Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Planlanan ekranlı yeni Apple HomePod - ve HomePod mini'nin gizli bir sensörü var

Planlanan ekranlı yeni Apple HomePod - ve HomePod mini'nin gizli bir sensörü var

Tam boyutlu sürümü ileApple'ın HomePod'uartık üretilmiyor, geleceğin ne kadar olduğunu merak ettiğiniz için sizi suçlamayız (hala çok yeni)Ana SayfaPod minivardır. Ancak yeni haberler, Apple'ın HomePod ile henüz işinin bitmediğini ortaya koyuyor – bir ekran ve kameralı bir sürümün üzerinde çalıştığı bildiriliyor ve mini'nin bildiğimizden daha fazlasını yapabileceği görülüyor.


İlk,Bloomberg raporlarıHomePod mini'nin şu anda etkin olmayan bir sıcaklık ve nem sensörüne sahip olduğunu, ancak Apple'ın cihazların akıllı ev kimlik bilgilerini artırmak için açabileceğini söyledi. Yazıda, 'Şirket, duruma aşina olan kişilere göre, internet bağlantılı termostatların bir evin farklı bölümlerini mevcut koşullara göre ayarlayabilmesi için bir odanın sıcaklığını ve nemini belirlemek için sensörü kullanmayı dahili olarak tartıştı' diyor.

Birçoken iyi akıllı termostatlarAyrı bir sıcaklık sensörü modülü satın alma seçeneğiniz vardır, böylece termostatın yerleştirildiği yerden değil, hissettiğiniz yerde ısıtmanızın etkinliğini ölçebilirsiniz. Halihazırda sahip olduğunuz diğer teknolojilerde yerleşik olarak bulunan bir sıcaklık sensörüne sahip olmak bunu daha da kolaylaştırır… ancak elbette yalnızca Apple HomeKit termostatları için (ve en büyük isimlerin çoğu HomeKit desteğini içermez).

Akıllı ısıtma tetiklenmese bile sensörler yine de faydalı olabilir - evden uzaktayken herhangi bir sorunu size bildirebilir veya nem sorunlarınız varsa nemi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bu değişiklik, HomePod mini'yi birdenbire listemizin en üstüne çıkarmayacak.en iyi akıllı hoparlörler, ancak Apple ekosistemindekiler için kesinlikle daha da değerli hale getirebilir.


  • iPhone 13 çıkış tarihi açıklandı – ve Apple bu yıl BÜYÜK gidiyor

Ekranlı HomePod ne olacak?

Aynı Bloomberg raporu, Apple'ın 'ekranlı ve kameralı yeni hoparlörler' üzerinde çalıştığını da söylüyor.Amazon Yankı Gösterisi, ve bir tür gibiGoogle Yuva Merkezi 2(gerçi bunda kamera yok).

Bu, Apple TV ve HomePod için en son yazılıma giren ve görüntü işleme ve FaceTime ile ilgili kodu keşfeden biri tarafından yedeklenir.MacSöylentiler).


Bu nedenle, Apple'ın gerçekten ekranlı bir HomePod yayınlamaya karar verip vermeyeceği belirsizliğini koruyor (kesinlikle, bir yıl önce birdaha iyibir tane yayınlama zamanı), ancak belki de tam boyutlu HomePod ve inanılmaz hoparlör dizisi yeni bir biçimde yaşayacak.