Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Nest vs Honeywell: Hangi akıllı termostat sizin için en iyisi?

Nest vs Honeywell: Hangi akıllı termostat sizin için en iyisi?

Akıllı ev dünyasında bazı büyük isimler var, ancak bazıları farklı nedenlerle büyük. Nest, Google'ın bir parçasıdır ve adlar bundan daha büyük olamaz. Öte yandan Honeywell'in 1906'ya kadar uzanan bir geçmişi var ve ısıtma sisteminizin bir kısmını bir yerde yapmış olma ihtimali oldukça yüksek.


Her ikisi de aşağıdaki seçenekler arasında yer alır.en iyi akıllı termostatlar, ancak farklı tasarım, özellik ve akıllı seçeneklere sahipler. Nest vs Honeywell rehberimiz, aralarında seçim yapmanıza yardımcı olmak için burada.

Yakıt maliyetleri artmaya devam ettikçe, akıllı termostatın ısıtma faturalarınızdan tasarruf etme yeteneği giderek daha cazip hale geliyor - kış geldiğinde kullanmaya hazır olduğunuzdan emin olun!

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Fiyat ve özellikler

Nest Learning Thermostat 3. Nesil, yaygın olarak bulunur ve 249$/£219 tutarındadır. Honeywell RTH9585WF'nin fiyatı 219,99 ABD dolarıdır, ancak İngiltere'de yaygın olarak bulunmaz.

Honeywell, bize biraz çağrı cihazını veya cep telefonları tarafından öldürülüp yenmemiş olsaydı çağrı cihazlarının ne hale gelebileceğini hatırlatan akıllı gümüş bir dikdörtgendir. Oldukça fazla veri görüntüleyen siyah 4,5 inç dokunmatik ekrana sahip, ancak elbette bir akıllı telefon uygulamasıyla da çalışıyor.


Bu arada Yuva, sıcaklığı ayarlamak için kullandığınız dış çevresinde dönen bir halka ile daireseldir, çünkü şaşırtıcı bir şekilde dokunmatik ekranlı bir cihaz değildir. Yine de hem dış hem de ekranında çeşitli renklerde mevcuttur ve elbette bir akıllı telefon uygulaması vardır.

Yuva kesinlikle Honeywell'den daha modern görünüyor - sıcaklık ayarını değiştirmek için halkayı döndürme hareketini seviyoruz, ancak aynı şeyi bir Wi-Fi şifresi girmek için yapmak daha az çekici. Honeywell'in daha geleneksel olarak hizalanmış ekranında, Nest'in dairesel biriminden daha fazla bilgi görüntüleniyor, ancak dış sıcaklık, zaman ve nem dahil.


Nest Learning Termostatı

(Resim kredisi: Google)

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Uyumluluk

Her iki termostatın da eski termostatınızı değiştirmek için duvara bağlanması amaçlanmıştır. Bu, bir güç bağlantısına ihtiyaç duydukları anlamına gelir ve bu, onları kurmanın önündeki en büyük engeldir. Emin değilseniz, yeni bir termostatı kendiniz kurmayı denemeden önce bir uzmana danışın veya sizin için kurmasını sağlayın. Kendin-yap iyi hissettirebilir ama çalışmayan yeni bir cihazdan daha sinir bozucu bir şey olamaz.


Nest, kazanınıza ve kablosuz olarak termostatınıza bağlanan bir Isı Bağlantı kutusuna sahip olarak bir dereceye kadar taşınabilirlik kazanır - daha küçük Nest Termostat E gerçekten taşınabilir modeldir, ancak Öğrenme Termostatı 3. Nesil, bir stand ile donatılabilir. ekstra ücretlidir ve duvara monte olmaktan kurtulur.

Her iki üretici de ev ısıtma sistemleriyle geniş uyumluluk rakamları talep ediyor ve her iki web sitesinde de uyumluluk kontrolleri var, ancak bu, yaktığınız yakıt türünden ziyade sahip olduğunuz kablolama türüne bağlı.

