Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Yeni araba alıcıları, araç markasından çok Google Haritalar'ı önemsiyor

Yeni araba alıcıları, araç markasından çok Google Haritalar'ı önemsiyor

Yolumuzu bulmak için kağıt haritalarla boğuşmaktan yalnızca bir nesil sonra, günümüzün yeni otomobil alıcılarının yaklaşık yüzde 87'si, aracın navigasyon sistemini en önemli dijital özellik olarak görüyor.

Bu istatistik, Almanya'da 1003 kişiyle yeni bir araba satın alırken en önemli kriterler olarak gördükleri hakkında anket yapan Bitkom araştırmasından geliyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, güvenlik en üstte çıktı ve bu, alıcıların yüzde 98'i için bir numaralı endişe oldu.

Güvenliği, konfor, fiyat ve çevresel referanslar izledi, ancak bu daha geleneksel kriterlerin hemen ardından otomobilin navigasyon hizmetleri geldi. İyi bir navigasyon sistemi, park asistanı ve trafik sıkışıklığı asistanı gibi sürücü yardım sistemlerinden daha üst sıralarda yer aldı ve ayrıca otomobilin içten yanmalı mı yoksa elektrikle mi çalıştığının önüne geçti.

Akıllı telefon entegrasyonu, yeni araba alıcıları için de üst sıralarda yer alan bir özelliktir ve ankete katılanların yüzde 69'u telefonlarını bilgi-eğlence sistemiyle kullanmak istediklerini söylüyor.


Bu, CarPlay ve Android Auto sistemleri hemen hemen tüm otomobil üreticileri tarafından hızla benimsenen Apple ve Google için elbette iyi bir haber. Google, Polestar 2'de piyasaya sürülen ve Google Asistan, Play Store, Google Haritalar ve Spotify'a yerel erişim içeren Android Otomotiv sistemiyle işleri daha da ileriye taşıyor.

Sürücülerin telefonlarını takıp kullanmayı tercih ettiği anlaşıldığında, otomobil üreticilerinin kendi bilgi-eğlence sistemlerini geliştirmeye devam edip etmeyeceklerini görmek ilginç olacak.araba oyunuveyaAndroid Otoyerine.


İnternet erişimine gelince, ankete katılanların yarısından biraz fazlasının (yüzde 58) bunun önemli bir faktör olduğunu düşündüğünü ve yine otomobilin kendi hizmetleri yerine telefonlarını ve bağlantısını kullanmayı tercih ettiklerini ortaya koydu. Ankete katılanların üçte birinden biraz fazlası (yüzde 37), yeni bir araç satın alırken otonom sürüşü önemli bir özellik olarak sıralıyor.

Bugünün en iyi araba fırsatları: wasPricePromo Nextbase 622GW 4K Dash Cam -... Nextbase 622GW Best Buy $399.99 $319.99 GörüntületümAnlaşmalarBlokEtiketwasPricePromo Garmin Dash Cam 66W,... Garmin Dash Cam 66W Amazon $249.99 $199,99 GörüntületümAnlaşmalarBlokEtiketGarmin 010-02062-00 Araç Kamerası... Garmin Araç Kamerası Mini Amazon $122.99 GörünümtümAnlaşmalarBlokEtiketşahinFooterDescription

Bunu beğendin mi?