Close
  • Ana
  • /
  • Bağlı Ev
  • /
  • Nest Audio ve Amazon Echo 4. nesil karşılaştırması

Nest Audio ve Amazon Echo 4. nesil karşılaştırması

Yeni küresel Amazon Echo ve yeni nesil tuğla şeklindeki Nest Audio ileen iyi akıllı hoparlörler, seçim için şımarık. Ancak en iyi akıllı hoparlör tacı için verilen mücadelede Google mı yoksa Amazon mu öne çıkıyor?

Açıkçası bu neredeyse o kadar basit değil. Bunlar birçok yönden birbirine benzeyen, diğerlerinde kökten farklı olan akıllı hoparlörlerdir ve girecekleri yerin bizim değil, sizin eviniz olduğunu düşünürsek hangisinin en iyi olduğunu seçmemiz neredeyse imkansız. Bu, sayıları bir elektronik tabloya takıp kazananı hesaplama meselesi değil, çünkü dünyadaki tüm matematikler insan faktörünü içermeyecek.

Bunun yerine, sizin için işe yarayan kararı verebilmeniz için temel faktörlerini karşılaştıracağız. Ayrı ayrı nasıl göründüklerini bilmek istiyorsanız, bireysel sayfamıza göz atabilirsiniz.Nest Audio incelemesiveAmazon Echo (4. nesil) incelemesi- ve ayrıcaen iyi Alexa hoparlörleriher türlü.

Google Nest Ses


(Resim kredisi: Google)

Nest Audio ve Amazon Echo 4. nesil: Tasarım

Amazon'un tasarımı, ikisi arasında açık ara en çarpıcı olanı ve şirket, akıllı hoparlörlerinin yeni neslini hem emsalleri arasında hem de temelde tüm dekorlarınız arasında öne çıkarmak için kendi yolundan çıkmış görünüyor. Ziyaretçiler, kumaş kaplamanın rengi ne kadar yumuşak ve alçakgönüllü olursa olsun, bir Eko'nuz olduğunu fark etmemek için mücadele edeceklerdir. Bu, başka bir gezegenden ışınlanmış gibi görünüyor ve ondan önce gelen yumuşak kenarlı silindirden çok radikal bir ayrılma.

Öte yandan Google, Google Home'un daha önce gelen eğik çizgili konisini terk ederek ters yöne gitti. Yuvarlak bir kumaş tuğlaya benziyor ve çok fazla dikkat dağıtıcı görsel yetenek olmadan tam olarak ne anlama geldiğini yapıyor.


Google'ın gizli kontrolleri zarif bir dokunuş ve yarı sürdürülebilir yapısı (%70 geri dönüştürülmüş plastikten oluşuyor) bazıları için güven verici olacak. Amazon'un Echo'nun bulunduğu yüzeye parıltısını sunmasını sağlayan Echo ışık halkasını yeniden konumlandırması da oldukça temiz, ancak .

Amazon Echo 4. nesil


(Resim kredisi: Amazon)

Nest Audio ve Amazon Echo 4. nesil karşılaştırması: Özellikler

Amazon Echo 4. Nesil'in en büyük satış noktalarından biri, aşağıdakiler gibi Zigbee öğelerini kontrol edebilen entegre akıllı merkezidir.Philips Hue akıllı ampullerveya başka bir hub'a ihtiyaç duymadan Samsung SmartThings cihazları. Bu kesinlikle Nest Audio'ya göre bir avantajı var. Ancak çoğu insan için bu çok büyük bir fark yaratmayacaktır. Akıllı bir eve başlamak için Zigbee cihazlarının doğrudan kontrolüne ihtiyacınız yoktur (birçok cihaz zaten Zigbee yerine Wi-Fi kullanır) ve Hue Bridge'iniz varsa, cihazları Alexa ile kontrol etme yeteneğinizde temelde hiçbir fark yaratmaz. zaten, ama bu size eğer değilse üzerine inşa edebileceğiniz bir şey verir.

Echo ayrıca, makine öğrenimi süreçlerini hızlandırmak için özel olarak hazırlanmış Amazon'un AZ1 Neural Edge işlemcisine de sahiptir. Ortak görevleri hızlandıran buluta gidip gelmek yerine, beyin çalışmalarının çoğu cihazda yapılabilir.

Görünüşte, Nest Audio'nun çok fazla zili ve ıslığı yok. Bu sadece dışsal bir şey de değil; Google'ın odak noktası, adından da anlaşılacağı gibi, olabilecek en iyi sesi elde etmek için bazı şeyleri değiştirmek olmuştur. Nest Audio'nun standart akıllı hoparlör işlevlerini yerine getirme konusunda yetkin olmadığı anlamına gelmiyor, çünkü öyle, ancak Amazon Echo 4. Nesil'de bulunan küçük ekstralar mevcut değil. Yine de daha fazla Googly işlevi elde edersiniz: Bu, Chromecast çoklu oda ile çalışır ve mikrofonu için, kimsenin dinlemediğinden iki kat emin olmak istiyorsanız güven verici olacak fiziksel bir bağlantı kesme anahtarı vardır.

