Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Netflix, The Last Kingdom'ı Sword at Sunset'in TV uyarlamasıyla değiştirmeli

Netflix, The Last Kingdom'ı Sword at Sunset'in TV uyarlamasıyla değiştirmeli

Yani, gelen beşinci serinin sonunda, kaliteNetflixThe Last Kingdom dizisi ile nihayet sona eriyor. Teslim olmuş bir dizisüreklieğlenceli televizyon ve önceden var olan romanlardan uyarlanmış olması sayesinde, gerçekten güçlü olay örgüleri ve karakterlerin yanı sıra büyük bir tarihsel zaman ve mekan duygusuyla övünmüştür.


Ama şimdi The Last Kingdom TV dizisi sona eriyor ve bu, en azından aklımda doldurulması gereken büyük bir boşluk bırakıyor. 9. ve 10. yüzyıl İngiltere'sinde geçen The Last Kingdom'ın uyarlandığı The Saxon Stories serisi, tarihi ve kurgusal karakterlerin harika karışımının yanı sıra kapsayıcı vikings ve vikings ile okuyucuları günün kültürüne gerçekten iyi bir şekilde geri taşıdı. saxons çatışma, aynı zamanda zorlayıcı görüntüleme için yapılmış.

Ve bu bana şu anda karşı şiddetli bir savaşta kilitli olan Netflix'in ne olduğunu düşündürdü.Disney Artı, The Last Kingdom'dan kalanların tamamını doldurmak için görevlendirilmelidir. Ve aklıma mutlak bir klasik hikaye geldi -gün batımında kılıç.

Sword at Sunset, Rosemary Sutcliff tarafından yazıldığı şekliyle, Artos'un (Sutcliff'in Kral Arthur'u olan Arthur'un daha gerçekçi bir dönem adı) amcası İngiliz Romano'nun yönetimi altındaki hayatını ve liderliğini anlattığı olağanüstü bir tarihsel kurgu eseridir. yüksek KralAmbrose, İngiliz krallıklarının işgalci Saksonlara karşı direnişine öncülük eden kişi.

The Last Kingdom'da olduğu gibi, Sword at Sunset, Ambrosius ve Arthur gibi gerçek hayat karakterlerini (Bana gel, Dark Age bilginlerinden şüpheleniyorum!)


Ve size söyleyeyim, Sword at Sunset, sahip olduğum en iyi beş kitaptan biri.durmadanokuyun - ve Savaş ve Barış'ı okudum! Hem gerçek tarihle (Arthur's Britain ve The Age of Arthur gibi metinler) büyük ölçüde bilgilendirilmiş hem de korkunç bir hikaye sunan bir kitap.gerçekArtos'un, savaşlarının ve Roma Britanya'sının hemen sonrasında yaşadığının tasviri, aynı zamanda romantizm, ihanet ve daha sonraki çağlarda Arthur'un adıyla bağlantılı hale gelen birkaç kurgusal efsaneyi de örüyor.

Basitçe söylemek gerekirse, bu olurdumükemmelNetflix dizisi The Last Kingdom'a devam ediyor. İstila zamanında, ancak çok çeşitli karakterlerin, yerlerin ve kültürlerin olduğu bir yerde geçen kılıç ve kalkan tarihi kurgu. Artos, roman sırasında, Londra bölgesinden batı ülkesine ve ta kuzeye ve Pictland'a kadar (günümüz İskoçya'sını okuyun) roman sırasında kendisini daha sonraki yüzyıllarda Britanya olacak olan her yerde bulur.


Romantizm, savaş, politika, seyahat, din, tarihi bir ortam, entrika ve çok daha fazlası var ve The Last Kingdom'ın ne kadar sürdüğüne (5 sezon!) bakılırsa buna büyük ilgi var. Ayrıca her şeyi içine sığdıramadığınız için filme çekemeyeceğiniz bir roman.

O zaman, Sunset'teki Kılıç'ı hesaba kattığınızda, Kral Arthur'un yaşamının ve zamanlarının yeniden anlatılmasıdır.eninsanlar zaten biliyor ve ilişki kurabiliyor ve benim için en azından Neflix'in bir sonraki hit TV dizisine bakıyorsunuz. Disney Plus gibi harika bir TV ile onu parçalayan bir TV dizisiWandaVisionveLoki, ve benzeriObi-Wan Kenobi, umutsuzca ihtiyacı var.


Sadece doğru yapın çocuklar, Sword of Sunset olarak roman bir başyapıt.

Bugünün en iyi Netflix fırsatları Netflix Netflix Standard 13,99 $ /ay Netflix'te Görüntüleme