesinden birini seçebilirsiniz. Bu arada espresso fincanınızı koymak için düzgün bir açılır bardaklık var. Ayrıca, makinenin gerçek değerini değerlendirecek kadar uzun süredir elimizde olmamasına rağmen, kireçle kaplı bir ortamda yaşıyorsanız kullanışlı olabilecek programlanabilir su sertliği seçeneklerinden de etkilendik.

Bir akciğer, espresso ve bir ristretto içeren üçlü düğme seçeneklerinden biri de dahil olmak üzere, art arda birkaç kahve yaptık. Vaat edilen 19 barlık basınç kendine ait ve her seferinde başarılı fincanlar teslim etti. Zamanı zayıf tipler için makine, özellikle 3 saniyelik ısınma özelliği ile gerçekten kullanışlıdır. Faff içermeyen kapsülleri ekleyin ve yaklaşık 24 saniyede bir espresso verme kabiliyetine sahip bir demlemek için çok kısa bir beklemeniz var.

Ünite 25 ml'ye kadar minyon ristretto, 40 ml klasik espresso ve 110 ml daha uzun lungo fincanları sunarken, bu süt sürahisini ve buhar başlığını kullanma yeteneği sadece çekiciliği artırıyor. Sütlü kahve hayranları olarak, sağlanan metal sürahinin kendi başına gelmesiyle kahve yapma denkleminin bu tarafının da aynı derecede basit olduğunu gördük. Bu arada, deneyimsiz kullanıcı için herhangi bir varsayımı ortadan kaldırmak için bu konuda maksimum ve minimum için işaretler vardır.

Ünitenin üst kısmındaki kontrol panelinden üç süt sıcaklığı seçeneğinden birini seçmek, istediğiniz içeceği üretmenizi sağlar. Düz beyaz, kapuçino ve latte machiatto seçeneklerini denedik ve buhar düğmesinin bir ürünü ile Uno, ince, köpüklü sütte güzel bir çizgi yaptı. Kullanım kolaylığı ve daha sonra temizlikle ilgili makul derecede düşük bakım, Uno'ya çok aşık hissetmemize neden oldu.

Nespresso Adaçayı Creatista Uno

(İmaj kredisi: Adaçayı)

Peki, Nespresso Sage Creatista Uno iyi mi?

Nespresso Sage Creatista Uno'yu şimdiye kadar nasıl elimize almadığımızdan emin değiliz ve bunun neden bu kadar çok satan olduğunu anlamak kolay. Bazı insanlar Nespresso kapsül yolunu atlamayı ve daha manuel bir yaklaşımı tercih ederken, kapasite, çok yönlülük ve rahatlığın tek bir pakette toplanmasını istiyorsanız bu kahve makinesi mükemmeldir.

Bu makinenin ortaya çıkardığı sıcak süt büyük ölçüde mükemmelken, çok sayıda Nespresso kapsülü seçeneği var. Aksi takdirde sağlam bir cihaza gerçekten temiz bir dokunuş katıyor. Ve buhar çubuğuyla ilgili ne kadar temizlik yapılması gerektiği konusunda endişelenmeye başlamadan önce, bunun bir otomatik temizleme özelliği vardır. Bu harika.

Bu, bileşenlerin akıllı tasarımıyla birleştiğinde, Sage'in oldukça az bakım gerektirdiği anlamına gelir. Ayrıca, buhar çubuğunu temizlemeniz gerektiğinde bir LED uyarının avantajını elde edersiniz, makine de kireç çözme gerektiriyorsa benzer bir dijital dürtme vardır.

Evet, Nespresso Sage Creatista Uno, kahveyi çabucak ve çaba harcamadan istiyorsanız, ürünleri tüm cephelerde teslim edecek küçük bir neşe paketidir. Sonunda bir sonraki seviyeye geçmek ve 'barista benzeri' olmak isteyebilirsiniz, ancak aradığınız kolaylıksa, bu makine çok güçlü (ve sütlü) bir seçenektir.