Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Nest vs Ecobee: Hangi akıllı termostat sizin için en iyisi?

Nest vs Ecobee: Hangi akıllı termostat sizin için en iyisi?

Nerede olursanız olun, evinizin ısıtmasını telefonunuzdan kontrol edebilmek cazip bir tekliftir, ancak akıllı bir termostattan alacağınız tek şey bu değildir. NSen iyi akıllı termostatlarayrıca evden ne zaman çıkacağınızı ve ısıtmanızın ne zaman kapanmasını istediğinizi ve aynı zamanda ne zaman geri gelip tekrar açılmasını isteyeceğinizi öngören öğrenme özellikleri de sunar.


Aynı şey, varsa soğutma sisteminiz için de geçerlidir ve gerekli olmadığında sistemleri kapatarak akıllı bir termostat, yıllık faturalarınızda size tasarruf sağlayabilir.

Google'dan Nest, sektördeki en iyi bilinen ürünlerden biridir, ancak pazara giren ilk ürün değildi - bu onur, internet devini iki yıl boyunca görevden alan Kanadalı Ecobee şirketine aittir.

Öyleyse orijinal, en yeni haliyle hala en iyisi mi? Veya az bilinen bir şirketten (Goo-who?) yeni başlayan bir sürüm, kendi oyununda onu yenebilir mi? Hadi bulalım.

Nest vs Ecobee: Fiyat ve tasarım

Nest Learning Termostatı


Nest, çekici bir metal dış halkaya ve güzel tasarlanmış bir arayüze sahiptir.

(Resim kredisi: Google)

Yazma sırasında, Ses Kontrollü Ecobee SmartThermostat ve Nest Learning Termostat 3. Nesil'in her ikisi de 249 dolara mal oldu. İngiltere'deki okuyucular, Ecobee ürünlerinin resmi web sitesi aracılığıyla İngiltere'de bulunmadığını, ancak termostatın Amazon'dan 449 £ karşılığında satın alınabileceğini unutmamalıdır. Nest 3. Nesil 219 £.


Hala hangisini alacağınıza takılıp kaldıysanız, o zaman görünümlerine dönelim. Ecobee, beyaz bir taban üzerinde oldukça güzel bir siyah süper elipstir ve 3.5 inç renkli LCD dokunmatik ekrana sahiptir. İçeride, teknik özellikler dört çekirdekli işlemci, yarım gig RAM ve 4GB flash depolama ile birkaç yıl önceki bir PC'ye benziyor. Muhtemelen Doom'u çalıştırabilir, ancak ideal olarak evinizi cehennem kadar sıcak yapmaz.

Google, Nest 3. Nesil'in içindekileri yayınlamıyor, ancak bunun, Ecobee ile benzer çözünürlüklü bir ekrana ve aynı miktarda RAM'e sahip, çapı üç inçten biraz fazla olan bir daire olduğunu biliyoruz.


Nest'in çemberinin gümüş kenarı (diğer renkler mevcuttur) oldukça şık görünmesini sağlar ve daha küçük boyutu onun lehine çalışır. Ecobee'nin siyah üzerine beyazı biraz sade olabileceğinden, Nest'in ekranında bir renk gösterme yeteneğini de seviyoruz.

Nest vs Ecobee: Uyumluluk

Ecobee

Ecobee'nin Apple HomeKit ile entegrasyonu, iPhone kullanıcıları için Nest'e kıyasla bir bonus.

(Resim kredisi: Ecobee)

Isıtma sisteminizde bir C kablosunun veya İngiltere'de canlı ve nötr bağlantıların varlığı, akıllı bir termostatın kurulumunu yapan veya bozan şey olabilir. Bu, 24v güç kaynağı için bir dönüş yolu sağlayan kablodur veya Birleşik Krallık kablolarında güç kaynağının tamamıdır. AC kablosu mutlaka etiketlenmez ve belirli bir renk de değildir ve bu nedenle, evinizin ısıtma sistemine ve kablo şemalarına (Atlantik'in hangi tarafında olursanız olun) yakından aşina değilseniz, her iki termostat için de profesyonel kurulum önerilir. üzerinde.


