Close

Nest vs Hive vs Tado: Size en uygun akıllı termostat hangisi?

Akıllı termostatlar, evinize yapabileceğiniz en iyi yükseltmelerden biridir. Eğer soğuk bir çırpıda, merkezi ısıtmanız alevlenirken banka hesabınızdan para boşaldığını görürse, bunun nedeni muhtemelen ısıyı çok erken veya çok geç yükseltmeniz ve boş odaları ısıtmanızdır. Akıllı bir termostat, daha az ekmek karşılığında evinizi daha sıcak hale getirebilir.


Satın alma rehberimizdeen iyi akıllı termostatlar, Nest, Hive ve Tado listeye hakim durumda ve dürüst olmak gerekirse üç platform arasında söylenecek pek bir şey yok. Öyleyse neler var, neyi kurtarmayı bekleyebilirsiniz ve bunları Alexa ve onun Google ve Apple rakipleri ile kontrol edebilir misiniz? Hadi öğrenelim…

En iyi akıllı ısıtma sistemlerinde günümüzün en iyi fiyatları Düşük Stok İndirimli Fiyat Google Pingtwitter021US Nest Learning, ... Nest Learning Thermostat - 3. Nesil Amazon 249 $ 201 GörüntüleTüm fiyatları görünKovan Aktif Isıtma ... İngiliz Gaz Kovanı Amazon $ 188,42 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nest vs Hive vs Tado: Bana para kazandıracaklar mı?

Kısaca: evet, büyük olasılıkla yapacaklar.

Akıllı bir termostatın USP'si, Noel Baba'ya benzemesidir: Ne zaman uyuduğunuzu bilir ve ne zaman uyandığınızı bilir, bu yüzden evinizi gereksiz yere ısıtmak için para harcamaz. Ayrıca ne zaman evde olup olmadığınızı da bilirler.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, orada değilseniz ve saatlerce geri dönmeyecekseniz, genellikle evinizi ısıtmaya gerek yoktur ve en akıllı akıllı termostatlar, hava durumunu bile hesaba katabilir, böylece hava çok sıcak olmaz. sıcak bir dönem veya özellikle soğuk bir ortamda çok soğuk.


Üç sistem biraz farklı şekillerde çalışır. Nest, günlük ve haftalık rutinlerinizi öğrenir ve etrafta olmadığınızda öğrenmek için bir oda sensörüne sahiptir; Tado ve Hive, sizi telefonunuzun konumu aracılığıyla izlemeyi tercih ediyor. Çeşitli uygulamaların tümü IFTTT'ye (If This Then That) bağlanır, böylece kendi özel etkinliklerinizi oluşturabilirsiniz. Ayarları uzaktan değiştirmek veya işten eve döndüğünüzde evin kızgın olmasını sağlamak için birlikte verilen akıllı telefon uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Gerçekte büyük miktarda para biriktirip biriktiremeyeceğiniz, büyük ölçüde, daha önce merkezi ısıtmanıza nasıl yaklaştığınıza bağlıdır: Isıtmayı yalnızca kulaklarınızdan sarkarken açan türden biriyseniz, daha az fayda göreceksiniz.

Hangi tür olursanız olun, bunu uzun vadeli bir yatırım olarak kabul edin: Nest & rsquo; s ısıtma faturalarında% 10 ila% 12 tasarruf talep ettiğinde veya Hive'ın yılda 130 £ 'a varan tasarruf projeksiyonu ile, ortalama aile evi, Yaklaşık iki yıl ve enerji maliyetlerinin yalnızca öngörülebilir gelecekte artması muhtemel olduğu için,% 10'luk bir yıllık tasarruf, zaman içinde oldukça önemli ölçüde artacaktır.


Üçünden hangisi para tasarrufu için en iyisidir? Ortalama bahisçi için, muhtemelen dengede Nest. Ama yakın mesafeli bir şey.

Nest vs Hive vs Tado: Bu akıllı termostatlar ne kadar?

Burada dikkate alınması gereken iki maliyet vardır: termostatın maliyeti ve kurulum.

Bazı ısıtma sistemleri için, mevcut teknolojiyi kaldırmanın da bir maliyeti olabilir, bu nedenle örneğin akıllı termostatlar, önce bu kontroller kaldırılmazsa, mevcut uzaktan kumandalarla bazı sistemlere takılamaz.

