Close
  • Ana
  • /
  • Bağlı Ev
  • /
  • Nest Thermostat E vs Nest 3. Nesil: Hangi Nest en iyisidir?

Nest Thermostat E vs Nest 3. Nesil: Hangi Nest en iyisidir?

Bunlardan birini satın almayı düşünüyorsanızen iyi akıllı termostatlar, karşılaşacağınız bir soru Nest Thermostat E ile Nest 3. Nesil - Nest'in ürünleri kesinlikle alışveriş listenizde olmalı, ancak daha ucuz modeli mi yoksa daha premium olanı mı tercih etmeye değer?


Renkli ekranlı iki dairesel ünite, Nest 3. Nesil ve Nest Thermostat E oldukça benzer görünüyor. Ancak yaklaştığınızda, farklılıklar kendini göstermeye başlar.

Her ikisi de ısıtmanızı kontrol eder ve rutinlerinizi öğrendiğinizi iddia eder, böylece işe gittiğinizde ısıtmayı kapatırlar, ancak geri döndüğünüzde evi tekrar sıcak tutarlar. Ayrıca belirli dijital asistanlara da bağlılar, böylece Alexa'dan veya Google Asistan'dan üşüdüğünüzde ısıtmayı açmasını veya doğaçlama bir yürüyüşe çıktığınızda ısıtmayı kapatmasını isteyebilirsiniz.

Bilmeniz gereken her şeyi araştıracağız, böylece daha ucuz E'nin sizin için işe yarayıp yaramayacağına veya tam yağlı beslenmeniz gerekip gerekmediğine karar verebilirsiniz.

Bugünün en iyi Nest Thermostat E fırsatlarıGoogle Nest Termostat E'de... Walmart 169 $ GörünümEv Termostatı - T4000ES... Amazon Prime 229$ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzGünümüzün en iyi Nest Learning Termostatı - 3. Nesil fırsatlar 30 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli FiyatNest Learning Termostat -... Walmart 299,99 $ $ 209.99 Görünümİndirimli Fiyat Google Nest Learning... Amazon Prime $249 $217,41 GörüntüleNest Learning Termostat 3.... Dell 249 $ GörünümGoogle - Nest Learning Smart... Best Buy $249.99 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nest Termostat E ve Nest 3. Nesil: Fiyat ve tasarım

Nest Learning Termostatı


Nest 3rd Gen, metal bir dış kısma ve daha ayrıntılı bir ekrana sahiptir.

(Resim kredisi: Google)

Peşin fiyatlandırma söz konusu olduğunda, bir model açıkça diğerinden daha değer odaklı bir tekliftir. Nest 3. Nesil Termostat (ABD'de Nest Learning Termostat olarak bilinir) 219 £/249 $, Nest Thermostat E (ABD'de Nest Termostat olarak bilinir) 199 £/129 $'dır.


E'nin duvara monte edilmesi gerekmemesi için yerleşik bir standla birlikte geldiğini unutmayın; 3. Nesil model için 35 £ için isteğe bağlı bir ekstradır, ancak ABD'de mevcut görünmüyor, en azından Google Store'da.

Her iki model de ısıtma faturalarınızı %10-12 oranında azalttığını ve soğutma faturalarınızdan %15 indirim aldığını iddia ediyor – temel olarak, enerji kullanımınız üzerindeki etki açısından aynıdırlar ve aralarındaki farkların hepsi, özellikler ve uyumluluk.


Her iki termostat da daireseldir ve ayarlanan sıcaklığı okunması kolay bir yazı tipinde görüntüler. Termostat E'nin açık griye karşı varsayılan beyaz görünümü, okunması biraz zor olabilir, ancak sıcak bir turuncuya dönüştürülebilir.

Birleşik Krallık'ta E yalnızca beyaz plastik bir kaplamada mevcuttur; Google'ın seramiği taklit ettiğini iddia ederken ABD'de dört renkte mevcuttur: beyaz, uçuk turuncu, gri ve neredeyse beyaz (bu, Google'da Kar, Kum, Kömür ve Sis'tir) konuşmak). Ekran buzlu, yani her zaman beyaz (kar?) bir arka plana bakıyorsunuz. Sıcaklığı ayarlamak için ekranı çevreleyen halkayı çevirirsiniz ve gerisini o halleder.

3. Nesil Termostat biraz farklıdır, çünkü dış çevresinde metal bir halka vardır. Yine ABD müşterileri daha fazla renk elde ediyor: cilalı çelik, ayna siyahı, pirinç (metalik sarı), paslanmaz çelik, beyaz, siyah (kömür gibi) ve bakır (metalik turuncu). İngiltere'deki müşteriler beyaz, siyah veya gri ile yetinmek zorundadır. 3. Nesil model ayrıca, E modelinden daha yüksek çözünürlüğe sahip olduğu ve buzlu olmadığı için daha keskin bir ekrana sahiptir. Ayrıca size zamanı veya hava durumunu gösterir.