Tersine çevrilebilir ısı pompaları gibi gerçekten egzotik sistemler muhtemelen uyumlu değildir ve eğer çalışmayacak ortak bir ısıtma sisteminiz varsa. Bağlı olduğu kabloları kontrol etmek için mevcut termostatınızı duvardan çıkarmanız veya en azından biraz ayırmanız gerekir.

İnsanların ilgileneceği diğer uyumluluk, akıllı asistanlarla. Google'ın kararlı sisteminden geliyorsanız, Nest'in burada başarılı olmasını beklersiniz, ancak iki termostat boyun ve boyundur: bir Alexa veya Google Asistan kullanıcısı olduğunuz sürece, onları sesinizle kontrol edebilirsiniz.en iyi akıllı hoparlörler. Apple HomeKit desteklenmiyor - Siri veya Samsung SmartThings'e kaynak yaptıysanız Ecobee'nin termostatlarına bakın.


Honeywell termostat

(İmaj kredisi: Honeywell)

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Özellikler ve uygulama

Akıllı bir termostatla yapabileceğiniz tek şey, onları ısıtma ve sıcak suyunuzu döngüler halinde açıp kapatacak şekilde programlamak olsaydı, mevcut modelinize göre hiçbir avantajı olmazdı. 'Akıllı' kısım yalnızca Wi-Fi bağlantısı değil, aynı zamanda rutinlerinizi öğrenme yeteneğidir. İşten eve gelir gelmez ısıtmayı düzenli olarak açarsanız, termostat bunu öğrenecek ve sizin için yapmaya başlayacaktır. Sabah evden çıkarken de aynı şekilde.

İşte bu şekilde tasarruf etmenizi sağlarlar – evde yokken ısıtmayı açık bırakmak enerji israfına neden olur. Bu israfı kontrol edin ve faturalarınızı azaltın.

Honeywell'in Resideo uygulaması, yalnızca termostattan daha fazla akıllı ev cihazını izleme ve kontrol etme yeteneğine sahip akıllı bir uygulamadır. Aşırı sıcaklık olması durumunda veya enerji kullanımında olağandışı bir artış olması durumunda sizi uyarır. Nest, Google Home ekosistemine bağlanır, ancak evinizdeki sıcaklığı ayarlamanıza ve nerede olursanız olun uyarı almanıza olanak tanıyan kendi Nest uygulamasına sahiptir.

Her iki uygulama da telefonunuzu izleyen ve evinizin çevresinde önceden ayarlanmış bir yarıçaptan ayrıldığınızda ısıtmayı kapatan ve döndüğünüzde tekrar açan coğrafi sınırlamayı destekler.

Nest Learning Thermostat 3 ve Honeywell RTH9585WF: Karar

Hangi akıllı termostatı seçerseniz seçin, daha düşük enerji faturaları için bir adım attığınızdan emin olabilirsiniz. Daha kontrol edilebilir bir ısıtma sistemine sahip olmak da eğlencelidir ve sorunlar hakkında bildirim almak, sorunları gerçek bir sorun haline gelmeden önce giderebileceğiniz için size daha da fazla para kazandırabilir.

Nest termostat ile Honeywell modeli arasında seçim yapmak zor bir seçimdir: Fiyatta çok fazla fark yoktur ve benzer özellikler sunarlar. Nest'in küçük fiyat avantajı sizi etkilemiyorsa, evinizde hangisinin daha iyi görüneceğini düşünün - çeşitli renklerde sunulan dairesel Nest veya gümüş, dikdörtgen Honeywell. İkincisi klasik bir görünümdür ve herhangi bir yerde yerinde hissetme olasılığı düşüktür, ancak termostatınızı dekorunuzla harmanlama yeteneği, bazıları için onu sallayabilir.