3. Nesil Nest termostat, 219 £ (ve daha ucuza bulunabilir) veya profesyonel kurulumla 279 £ (artı bunun için bir masa standı istiyorsanız başka bir 35 £) fiyatla satılıyor. Ayrıca biraz daha ucuz olan Nest Thermostat E, 199 £, listemizin başında olanen iyi akıllı termostatlar.


Hive Aktif Isıtma Kiti tek başına nispeten ucuza bulunabilir, ancak bu paketin yalnızca bir kısmıdır. Halihazırda bir Hive akıllı ev merkeziniz yoksa 249 £ (varsa 199 £) ve buiçerirKurulum. Kötü bir anlaşma değil.

Tado Akıllı Termostat Başlangıç ​​Kiti resmi olarak 199 £ fiyatla satılıyor (bunu yazarken fiyat, cips ucuz 139 £ olarak listeleniyor) ve kurulum £ 50. Çok odalı paketi de gözden kaçırmayın; Amazon aracılığıyla, termostatı ve bir çift akıllı radyatör vanasını 154 £ 'a satın alabilirsiniz ki bu çok büyük bir miktardır. Tado, çoğu kullanıcının kendi kendine yükleyebileceği konusunda da kararlıdır, bu nedenle bu, çoğu insan için en ucuz seçenek olabilir.

Akıllı termostatlar için kiralama / leasing türü düzenlemeler de vardır, ancak bunu neden istediğinizi anlamak zor. Açıkçası, ön maliyetleri büyük ölçüde azaltır, ancak kaçınılmaz olarak uzun vadede daha fazla ödeme yapmanız gerekecek.

Sizi oradaki en ucuz fiyatlardan bazılarına işaret etmiş olsak da, bu tür şeyler genellikle bir mühendisin dokunuşuna ihtiyaç duyar, bu nedenle çoğu kullanıcı için tavsiyemiz, doğrudan üreticilerden bir ürün + kurulum anlaşması yapmak olacaktır.

Nest vs Hive vs Tado: Merkezi ısıtma sistemimle çalışacaklar mı?

Tado akıllı termostat

Genel bir kural olarak, nispeten yeni bir programlayıcıya veya bir termostata sahipse, genellikle minimum telaşla akıllı bir termometre ekleyebilirsiniz.

Nest & rsquo; s uyumluluk kılavuzu burada.

• Hive, buraya bağlanamadığı sistemleri açıklar.

Tado & rsquo; nun uyumluluk kılavuzu burada.

Tado kilisesi, yerden ısıtma ve diğer daha ezoterik seçenekleri destekleyen en geniş kilise gibi görünüyor. 'Ortalama' bir kullanıcı için, en iyi akıllı termostatlardan herhangi biri iyi olmalıdır.

Nest vs Hive vs Tado: Ne Kadar Akıllı Ev Dostu?

Nest Protect

Bu termostatların üçü de Amazon Echo, Google Home ve IFTTT gibi daha geniş akıllı ev ekosistemlerinin bir parçasıdır - hem kendi hem de üçüncü taraflar.

Nest ayrıca bir duman alarmı, kameralar ve bir görüntülü kapı zili ve (en azından Google yeniden markalaşmaya başladığından beri) Nest Mini gibi akıllı hoparlörler sunuyor.

Works With Nest programı, LIFX, Hue, Wemo, Google Home, Amazon Echo ve diğer önemli akıllı ev markaları (ancak Apple'ın HomeKit'i değil) cihazlarına da bağlanması anlamına gelir. Akıllı ışıkları neden merkezi ısıtmanıza bağlamak isteyebileceğinizi merak ediyorsanız, Nest tekrar evden çıktığınızı veya eve geldiğinizi algıladığında ışık tariflerini tetikleyebilirsiniz. Ayrıca Google Home ve Amazon Echo ile çalışır, ancak Siri ile çalışmaz.

Tado & rsquo; nun akıllı termostatı, ayrı radyatör termostatlarını içeren daha geniş bir sistemin parçasıdır - muhtemelen Tado'nun katili USP, özellikle sadece birkaç odanın ısıtmaya ihtiyaç duyduğu iyi yalıtılmış evler için - ve akıllı klima kontrolörleri ve ayrıca her iki Siri ile de çalışır ve Alexa.

Hive ekosistemi, uzak kameralar, pencere / kapı sensörleri, hareket sensörleri, akıllı ampuller, prizler ve hatta bir su sızıntı sensörü içerir. Google Home ve Amazon Echo ile uyumludur, ancak Siri ile uyumlu değildir.

Üç cihaz da & rsquo; uygulamalar iOS veya Android içindir; Windows Phone kullanıcıları her zamanki gibi şanssız.

