Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Netflix, Disney Plus'ın eşleşemeyeceği harika bir yeni özellikle yükseltildi

Netflix, Disney Plus'ın eşleşemeyeceği harika bir yeni özellikle yükseltildi

arasındaki savaşDisney ArtıveNetflixHouse of Mouse'un akış hizmeti ile son zamanlarda yoğun yeni bir seviyeye yükseltildijuguler için gidiyoracımasız bir değer, içerik ve özellikler saldırısı ile rakibinin.


Bununla birlikte, Netflix bu Disney+ saldırısını yatarak yapmıyor ve Disney Plus'aSizin İçin İndirilenler özelliğinden çıkınBir kullanıcının, izleme geçmişlerine dayanarak beğeneceğini düşündüğü yeni şovları ve filmleri Netflix tarafından otomatik olarak indirmesine olanak tanıyan , Disney+'ın eşleştiremeyeceği yeni bir özellik daha eklendi.

  • Disney+ Obi-Wan Kenobi TV dizisi Star Wars hayranlarının hak ettiği kurtuluş – işte nedeni
  • Hue rakibi LIFX'in akıllı ampulü bakterileri ortadan kaldırır (ancak Covid'i değil)
  • Nintendo Switch Pro, 4K yükseltme için ayarlandı, ancak düşündüğünüz gibi değil

Bu yeni özellik, masaüstünde izlerken Netflix menü ekranının İzlemeye Devam Et bölümünden gösterileri kaldırma yeteneğidir. Android ve Apple kullanıcıları, bir süredir İzlemeye Devam Et listelerinden şovları manuel olarak kaldırabiliyorlar, ancak masaüstü kullanıcıları bunu yapamıyor.

Netflix Disney Artı

Netflixyapmakartık 'İzlemeye Devam Et' çubuğunuzdan gösterileri kaldırmanıza izin verin.


(Resim kredisi: Netflix)

Ve bu çok önemli bir şey gibi görünmese de, gerçekten öyle. Devam Et İzleme, aşağıdakiler için harika bir özelliktir:herhangikullanıcıların izledikleri içeriğe hızlı bir şekilde geri dönmelerine izin verdiği için akış hizmeti. Ancak, aynı zamanda bir problemle birlikte geliyor. Çünkü bir kullanıcı bir içeriği izlemeye başlar ve sonra bunun kendileri için olmadığına karar verirse, gösteri sonsuza kadar onların İzlemeye Devam Et çubuğunda kalır ve bu da kullanıcının ilgilenmediği şovlarla daha da dolup taşar.

Bu sorun, uzun jenerik dizileri olan TV şovları veya filmler izlerken de birleşebilir. 20 dakikalık krediyle oturmak istemeyen kullanıcılar, bir şovu izlemeyi bırakır, ancak akış hizmetiYapabilmekiçerik parçasının bitmediğini düşünün. Bu, kullanıcının İzlemeye Devam Et çubuğunda sonsuza kadar kalmasına neden olur.


Masaüstünde Netflix'e yönelik bu yeni özellik, kullanıcıların menü ekranından basitçe 'Satırdan kaldır'ı seçmesine olanak tanıyan sorunu giderir. Bu daha sonra gösteriyi bardan kaldırır veakımkullanıcının izlemeye devam etmek istediğini gösterir.

Netflix Disney Artı


Disney+ yaparolumsuzluk'İzlemeye Devam Et' çubuğunuzdan gösterileri kaldırmanıza izin verir.

(Resim kredisi: Netflix)

Ve, Pingtwitter'ün bizimkilerde belirtmesine rağmenDisney Plus incelemesiDisney+'ın yukarıdaki görselinde de görülebileceği gibi, 'bu dünyanın dışından içerik' sunuyor.değilne bu özelliğe ne de Netflix'in Sizin İçin İndirilenler özelliğinin bir sürümüne sahip olun.

Disney +yapmaksahip olmaktüm Star içerik kataloğuYine de şimdi teklifine bağlı, öyle görünüyor ki Netflix abonelerinin uygulamalarında deneyimini optimize etmeye odaklanırken, Disney içerik teklifini ikiye katlıyor.

Ancak Disney+ bu gelişmiş kullanıcı arayüzü özelliklerini birleştirebilirse, akış hizmeti titremesinde başka bir ok olacaktır. Netflix'in ne yaptığını izlediğini ve yakında benzer bir dizi özelliği kullanıma sunacağını umuyoruz.