Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Google TV'li yeni Chromecast, 4K HDR Amazon Fire TV katili

Google TV'li yeni Chromecast, 4K HDR Amazon Fire TV katili

Google, Chromecast medya aktarıcısının en son sürümünü açıkladı ve bu, şirket için yepyeni bir yaklaşım. İlk kez, kendi yerleşik işletim sistemine ve uzaktan kumandasına sahip, tam bağımsız bir ortam kutusu olarak işlev görüyor,Yıldizilişi veyaAmazon Fire TV Çubuğu.


•Google'ın Etkinlikte Açılış Gecesi- diğer tüm duyurular

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Android TV tarafından desteklenmektedir, ancak Google'ın 'uygulamalarınız ve aboneliklerinizden filmleri, TV bölümlerini ve daha fazlasını bir araya getirip yalnızca sizin için organize ettiğini' söylediği yeni bir Google TV deneyimi ile.

Google TV'li yeni Chromecast, 'Ekim ortasında' 49 $ / 59.99 £ / 139.99 AU $ fiyatla satışa sunulacak. Üç renkte gelir - Kar (beyaz), Gündoğumu (pembemsi mercan) ve Gökyüzü (soluk mavi) - ki bu TV'nizin arkasına oturacak bir şey için anlamsız görünüyor, ancak renkleri seviyoruz, öyleyse neden olmasın.

En iyi medya yayıncıları- Her bütçeye uygun 4K ve HD medya aktarıcıları
En iyi ses çubukları- sizindiğersonraki TV yükseltmesi


Önceki Chromecast modellerinde, izlemek istediklerinizi telefonunuzdaki, tabletinizdeki veya dizüstü bilgisayarınızdaki uyumlu uygulamalarda bulmanız ve ardından Chromecast aracılığıyla TV'nize 'yayınlamanız' gerekiyordu. Artık, üstte hoş bir iPod benzeri gezinme dairesi bulunan kompakt uzaktan kumandayı kullanarak Chromecast'in kendisindeki uygulamalara göz atabilirsiniz.

Google TV ile Chromecast


(Resim kredisi: Google)

Android TV, Disney + ve Netflix gibi büyük isimlerden daha küçük ve daha niş akış hizmetlerine ve yerel seçeneklere kadar uygulamalar için gerçekten iyi donanımlıdır. Birleşik Krallık'ta BBC iPlayer, ITV Player ve My5'i All4 olmasa da orada bulacaksınız.

Google TV, kullanmakta olduğunuz çeşitli uygulamalardan izlemek isteyebileceğiniz her şeyi (aşırıya kaçtığınız bir TV şovunun sonraki bölümü, yarı yolda olduğunuz filmler vb.) Tek ekranda bir sekme ile bir araya getirecektir. Geçmişte keyif aldıklarınıza göre yeni filmler ve şovlar önermek. Ayrıca bir Google TV İzleme Listesine sevdiğimiz şeyler de ekleyebilirsiniz - bu daha çok tercih edilir.


Apple TV uygulamasını veya Amazon'un Fire TV cihazlarının yeni arayüzünü gördüyseniz, o zaman çok tanıdık gelecektir - endüstri, belirli bir düzenin bu tür bir uygulama için en iyisi olduğuna karar vermiş gibi görünüyor, bu da en azından onu yapar. aralarında geçiş yapmak kolay.

Google TV'li Chromecast, uygulamaların desteklediği Dolby Vision dahil olmak üzere 4K HDR ile donatılmıştır. HDR10 + desteğinden bahsedilmiyor, ancak şu anda yalnızca Amazon Prime Video tarafından kullanılıyor, bu yüzden Dolby Vision'dan memnunuz.

Uzaktan kumanda, şaşırtıcı olmayan bir şekilde yerleşik Google Assistant'a sahiptir ve Chromecast'e ne oynamak istediğinizi söylemek veya akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek veya hava durumu ve insanların sesli asistanlardan sorduğu diğer şeyler hakkında sorular sormak için kullanabilirsiniz. .