Sabit bir Wi-Fi bağlantısına sahip olmak, bu LCD ekranlardan bahsetmiyorum bile pilleri hızla tüketecektir, bu nedenle sürekli güç bağlantısına sahip olmak gerçekten yardımcı olabilir. Aynı kablolamayı kullanarak, mevcut merkezi ısıtma kontrollerinizin bulunduğu duvardaki aynı noktaya bir akıllı termostat takabilir veya onu hareket ettirmeyi seçebilirsiniz - mobil hale getirmek istiyorsanız isteğe bağlı bir Yuva standı veya daha küçük bir yuva vardır. yerleşik bir stand ile birlikte gelen Nest Thermostat E modeli. Ecobee, SmartThermostat'ta bulunan birkaç özelliğe sahip olmayan ancak yine de duvara monte edilmesi gereken Ecobee 3 Lite'ı daha ucuz bir model haline getiriyor.

Bir termostatın ısıtma sisteminizle çalışıp çalışmayacağını anlamak için hem Google hem de Nest, web sitelerinde uyumluluk kontrolleri sunar. Ecobee, Google'dan daha ilgili - sadece ne tür bir ısıtma sisteminiz olduğunu soruyor - kablolamanızla ilgili ayrıntıları bilmenizi gerektiriyor.

Nest vs Ecobee: Özellikler ve uygulama

Yuva Termostatı E

Nest Thermostat E, Nest'in daha ucuz bir versiyonudur ve yine de harika uygulama kontrolüne sahiptir.

(Resim kredisi: Google)

Her iki termostat da doğal olarak akıllı telefon uygulamalarıyla birlikte gelirken, Ecobee yerleşik Amazon Alexa ile birlikte gelir - duvar ünitesinde küçük bir hoparlör vardır - ve Google Asistan ve Apple HomeKit ile uyumludur. Nest, Google Asistan ve Alexa ile uyumludur, ancak HomeKit entegrasyonundan yoksundur.

Her iki termostat da ekrandan, web arayüzünden veya akıllı telefon uygulamasından geleneksel bir termostat gibi programlanabilirken, günlük rutininizi öğrenme ve sıcaklık ayarlarını uygun şekilde değiştirme olanağı da sunar. Yani eve gelip hemen ısıtmayı açarsanız, bunu fark eder ve programını buna göre ayarlar.

Her iki sistem de coğrafi sınırlamayı destekler, bu nedenle telefonunuzun GPS'inin evinizin çevresinde belirli bir yarıçap bıraktığını algılarlarsa, dışarı çıktığınızı anlarlar ve ısıtmayı buna göre ayarlarlar. Nest, birçok telefonda birden fazla hesabı desteklerken Ecobee yalnızca bir hesabı destekler.

Her ikisi de termostatın yalnızca kurulu olduğu oda yerine evinizin her yerindeki sıcaklıkları izlemesini sağlayan uzak sensörlerden de yararlanabilir. Nest'ler ayrı satılır ve yalnızca sıcaklığı kaydederken, Ecobee'ler de harekete duyarlıdır ve termostatın çalışmasına izin verir. bir odanın dolu olup olmadığını söyleyin - ve ana ünite ile birlikte bir tane alırsınız.

Nest vs Ecobee: Karar

Ses Kontrollü Ecobee SmartThermostat

Ecobee harika bir paket, ancak Nest kadar güçlü arka plan akıllı ayarlamalar sunmuyor.

(Resim kredisi: Ecobee)


Akıllı öğrenme davranışı sayesinde Nest termostat, teknolojilerinin orada değilmiş gibi davranmasını sevenler için daha iyi bir seçimdir. Evin günün hangi saatlerinde ısınmasını istediğinizi bir kez ele aldığında ve dışarı çıkma eğiliminde olduğunuzda tamamen şeffaf hale geliyor. Elbette, ekrandaki, sesli veya uygulamadaki ayarları değiştirerek programı her zaman geçersiz kılabilirsiniz.

Ecobee, eco+ öğrenme yeteneklerine rağmen, keman çalmayı ve farklı sıcaklıklarda ısıtmanın açılıp kapanması için eksiksiz bir program oluşturmayı ve buna bağlı kalmayı sevenler için daha iyi bir seçimdir. ve ses kontrolü). HomeKit'in yanı sıra Alexa ve Google Assistant desteği ile akıllı ev entegrasyonu için de en esnek olanıdır.

Hangisini seçerseniz seçin, evinize akıllı bir termostat eklemek, onu daha akıllı hale getirmenin en iyi yollarından biridir. Hem Google Nest hem de Ecobee SmartThermostat harika bir görünüme sahiptir ve en son teknolojiyle donatılmıştır - eski moda bir termostat ve ısıtma programlayıcıyla nasıl başa çıktığınızı merak edeceksiniz.