Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Yeni Android uygulaması, telefonunuzun suya dayanıklılığını test etmenizi sağlar

Yeni Android uygulaması, telefonunuzun suya dayanıklılığını test etmenizi sağlar

Android geliştiricileri, teknoloji dünyasındaki en becerikli karakterlerden bazılarıdır ve şimdi, Android telefonunuzun IP67/IP68 derecesinin bütünlüğünü test ettiğini iddia eden yeni (ve biraz çılgın) bir uygulama olan Suya Dayanıklılık Test Cihazı ile geldiler. cihazın dahili barometresine erişme.

Bunu göz önünde bulundurarak, suyun üzerinizde sızdırmazlığını umsanız iyi olur.en iyi Android telefonhala sağlam, çünkü bu yeni uygulama, değilse alarmı çalmayı vaat ediyor. Hızlıdır, indirmesi ücretsizdir ve cihazınızı bir su havuzuna daldırmak zorunda kalmadan telefonunuzun geçer not alıp almadığını görmenizi sağlar.

İlk tespit edilenAndroid Polisi, geliştirici Ray Wang tasarladı play.google.com/store/apps/detailscihazınızın dahili barometresini okumak ve telefonunuzda yerleşik IP dereceli giriş koruma mühürlerinin ne kadar sağlam olduğunu değerlendirmek için. gibi birçok üst düzey telefonSamsung Galaxy S21şimdi bu uygulamayı mümkün kılan yerleşik barometrik basınç sensörlerine sahip.

Elbette bu, telefonların su geçirmezliğini ölçmek için kusursuz bir yöntem değildir ve değişen derecelerde doğruluk oranına açıktır. Buna rağmen, geliştirici ikiReddit kullanıcılarıo zamandan beri, Samsung'un kendi servis teknisyenlerinin teknolojisinin IP derecesini ölçmek için kullandıkları yöntemle güvenilir şekilde çalıştığını onayladılar.


Suya Dayanıklılık Test Cihazı

(Resim kredisi: Android Polisi)

Bu uygulama, telefonunuz için olumlu bir sonuç bildirdikten sonra, telefonunuzu derin ve affetmeyen bir su çukuruna batırırsanız, telefonunuzun hayatta kalacağını garanti etmek için özel bir garanti vermez. Tüm kullanıcılara dikkatli olmalarını ve sonuçları ahizenizi ıslatmak için tamamen net olarak değil, bir yönlendirme olarak almalarını tavsiye ederiz!


Yine de Android Police, Google Play Store incelemelerinin fabrika IP derecelendirmesi olmayan telefonların gerçekten uygulamada olumsuz bir sonuç verdiğini doğruladığını ve 'koruması olan ancak ekran onarımı yapılanların' artık telefonların mühürlerinin sıfır olduğunu bildirdiğini belirtiyor. daha uzun işlevsel. Kendi kararınızı verirken bu bulgulardan istediğinizi yapın, ancak ihtiyaç duyulduğunda bir telefonun su geçirmezliğini ölçmenin kesinlikle şık (ve çok daha az müdahaleci) bir yolu.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy S21 fırsatları Kilitsiz Planlar Mint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefonda 50 $ indirim kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodunu kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanın SWITCHNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Özgürön ödeme50,38 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme50,38 $ /ay GörünümNSNane Mobil150$'lık Sanal Hediye Kartı + Visible'a geçiş yaptığınızda bağlantı noktası ve etkinleştirme ile ÜCRETSİZ bir çift Google Pixel Buds alın Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Özgürön ödeme73 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriVeri: (5-12 Mbps indirme hızları, 2-5 Mbps yükleme hızları) Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveriVeri: (5-12 Mbps indirme hızları, 2-5 Mbps yükleme hızları)GörünümNS Özgürön ödeme73 $ /ay GörünümNSMint Mobile'dan 12 aylık bir planla satın aldığınızda bu telefondan 50 $ kazanın + 3 aylık plan satın alın ve promosyon kodu SWITCH kullanarak 1 aylık ÜCRETSİZ kazanınNane Mobil ABD Hiçbir sözleşme Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Samsung Galaxy S21 (Taksit 128GB) Özgürön ödeme55,38 $ /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)Nane Mobil ABD Hiçbir sözleşme SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveriAramalar: MX ve CA'ya yapılan aramalar dahildir Metinler: MX ve CA'ya yapılan mesajlar dahildir Veri: (128 kbps hıza düşürüldü)GörünümNSNane Mobil Özgürön ödeme55,38 $ /ay GörünümNSNane MobilEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz