Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Yeni Adidas performans koşu ayakkabısı, bir kilo kahvenin karbon ayak izinin beşte beşinden daha azına sahip

Yeni Adidas performans koşu ayakkabısı, bir kilo kahvenin karbon ayak izinin beşte beşinden daha azına sahip

Koşucular genellikle çevreye duyarlıdır (yarışırken değil) ve bu koşuculardan biriyseniz, Adidas'ın Allbirds ile işbirliği içinde yarattığı yeni performans koşu ayakkabısı FUTURECRAFT.FOOTPRINT'i takdir edeceksiniz. Adidas, tasarımıyla zaten ünlüydü.en iyi koşu ayakkabılarıbu da çevre için çok kötü değil, ancak yeni Adidas x Allbirds FUTURECRAFT.FOOTPRINT ile Adidas yeşil oyununu tamamen yeni bir düzeye çıkardı.


Adidas son zamanlarda daha yeşil ayakkabılar çıkarmaya devam ediyor. ParlakAdidas 4DFDWkoşu ayakkabıları en az %40 'biyo-bazlı' malzemeden yapılmıştır ve şimdi çevreye duyarlı iki marka arasındaki işbirliğinin sonucu olan Adidas x Allbirds FUTURECRAFT.FOOTPRINT, %63 daha az temsil eden 2,94 kg CO2e azaltılmış karbon ayak izine sahiptir. Emisyonları karşılaştırılabilir bir koşu ayakkabısı olan adizero RC3 ile 7.86kg C02e ile ölçüldüğünde.

FUTURECRAFT.FOOTPRINT, her iki markanın da takdire şayan bir çabasıdır ve kesinlikle doğru yönde atılmış bir adımdır, ancak işbirliği, bugün piyasadaki tek sürdürülebilir performans koşu ayakkabısı olmaktan uzaktır. On Cyclon, yıprandıktan sonra On Running'e iade edildiğinde %100 geri dönüştürülen abonelik tabanlı bir ayakkabıdır. NSSalomon Index.01Ayakkabıların üreticiye iade edildiğinde geri dönüştürülmesi ve ayrıca ayakkabıların kendisinde geri dönüştürülmüş malzeme kullanılması anlamında Cyclon'a benzer bir konsepttir, ancak bu ayakkabılar bir kerelik ödeme ile satın alınabilir.

Ancak, FUTURECRAFT.FOOTPRINT sürdürülebilirliğe biraz farklı bir açıdan yaklaşıyor ve iş üretime (ve muhtemelen ulaşıma, en azından umutla) geldiğinde, ayakkabıların toplam karbon ayak izini azaltmaya çalışıyor. Daha da iyisi, Cyclon ve Index.01 gibi, FUTURECRAFT.FOOTPRINT'in de bir performans koşu ayakkabısı olduğu söyleniyor, yani sadece göz kamaştırıcı değil. Harika!

Adidas x Allbirds FUTURECRAFT.FOOTPRINT: fiyat ve çıkış tarihi

FUTURECRAFT.FOOTPRINT, Mayıs ayında 100 çiftlik bir çekilişle ilk lansmanını görecek.adidas Creators Club üyeleri, 10.000 çiftle sınırlı bir FW21 sürümünden ve SS22'de daha geniş bir sürümden önce.


Adidas x Allbirds FUTURECRAFT.FOOTPRINT: özellikler

Adidas'ın performans ayakkabılarında kullanılan bazı üst kısımlar, 'bakire' plastik kullanmayan Primegreen serisi de dahil olmak üzere, zaten oldukça sürdürülebilirdi, yani malzemede bulunan tüm plastikler geri dönüştürülür, yaratılmaz.

Adidas Parley serisi de geri dönüştürülmüş 'okyanus plastiği' kullanıyor ve okyanuslarda bu tür operasyonları sağlamak için yeterli plastik olduğu gerçeğini düşünmek bile rahatsız edici, ancak en azından Adidas bunun bir kısmından kurtulmak için üzerine düşeni yapıyor. anlamlı bir şekilde.


Başka bir malzeme işbirliğini temsil eden, FUTURECRAFT.FOOTPRINT'te kullanılan yeni geliştirilen üst malzeme, 'pürüzsüz, hafif ve performans beklentilerini karşılayan bir üst kısım için %70 geri dönüştürülmüş polyester ve %30 doğal Tencel (odun hamurundan yapılmış bir malzeme) ile yapılmıştır. adidas'ın açıkladığı gibi, yüksek oranda azaltılmış karbon etkisi'.

FUTURECRAFT.FOOTPRINT orta taban bileşimi, Allbirds'ün şeker kamışı bazlı SweetFoam ile yeniden tasarlandı ve 'düşük karbonlu doğal bileşen' sunuyor ve Adidas'ın popüler Lightstrike orta tabanına, mükemmel Adidas SL20 koşu ayakkabılarında kullanılan aynı orta taban bileşenine veAdidas ZG21 golf ayakkabıları.


Ayakkabıları mümkün olduğunca erken alabilmek için Adidas Creators Club'a kaydolmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, ancak birkaç ay beklemekten memnunsanız, ayakkabılar SS22'de daha geniş bir sürüme sahip olacak. Sadece 8-10 ay kaldı!

Günün en iyi koşu ayakkabısı indirimleri adidas SL20 Erkek Koşu Ayakkabısı... Adidas SL20 Amazon £54,71 GörüntüleTüm fiyatları görNIKE Erkek AIR Zoom Pegasus... Nike Air Zoom Pegasus 37 Amazon 73,45 TL GörünümTüm fiyatları görSaucony S-Kinvara 12 Ayakkabı... Saucony Kinvara 12 Amazon £44,99 GörüntüleTüm fiyatları görBrooks Kadın Hyperion Tempo... Brooks Hyperion Tempo Amazon £ 59,99 GörüntüleTüm fiyatları göradidas Ultraboost 21 J... Adidas Ultraboost 21 Amazon £75,40 GörünümTüm fiyatları görAsics Kadın NOVABLAST... Asics Novablast Amazon £64,57 GörünümTüm fiyatları görNIKE ZoomX Invincible Kadın... Nike ZoomX Invincible Run Flyknit Amazon £119.12 GörünümTüm fiyatları görHOKA ONE ONE Erkek Clifton ... Hoka One One Clifton Edge Amazon £ 138,53 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz