Close
  • Ana
  • /
  • Küçük Ev Aletleri
  • /
  • Nespresso Vertuo Plus incelemesi: Kapsül kalabalığı için daha büyük ve daha güçlü kahvelerle satın alabileceğiniz en iyi kapsül makinesi

Nespresso Vertuo Plus incelemesi: Kapsül kalabalığı için daha büyük ve daha güçlü kahvelerle satın alabileceğiniz en iyi kapsül makinesi

Uzun zamandır Magimix veya Krups'tan Nespresso Vertuo Plus'ın - aslında aynı şey, küçük estetik farklılıklar bir yana - olduğunu düşündük.En iyi kapsül kahve makinesisatın alabilirsin. Nespresso'nun tadı ve rahatlığından hoşlanıyorsanız ancak kapsüllerin bir doz kafein için çok küçük olduğunu düşünüyorsanız, alternatif olan Nespresso Vertuo sistemini düşünün. Standart bir Nespresso kapsülünün içeriği oldukça az dört gram ağırlığında olduğunda, tek atışlık bir Vertuo espresso kapsülü, Lavazza Modo Mio ve Illy ile eşit olarak çok daha önemli yedi gram içerir. Ancak burada bitmiyor çünkü Vertuo sisteminin tüm konsepti, herkese uygun bir dizi kahve stili ve beş farklı kapsül boyutu sağlamaktır.


Vertuo Plus ile ilgili bir muammayı biraz temizlemek için, belirtildiği gibi, iddia edilen iki farklı makine mevcut: Krups XN903840 ve Magimix M600. Boyutlar ve dış tasarımdaki bazı göz ardı edilemeyecek kadar küçük farklılıkların yanı sıra, iki makine birbirine çok benziyor ve kaputun altında gerçekten aynı. Her ikisi de neredeyse kesinlikle aynı İsviçre şirketi Eugster / Frismag tarafından üretildi.

Nespresso Vertuo Plus'ı veya bazen biçimlendirildiği gibi VertuoPlus'ı doğrudan Nespresso'dan veya benzeri mağazalardan satın alabilirsiniz.John Lewisve Currys. Magimix modelini aldık, böylece burada konsantre olacağımız model olacak.

Günümüzün en iyi Nespresso Vertuo Plus fırsatları Düşük Stok İndirimli Fiyat Nespresso VertuoPlus Kahve ... Amazon Prime 179 $ 111,75 $ Nespresso Vertuo Plus Deluxe'ü Görüntüle ... Kohl's134,25 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Nespresso Breville Tarafından ... Yatak Banyosu & Ötesi $ 229.99 $ 160.99 Nespresso Vertuo Plus Deluxe'ü Görüntüleyin ... Hedef171,75 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Nespresso VertuoPlus incelemesi: tasarım ve özellikler

Nespresso VertuoPlus incelemesi

Tek bir düğmeyi kullanarak çeşitli kahveler hazırlayın


(Resim kredisi: Magimix)

14,22 cm genişliğinde, 32,5 cm derinliğinde ve 42,3 cm yüksekliğindeki Magimix VertuoPlus, tezgah üzerinde çok az yer kaplar. 1,8 litrelik ekstra büyük su haznesi bir kaide üzerinde dönebilir, böylece daha kolay erişim için veya daha iyi yer tasarrufu için doğrudan arkasına makinenin yan tarafına yerleştirebilirsiniz. Çoğu kapsül kahve makinesinin nispeten küçük kullanılmış kapsül kapları vardır, ancak bu, 10 büyük veya 15 daha küçük espresso kapsülü için alana sahiptir ve bu büyük bir bonus.

Parlak plastikle (kolayca tozu çeken tür) sarılmış ve piyano siyahı, titanyum veya gümüş renklerde sunulan VertuoPlus, piyasadaki en basitleştirilmiş kahve kapsül makinelerinden biridir. Kullanmak için ön taraftaki gümüş çubuğa dokunun ve motorlu kapak otomatik olarak açılır. Şimdi bir kapsülü bırakın, kapatmak için gümüş çubuğa tekrar dokunun ve üst düğmeye basın. Kapsül üzerindeki bir barkod, makinenin işlemcisine doğru ölçüyü çıkarması talimatını verir, ancak her zaman ortada durdurabilir veya daha uzun bir ekstraksiyon için düğmeye tekrar basabilirsiniz. Ve işte bu - her seferinde basitleştirilmiş kahve üretimi için tek bir her şeyi yap düğmesi.


Bu özel model bir süt köpürtücü ile birlikte gelmez, ancak yaklaşık 50 £ daha fazla ödeyerek mükemmel Aeroccino 3'ü her zaman satın alabilirsiniz.

Nespresso VertuoPlus incelemesi: nasıl çalışır

Nespresso VertuoPlus incelemesi


VertuoPlus, mükemmel kremaya sahip harika kahveleri işlemek için merkezkaç kuvveti kullanır

(Resim kredisi: Magimix)

Ekstraksiyon işlemi sırasında su basıncı kullanan espresso kapsül makinelerinin çoğundan farklı olarak, bu, kapsülü dakikada 7.000 devire kadar döndüren hem basınç hem de merkezkaç kuvvetleri kullanır. Sonuç, neredeyse kahve kadar derin olan hafif köpüklü bir krema. Gerçekten de, biraz ılık süt ekler ve karıştırırsanız, pürüzsüz bir kapuçino içmek gibidir.

Oldukça akıllıca bir şekilde, her geri dönüştürülebilir folyo kaplı bölme, ekstraksiyonun boyutuna uygun bir barkodla donatılmıştır. Bu nedenle, küçük tek bir espresso kapsülü koyarsanız, standart bir espresso fincanını doldurmak için tam olarak doğru miktarda siyah altın dağıtır. Tersine, daha büyük bir Alto bölmesine tokat atarsanız, tam bir kupa değeri çıkarır. Bu, sistemi farklı kahve gereksinimleri olan aileler için mükemmel hale getirir.

Nespresso Vertuo Plus incelemesi: kapsüller

Nespresso VertuoPlus incelemesi


Vertuo sistemi, farklı kahve türleri için çeşitli kapsül boyutları kullanır

(Resim kredisi: Nespresso)

Vertuo serisi, beş farklı ekstraksiyon türü sunabilen üç farklı boyutta kapsülden oluşur: Espresso, Double Espresso, Gran Lungo, Kupa ve ekstra büyük Alto. Tek atımlık Espresso kapsülü, 40ml kahve, Double Espresso 80ml, Gran Lungo 150ml, Mug 230ml ve Alto, kocaman bir 414ml üretir. Yukarıda açıklandığı gibi, her kapsül, mükemmel dozu çıkarmadan önce makinenin okuduğu farklı bir barkodla birlikte gelir.

Konuları biraz kafa karıştırıcı hale getirmek için, bazı kapsüller diğerlerinden daha fazla tatta (veya aromada) bulunur. Örneğin, Kupa serisi 11 çeşitte gelirken, tek Espresso'da yalnızca dört ve Double Espresso'da yalnızca iki tane bulunur. Bununla birlikte, iyi haber şu ki, tüm kapsül yelpazesinde 29 aroma vardır, bu nedenle sizin için doğru olan karışımı her zaman bulmanız olasıdır.

Bazı tatların zengin ve aromatik olmasına rağmen, diğerlerinin çok çikolata olduğu veya başka bir ilave bileşenle lekelenmiş olduğu söylenmelidir. Bu yazar standart tek vuruşlu espressoları tercih ediyor, bu yüzden harika bir palete şaplak atan harika aromatik olan en güçlü Diavolitto karışımına (yoğunluk 11) sıkı sıkıya bağlıyım.

Vertuo kapsülleri, 39p (tek espresso) ve 67p (Alto) arasında perakende satış yapmaktadır. Ucuz değil, kabul edildi, ancak tamamen rahatlık ve çok yönlülük için orada daha iyi bir şey yok. Standart boyutlu Nespresso kapsüllerinin aksine, bu Vertuo kapsüllerinin çoğu süpermarkette bulunmadığını belirtmek gerekir. Gerçi şu anda belki de o kadar da sorun değil.

Nespresso VertuoPlus incelemesi: Karar

Nespresso VertuoPlus incelemesi

(Resim kredisi: Magimix)

Kapsül bazlı espressonun uygunluğunu tercih ediyorsanız, bu model şiddetle tavsiye edilir. Kullanımı mutlak bir sıyrıktır, temizliği kolaydır ve mükemmel bir kolaylıkla mükemmel espressolar (ve çok çeşitli diğer kahve stilleri) üretir.

• Nespresso Vertuo Plus Kahve Makinesi, Magimix'ten John Lewis & Partners'tan satın alın

• Nespresso Vertuo Plus XN903840 Kahve Makinesi Krups'tan John Lewis & Partners'tan satın alın