Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma karşılaştırması: Hangi akıllı termostat en iyisidir?

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma karşılaştırması: Hangi akıllı termostat en iyisidir?

Eğer koyacaksanakıllı termostatEvinizin ısıtmasından sorumlu, kazılarınızı rahat tutmak için 'akıllı' yazılıma güvenecekseniz, doğru seçimi yapmak isteyeceksiniz. Burada, 3. nesil Nest Öğrenme Termostatı ile 2. nesil Hive Aktif Isıtma arasında seçim yapmanıza yardımcı olacağız.


Hive ve Nest, şu anda piyasada bulabileceğiniz en iyi iki akıllı termostattan sorumludur (üç, eğer Pingtwitter Ödüllü Nest Thermostat E'yi yapabilirseniz) ve ikisini de tavsiye etmekten mutluluk duyuyoruz - ancak var donanımdaki ve bilmeniz gereken yardımcı uygulamalardaki farklılıklar. Tam düşüş için okumaya devam edin.

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma: tasarım ve kurulum

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma

Nest Learning Thermostat

3. nesil Nest Learning Termostat, belki de şu anda piyasadaki en tanınmış akıllı ev cihazlarından biridir - orijinal Nest 2011'de çok daha önce ortaya çıktı ve o zamandan beri dış tasarım pek değişmedi. Duvarınızda veya bir masa üzerinde (ilgili sehpayla birlikte) oturan, mevcut sıcaklığı açıkça gösteren parlak, dairesel bir ekrandır.


Termostatın en yeni sürümü, görülmesi her zamankinden daha kolay olan bir ekrana ve Nest Thermostat E'den daha yüksek çözünürlüğe sahiptir. Çoğu kazan ve ısıtma sistemiyle çalışır ve 3. nesil sistem ile artık sıcak su tankınızı şu şekilde kontrol edebilir: Pekala, Nest bunu sizin için kurması için bir profesyonel bulmanızı tavsiye etse de - bu yüzden bunu bütçenize dahil etmeyi unutmayın.

2. nesil Hive Aktif Isıtma termostatı da çekici görünümlü bir kutudur, biraz daha çok geleneksel bir termostata benzemektedir ve çoğu evin estetiğine tam olarak uyması gerekir. Nest cihazında olduğu gibi, ekranda mevcut ve hedef sıcaklıkları görebilir ve sıcaklığı manuel olarak kontrol edebilirsiniz.


Yine, daha eski veya alışılmadık bir şey takmadıysanız, çoğu kazan ve ısıtma sistemiyle çalışmalıdır ve gerekirse ayrı bir sıcak su tankını kontrol edebilir. Termostatı ve kablolamasını sizin için ayarlaması için kalifiye bir İngiliz Gaz mühendisi edinmeniz gerekecek, bu nedenle genel fiyatı hesaplarken bunu da dahil edin (Hive'ı kullanmak için enerjinizi British Gas'dan satın almanız gerekmez) .

Bugünün en iyi Nest Learning Thermostat - 3. Nesil fırsatları 13 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Google Nest Learning ... Amazon Prime 249 $ 199 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Google Nest Learning ... Walmart249 ABD doları 199 $ GörünümNest Learning Thermostat 3. ... Crutchfield.com199 $ GörünümÖnerilen Perakendeci Nest Learning ... HP (ABD) 236,55 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma: özellikler ve özellikler

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma


Kovan Aktif Isıtma

Hem Nest Learning Termostatı hem de Hive Aktif Isıtma termostatı, ister oturma odasında oturuyor olun ister ofisten çıkmak üzere olun, evinizin sıcaklığını telefonunuzdan ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca, uygulamalar aracılığıyla her şeyin yönetildiği bir programa göre ısıtmayı açıp kapatacak şekilde ayarlayabilirsiniz (her ikisinin de kullanımı çok basit, ancak Nest'in cila açısından üstünlüğü olduğunu düşünüyoruz).

Nest cihazı, ısıtma alışkanlıklarınızı öğrenmeye geldiğinde avantaja sahiptir, dolayısıyla adı - fikir, perde arkasında çalışan Google AI'nın, ısıtmanızın açılıp kapanması ve ilgilenmeye başlaması gerektiğinde kademeli olarak çalıştığıdır. otomatik olarak, verimlilik iyileştirmeleri sunar ve yol boyunca size biraz para kazandırır.

Hem Nest hem de Hive sistemlerinin yapabileceği bir başka numara da, telefonunuzdaki ilişkili uygulamalarda konum takibi sayesinde (bunları etkinleştirmekten memnunsanız) evde olmadığınızı tespit etmektir - Nest termostatta da varlık sensörleri bulunur. buna yardımcı olmak için içine yerleştirildi. Sonuç olarak, ısıtmanızı yapılandırmak için çok fazla düşünmenize gerek kalmaz.