Nest ve Hive, çok daha büyük kendi markalı eko sistemlere uysa da, Tado'nun Amazon Echo ve HomeKit ile uyumluluğu ve ayrıca akıllı radyatör vanalarının sisteme sorunsuz bir şekilde oturması, bu bölümde ona çok hafif bir avantaj sağlıyor.

Nest vs Hive vs Tado: Hangi özellikleri sunuyorlar?

Üçü de akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla uzaktan kumanda ve tatilde olduğunuz zamanlar için bir dışarıda modu sunuyor, ancak yapabilecekleri bu değil.

Nest & rsquo; in USP'si, rutinlerinizi öğrenmesidir: ilk birkaç hafta, neye ne zaman ihtiyacınız olduğunu belirlemek için geliş ve gidişlerinizi ve ısıtma ayarlarınızı inceler. Ayrıca, sıcak günlerde enerji israfını önlemek için Wi-Fi ağınızdan hava durumu tahminlerini alabilir. Hoş bir dokunuşla ekran hava durumunu veya saati, sıcaklık göstergesinden çok görmek isterseniz gösterebilir.

Kısacası, Nest, süreçteki herhangi bir kişiyi önemli ölçüde rahatsız etmeden, çok sayıda (müdahale etmeyen) kullanıcının istediği kadar çalışır.

Tado, yukarıda bahsedilen radyatör termostatlarını ekleyerek çok odalı bir sistem oluşturmanıza olanak tanır ve ne kadar ısıya ve ne zaman ihtiyacınız olacağını tahmin etmek için telefonunuz aracılığıyla coğrafi konumu ve hava durumu tahminlerini birleştirir.

Hive & rsquo; s İngilizlere söyleyebilirsiniz: diğerlerinden farklı olarak dona karşı korumayı önemli bir satış noktası olarak görür. Tado gibi, daha geniş, çok odalı bir sistemin parçası olabilir, ancak Tado'dan farklı olarak doğrudan radyatör vanalarınızla konuşamaz, ancak Hive Multizone, birden fazla ısıtma bölgesi olan modern evlerde ayrı termostatlara bağlanır.

Nest vs Hive vs Tado: Tasarım

Eski termostatlarla karşılaştırıldığında, bu akıllı cihazların üçü de mükemmel şekilde bakımlı seks tanrılarıdır, ancak üçü arasında minimalist Tado en 'teknolojiye' benziyor. Çekici değil ama oldukça minimalist ve sade.

Nest, aksine Apple'ın tasarlayabileceği türden bir termostata benziyor - özellikle kaygan beyaz Nest Thermostat E formunda - muhtemelen yaratıcısı olan tasarımcı ve mucit Tony Fadell eskiden Apple olduğu için.

Hive'ın Yves Behar tasarımı kutusu da harika, ancak görünüşüne göre bir termostat satın alıyorsanız, Nest burada dar bir kazanan.

Peki hangi akıllı termostat en iyisidir?

De olduğu gibisatın alma rehberimizRutinlerinizi öğrenme şekli sayesinde ya takıp unutabileceğiniz için Nest'in donanımını dar bir şekilde 'en iyi' olarak doldururuz ya da teknenizi yüzdürüyorsa onu akıllı bir ana merkez olarak kullanırız.

Sadeliğe gerçekten değer verenler, Hive'ın sistemini daha çok sevecek ve aynı zamanda Nest'ten biraz daha uygun fiyatlı.

Son olarak, bölgeli bir ısıtma sistemini kontrol etmek isteyenler, Tado'nun akıllı termostatı ve vanaları ile en iyi durumda olabilir. Vanalar ayrıca termostattan bağımsız olarak da kullanılabilir (yani: sadece mevcut olanı tutarsınız), bu da daha fazla olasılık sunar.

Tado'nun genellikle daha 'tasarımcı' rakiplerinden biraz daha ucuz olması da onu çok cazip kılıyor.

Her bir cihazın ana sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

• Nest'in kendi kişisel yuvası

• Hive'ın aktivite kovanı

www.tado.com/gb/lp/ct-8b-heatingcontrol

En iyi akıllı ısıtma sistemlerinde günümüzün en iyi fiyatları Düşük Stok İndirimli Fiyat Google Pingtwitter021US Nest Learning, ... Nest Learning Thermostat - 3. Nesil Amazon 249 $ 201 GörüntüleTüm fiyatları görünKovan Aktif Isıtma ... İngiliz Gaz Kovanı Amazon $ 188,42 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz