Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Nest Protect Duman Alarmı incelemesi: ortalama dedektörünüzden daha akıllı

Nest Protect Duman Alarmı incelemesi: ortalama dedektörünüzden daha akıllı

Nest Protect anlaşmaları

Duman alarmları, ev teknolojisinin en sıradan ancak gerekli öğelerinden biridir ve radyasyon keşfedildiğinden beri pek bir güncelleme görmemişlerdir.


Ancak, artık Google'a ait olan Nest, bayrağı devraldı ve Nest Protect'i teslim etti. Öyleyse Nest Smoke alarmının farkı nedir?

Kalite inşa edin

İlk olarak, standart bir duman alarmından daha önemli görünüyor ve hissediliyor. Delikli bir çevre, sensör alanı ve hoparlör ızgarası olarak ikiye katlanırken, bir iç halka çeşitli kullanışlı renkleri parlatır. Bu aynı zamanda bir gece lambası işlevi görmenin yanı sıra, bağlantı durumu (ve aslında ilgili panik seviyeleri) hakkında bilgi sağlar. Şans eseri, test versiyonumuz henüz kırmızı yanıp sönen ve 'tahliye' diye bağırdığını göstermedi, ama kesinlikle dört gözle bekleyeceğimiz bir şey. Yapı kalitesi mükemmeldir ve arka plakayı seslendirmek için kutudaki delik şablonu gibi küçük ayrıntılar. Ses seviyesinden bahsetmişken, felaket durumunda, 80 desibelde (1 metrede ölçülen) 1 kHz frekansa sahip bir siren ve 85 desibel korna (3 metrede ölçülür) ile bir çok şey var - bu millet, yüksek sesle.

  • Daha fazla oku -Nest Learning Thermostat incelemesi

Teknoloji

Kaliteyi bir kenara bırakın, bu duman alarmının standart duman dedektörlerinden üç kat daha fazla satılmasının bir nedeni var ve bu, içinde barındırılan teknoloji miktarı. Bir fotoelektrik duman sensörü, karbon monoksit sensörü, ısı sensörü, en az üç aktivite sensörü, ortam ışığı sensörü ve nem sensörü alıyorsunuz. Bu sensörler bir uygulama ile wifi üzerinden senkronize olur ve daha sonra yararlı bilgileri ev sahibine aktarır. Sistemin gizli dehası, diğer akıllı ev cihazlarıyla bilgi alışverişinde bulunabilmesidir, böylece yangın durumunda seçilen ışıklar kırmızı renkte yanıp söner ve örneğin akıllı ön kapı kilidi açılabilir. Bu sorun, kızarmış ekmek yakmanın bir sonucuysa ortaya çıkar, ancak resmi anladınız.
Nest bu son konuya oldukça kafa yordu ve ısı ve duman sensörlerinin kombinasyonu nedeniyle test ünitemizi fazla pişmiş ekmekle tetikleyemedik (aslında ekmek kızartma makinesinin üzerinde tutulmadıkça), gerçek bir duman testi ise aşamalı uyarı, kehribar / sarı, bir uyarı sesli komut istemi ve ardından son olarak tam alarm.

Bir başka güzel numara da, alarmın geleneksel süpürge sapı / sandalye kombinasyonu yerine Nest Protect'e sallayarak devre dışı bırakılabilmesidir. Başlangıçta bu işlev, çok kolay tetiklendiği için küçük bir ürün geri çağırmasına neden oldu. Bununla birlikte, Nest hareket algılamayı sıkılaştırdı, bu nedenle birkaç dalga gerekiyor, ancak işe yarıyor ve bu bizim mutlu olduğumuz bir denge.

Uygulama ayrıca piller azaldığında (saat 2'de çılgınca bip sesi çıkarmak yerine) sizi uyarıyor, bu da güzel.

Genel olarak, bu hem yapı kalitesi hem de kullanıcı deneyimi açısından etraftaki en güzel duman alarmıdır. Tabii ki, aynı zamanda en pahalı olanıdır, ancak bu ofsetin bize maliyeti olan önemli faydalar vardır.

Fiyat: 89 £ | www.allaboutelectrics.co.uk/nest-protect-battery-smoke-heat-co-alarm