Birden fazla termostat satın alırsanız, birden fazla bölgeyi kontrol edebilirsiniz - Hive Aktif Isıtma ile üç bölgeye ve Nest Learning Termostat ile 20 adede kadar bölgeye kadar. O halde Nest'e bir nokta, dürüst olmak gerekirse, özellikle geniş bir yerde yaşamadığınız sürece çoğu insan üç bölgeden fazlasına ihtiyaç duymayacak.

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma karşılaştırması: ekstralar ve alternatifler

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma

Nest Learning Thermostat

Hem Nest hem de Hive, karışıma ekleyebileceğiniz çeşitli başka akıllı ev cihazlarına sahiptir ve her şeyi aynı seriden satın aldığınız sürece, hepsi birlikte çok iyi çalışır. Nest yapargüvenlik kameralarıveduman alarmlarıakıllı termostatların yanı sıra Google'ın geri kalan akıllı ev donanımları da zaman içinde hat içinde yeniden markalaşıyor. Hive ayrıca kameraları, ışıkları, sensörleri veakıllı fişler- Hive Aktif Isıtmayı seviyorsanız, evinizi tamamen Kovan yapabilirsiniz.

Diğer donanımlara gelince, bu akıllı termostatların ikisi de her türden farklı akıllı ev uygulamalarını ve hizmetlerini birbirine bağlamanıza izin veren, her zaman kullanışlı IFTTT (If This Then That) ile çalışır. Hem Nest hem de Hive termostatları Alexa veya Google Assistant komutlarıyla kontrol edilebilir.Google evietrafta, ancak ikisi de Apple'ın HomeKit'iyle çalışmıyor.

Bu akıllı termostatlarla birlikte gelen mobil uygulamalar hem çok iyi tasarlanmış hem de hangisini tercih ederseniz edin herhangi bir şikayetiniz olmayacak. Google'ın elbette uygulama geliştirme konusunda daha fazla deneyimi var ve Nest Learning Thermostat için olanı, yukarıda bahsettiğimiz gibi Hive Active Heating'den biraz daha sezgisel.

Bu iki ürünün dışına bakmanız gerekir mi? Nest'in aynı zamanda ana 3. nesil Nest ile aynı hileleri yapan, ancak yapı kalitesiyle birkaç köşeyi kesen ve daha düşük bir fiyata satılan daha ucuz Termostat E'yi de yaptığını unutmayın. Hive yalnızca bir termostat yapar, ancak Nest cihazında olduğu gibi farklı yüzeylerde mevcuttur.

Günün en iyi Hive Aktif Isıtma 2 fırsatları 671 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Kovanı Aktif Isıtma ve Sıcak ... Amazon $ 184,25 $ 157,75 Hive Termostat Kovanı Evini Görüntüle 169,99 $ Görüntüle En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma karşılaştırması: fiyat ve karar

Nest Learning Thermostat ve Hive Aktif Isıtma

Kovan Aktif Isıtma

Nest, son zamanlarda Google'ın gözetiminde olmak üzere uzun yıllardır akıllı termostatlar üretiyor ve donanım kalitesi, uygulamaların kalitesi ve her şeyin temelini oluşturan akıllı öğrenme sistemi açısından gösteriyor. Bu, cihazın 3. nesli hatırlıyor.

Hive Aktif Isıtma yakalamaya çalışıyor, ancak ürünün en son 2. nesli, bu iki sistemin sizin için neler yapabileceği açısından boşluğu kesinlikle önemli ölçüde daralttı. Yukarıda açıkladığımız gibi, artık kilit alanların çoğunda iyi eşleşiyorlar.

Hive'ın ürettiği diğer birçok akıllı ev ürününü seviyoruz ve evinizdeki veya dairenizdeki her şeye hükmetmek için bir sistem arıyorsanız, Hive Aktif Isıtma cihazı kesinlikle itiraz ediyor. Öte yandan, Nest Learning Thermostat, ekstra zekası nedeniyle bağımsız bir bakış açısından tartışmasız daha iyi bir cihazdır.

Fiyatlara gelince, en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin. Yazma sırasında, Nest seçeneği biraz daha pahalıdır, ancak içinde çok büyük bir miktar yoktur - ve hem Hive hem de Nest tarafından her zaman özel teklifler eklenmektedir. Termostatın fiyatına muhtemelen bir Hive Hub eklemeniz gerekeceğini de unutmayın, bu da ikisini de seviye tespitine yaklaştırır. Fiyatın hangisinin seçileceğine karar vermede büyük bir faktör olacağını söyleyemeyiz.