Nest Termostat E ve Nest 3. Nesil: Uyumluluk

Yuva Termostatı E


Nest Thermostat E bir standla birlikte gelir, böylece onu duvara monte ederek rafa yerleştirebilirsiniz.

(Resim kredisi: Google)

Nest web sitesinde, evinizdeki ısıtma sistemi hakkında birkaç soru soran ve yanıtlarınıza göre Nest'in uyumlu olup olmadığını söyleyen bir uyumluluk denetleyicisi var.

3. Nesil model çoğu merkezi ısıtma sistemiyle çalışır ve E modeli yalnızca ısıtma yaparken sıcak suyunuzu da kontrol eder. 24v ısıtma ve soğutma sistemi kullanıyorsanız Google, C kablolarının ve diğer güç özelliklerinin mevcudiyetine bağlı olarak E'nin %85'i ile uyumlu olduğunu, 3. Nesil ise %95 ile uyumlu olduğunu iddia ediyor. Güç gereksinimi, Google'ın 3. Nesil'in bir profesyonel tarafından kurulmasını önermesinin, E'nin ise kendiniz kurulumunun kolay olmasıdır.

Kendi termostatlı (kablolu veya kablosuz) ancak ayrı bir sıcak su deposu olmayan kendi gaz, sıvı veya elektrikli kazanınız varsa, her iki modelle de uyumlusunuzdur. Isı pompaları veya biyokütle sistemleri, özel bir termostatları olduğu sürece uyumludur.

Karmaşık olan nokta, bölgesel veya ortak bir ısıtma kaynağınız varsa veya ayrı bir termostat cihazı olmayan herhangi bir şey varsa - Nest bunlardan biri olmadan çalışamaz. Termostattan uzakta belirli bir alandaki ısıtma değişikliklerini izlemek istiyorsanız, her iki modele de bağlanan ayrı bir sıcaklık sensörü ekleyebilirsiniz.

Nest Thermostat E ve Nest 3. Nesil: Özellikler ve uygulama

Nest Learning Termostatı

Nest 3. Nesil hem ısıtmayı hem de sıcak suyu kontrol edebilir; Nest E yalnızca ısıtmayı kontrol eder.

(Resim kredisi: Google)

Nest Thermostat E, ısıtma sisteminizden güç alır, ancak yedek görevi görecek iki adet AAA pili vardır. 3. Nesil, duvara bağlanırsa kendini sürekli olarak şarj eden şarj edilebilir bir lityum pil içerir.

Google Home uygulaması, her iki cihazı da kontrol etmek ve E modelini kurmak için kullanılır, ancak 3. Nesil, kurulum için Nest uygulamasına ihtiyaç duyar. Her ikisi de Play Store veya Apple App Store'dan ücretsiz olarak temin edilebilir ve kurulum süreci rehberlidir. Sadece 3. Nesil'de bunu tamamen manuel olarak yapabilirsiniz.

Nest termostatları, Google Home ses kontrolüne yanıt verir ve onlar için de bir Alexa Becerisi vardır, ancak Apple'ın HomeKit'i ile uyumlu değildirler, bu nedenle onları Siri ile kontrol edemez veya HomeKit otomasyonlarını kullanamazsınız.

Nest Termostat E ve Nest 3. Nesil: Karar

Nest E ve Nest 3. Nesil

(Resim kredisi: Google)

Bir Nest termostatına göz attıysanız, mevcut iki model çok benzer görünebilir ve gerçekten de öyle. Nest E en ucuz ve en basit olanıdır ve plastik kaplaması çok iyi görünebilir. Aynı zamanda portatiftir, böylece evin içinde yanınızda taşıyabilir ve koyacağınız en iyi yere karar verebilirsiniz.

Nest Thermostat 3rd Gen, aksine, bir profesyonel tarafından kurulan duvara monte bir cihazdır. Metal dış yüzeyi şık görünüyor ve yüksek çözünürlüklü ekranı keskin ve E'dekinden daha fazla bilgi gösteriyor.

Her ikisi de neredeyse aynı işlevselliğe sahiptir – önemli fark, 3. Nesil'in ısıtmanın yanı sıra sıcak suyu da kontrol etme yeteneğidir – bunun ötesinde, seçim ne kadar ödemek istediğinize ve bunu profesyonel olarak isteyip istemediğinize bağlıdır. yükleyin veya kendiniz yapın.