Gerçekçi olarak, ikisi de kategoriyi dönüştürmez - bunlar kitap tarafından yazılan akıllı hoparlörlerdir ve sorun değil - ancak Echo, ham özellikler açısından onu geride bırakır.


Google Nest Ses

(Resim kredisi: Google)

Nest Audio ve Amazon Echo 4. nesil: Ses

O zaman Nest Audio'nun ses yetenekleri hakkında. Google, Nest Audio'nun ismine uygun olmasını sağlamak için en azından belirli bir miktarda manipülasyon ve mühendislik yaptı. Mümkün olan en iyi sesi sunmak için EQ'yu çevreye göre ayarlamayı amaçlayan oda kalibrasyonu vardır. Teorik olarak harika, ama bizimTam incelemeBunun teorinin önerdiği kadar iyi çalıştığından emin değildik. Keskin tiz ve sıcak bas var, ancak ortalarda belirli bir miktar eksik; kesinlikle iyi bir deneyim ve fiyatına göre gayet iyi, ancak belki de adı verildiğinde beklediğiniz ses deneyimi değil.

Oradaki hafif olumsuzluk notu göz önüne alındığında, Echo'nun Nest Audio'yu en iyi şekilde kullanmasını bekleyebilirsiniz. İyi bir hoparlör kurulumuna sahip olsa da, iki adet 0,8 inç tweeter ile eşleştirilmiş 3 inçlik bir woofer ile (hem bu hem de Nest Audio önden ateşleme yönlü birimlerdir, bu nedenle en iyi duvara yakın çalışırlar) Echo'nun ses çıkışı muhtemelen benzer bir işarete ulaşır. Bas bakımından zengin, tizde iyi, ortada makul. Audiophile kalitesi değil, ancak ciddi bir şikayete değecek bir şey değil. Her ikisinde de oldukça mutlu bir şekilde müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Amazon Eko (4. Nesil)

(Resim kredisi: Amazon)

Nest Audio ve Amazon Echo 4. nesil karşılaştırması: Fiyat

Hem Nest Audio hem de Amazon Echo 4. Nesil'in tüm dünyada aynı resmi fiyatı taşıması tesadüf olamaz. Her biri 90 Sterlin/100 Dolar/149 Avustralya Doları karşılığında alınabilir ve açık bir şekilde piyasadaki aynı alanda rekabet edecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak bu, değerlendirilmesi zor bir kategori çünkü hem Google hem de Amazon, donanımlarında sık sık indirimler sunuyor, bu nedenle bunu okuduğunuz fiyat aynı olmayabilir - şu anki en son fiyatları aşağıda görebilirsiniz. Biri ya da diğeri 30£/30$'lık bir kesinti gördüyse, tam fiyatıyla diğerinden çok daha çekici olacaktır.

İkisi de üst düzey arkadaşlarından çok daha ucuz ve ikisi de daha küçük meslektaşlarının olabileceği dürtüsel satın alma değil. Çoğu durumda, daha gelişmiş akıllı hoparlörlerin ekstra özelliklerini veya daha başarılı sesini aramıyorsanız, Echo Dot 4. Nesil veya Nest Mini gibi bir şey bu boşluğu gayet iyi dolduracaktır.

Bugünün en iyi Google Nest Audio fırsatlarıYuva Sesi Google mağazası 99 $ GörünümGoogle Nest Audio Google Alışveriş 99 $ GörüntüleGoogle Home Asistan Yuvası... Walmart $ 99.98 GörünümGoogle - Nest Audio - Smart... Best Buy $ 99,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Amazon Echo (4. nesil) fırsatları İndirimli Fiyat Yepyeni Echo (4. Nesil) | İle... Amazon Prime $99,99 $79.99 Görünüm Amazon - Echo (4. Nesil) İle... Best Buy $99,99 GörünümAmazon Echo (4. Nesil) Akıllı... QVC 99,99 $ GörünümAmazon Echo 4th Generation In... Bed Bath & Beyond 99,99 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nest Audio ve Amazon Echo 4. nesil karşılaştırması: Karar

Akıllı bir ev fanatiği iseniz, Alexa hoparlörleri daha iyi satın alma eğilimindedir. Bu gerçek burada değişmiyor: Ekstra akıllı merkez, çok sayıda Alexa uyumlu cihaz ve Alexa'nın genel zekası, muhtemelen Amazon Echo 4. Nesil'i zirveye taşıyor. Ama marj çok ince. Hizmetler söz konusu olduğunda denklemin Google tarafında daha fazlaysanız, Echo hakkında çoğu insanı değiştirmeye ikna etmek için yeterince özel olmayacak. Nest Audio, Google Asistan'ın Google dünyanızla entegrasyonunu sunma bonusu ile Google için orta menzilli akıllı hoparlör tarafını doldurmak için (biraz dikkat çekici değilse) iyi bir iş çıkarır.

Tabii ki, ilk etapta bu hoparlörlerden gerçekten istediğiniz ses kalitesiyse, belki deSonos Bir, hem Alexa hem de Google Asistan desteği ile incelemeye değer.