Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Yeni DJI FPV drone, sizi bir VR kulaklıkla pilot koltuğuna oturtuyor

Yeni DJI FPV drone, sizi bir VR kulaklıkla pilot koltuğuna oturtuyor

Çık şimdi! Direkt bizim başımızaDJI FPV drone incelemesi.

Bugün yeni bir DJI drone'unun piyasaya sürülüşüne damgasını vuruyor ve görünüşe göre marka, ününü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya değil.en iyi droneyakında herhangi bir zamanda yapımcısı. DJI FPV, şimdiye kadarki en sürükleyici, sinematik deneyimi sunmak için tasarlanmıştır: gerçekten uçuyormuş gibi hissettirmek için bir kulaklıkla çalışır.

Şimdiye kadar, uygun, yüksek hızlı FPV dronları, dron yarış endüstrisi ve yalnızca ciddi şekilde özel el ilanlarının görev alanıyla sınırlıydı (tipik olarak bir milyon farklı bileşenden elle yapılması gerektiğinden bahsetmiyoruz). Yeni DJI FPV kutudan çıkmaya hazır ve profesyonel bir FPV'nin yapabileceği tüm püf noktalarını – yüksek hızlı uçuş, çevik manevra – ancak DJI'nin Mavic drone serisinden alınan ek kullanılabilirlik ve güvenlik özellikleri ile yapabilir. Esasen, bu drone, herhangi bir Tom, Dick veya Harriet'in birinci şahıs görüş uçuşunun yüksek oktanlı heyecanını yaşamasını sağlayan ilk kişidir. Akrobasi hileleri yapma yeteneği ve hareketle etkinleştirilen bir kontrol seçeneği de dahil olmak üzere drone gazilerini de cezbedecek çok şey var (daha fazlası aşağıda).

DJI FPV şu anda şuradan satın alınabilir:store.dji.comve 1.249 £ 'dan başlayan fiyatlarla perakende ortakları seçin (biren ucuz droneliste, o zaman). Birini test etme sürecindeyiz ve tam bir inceleme takip edecek, ancak o zamana kadar başlık özelliklerine daha yakından bakmak için okumaya devam edin.


DJI FPV, benzeri olmayan bir hibrit drone için mevcut en iyi teknolojiyi bir araya getiriyor. DJI Europe Kreatif Direktörü Ferdinand Wolf, bir yarışçı gibi uçabilir, geleneksel bir drone gibi havada asılı kalabilir, ev yapımı bir proje gibi hızlanabilir ve herhangi birinden daha hızlı durabilir' diyor.

DJI FPV Goggles V2, 810p/120fps'de kristal netliğinde bir canlı görüntü sağlamak üzere tasarlanmıştır (incelemecimiz, güzel bir geniş görüş alanı ile mükemmel görüntü kalitesi bildirmektedir). DJI, 'sürekli olarak kararlı, düşük gecikmeli' bir bağlantı vaat ediyor - çünkü hiçbir şey sizi bu uçan illüzyondan gecikmeli bir besleme veya gergin bir görüntüden daha hızlı kurtaramaz. Tek dezavantajı, resmi olarak uçarken sizi fark edecek birine ihtiyacınız olacak, bu yüzden umarım kilitlenme balonunuzda ilgilenen bir arkadaşınız olur.


Bir diğer dikkate değer ekleme, yeni bir tek elle kontrol seçeneğidir. Standart olarak DJI FPV, diğer tüketici drone'larında kullandığınıza benzer bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Bununla birlikte, drone'yu elinizin hareketine göre yönlendiren tek elle, hareketle çalışan bir kontrolör (ayrı satılır) seçeneği de vardır.

DJI FPV drone


Hareket kontrolörü (ayrı satılır), drone'yu el hareketine göre yönlendirmek için kullanılabilir.

(Resim kredisi: DJI)

Maksimum 20 dakikalık pil ömrü - şarjı en üst düzeye çıkarmak için akıllıca optimize edilmiştir - size keşfetmeniz için bolca zaman verir ve 10 km'ye kadar HD sinyal aralığı vardır. Bu şık drone, iki saniyede maksimum 87 mil hıza ve maksimum 0-62 mil hızlanmaya sahiptir.

Dahili görüntü sabitleme ve ultra geniş görüş alanına sahip 1 eksenli bir yalpa üzerinde 4K aksiyon kamerası, havadayken sinematik drone çekimleri (120 mbps'de 60 fps) çekmenizi sağlar. Gerektiğinde fazladan drama enjekte etmek için ağır çekim modunu etkinleştirin.

DJI FPV drone: Uçuş modları ve güvenlik özellikleri

DJI FPV, kutudan çıkar çıkmaz tamamen inşa edilmiş ve uçmaya hazır olarak gelir. Güvenlik özellikleri arasında acil durum freni ve havada asılı kalma modu ile yeni dronunuzu uçuşun ortasında duvara çarpma şansınızı azaltmak için kalkış ve iniş yardımı bulunur. Ayrıca dronunuzu, kalktığı yerin yakınında güvenli ve erişilebilir bir iniş noktasına ulaştıracak bir eve dönüş işlevi de vardır.


DJI, farklı deneyim seviyelerine hitap etmek için üç uçuş modu oluşturmuştur. Normal modda, dronun önündeki sensörler, bir engel algılandığında çarpışma olasılığını azaltmak için hızı otomatik olarak düşürür. Bu moddaki uçuş kontrolleri, diğer DJI dronlarında bulacağınız kontrollere benzer ve zaten bir DJI pilotuysanız öğrenme eğrisini daha da düzleştirir.

Deneyimli kullanıcılar için Manuel mod, özelleştirilebilir uçuş kontrolleri ve parametreleri de dahil olmak üzere kesinlikle her şeyin tam kontrolünü sunar. Son olarak, Sport modu, yedek güvenlik özelliklerini tamamen terk etmeye hazır olmayan daha kendinden emin el ilanları için ikisi arasında bir yerde bulunur.

DJI FPV drone

(Resim kredisi: DJI)

DJI FPV drone: Fiyat ve bulunabilirlik

DJI FPV bugün şuradan satın alınabilir:store.dji.comve perakende ortaklarını seçin. Fiyat, hangi paketi seçtiğinize bağlıdır.

Standart DJI FPV Combo, FPV drone, uzaktan kumanda 2, FPV Goggles V2, ihtiyacınız olan tüm kabloları ve bir pili içerir. Bunun maliyeti 1.249 GBP veya 1.349 EUR'dan (KDV'ye bağlı).

Alternatif olarak, geliştirilmiş DJI FPV Fly More Kitini tercih edebilirsiniz. Burada, 279 EUR'dan 259 GBP/ perakende satış fiyatı için iki ek Akıllı Uçuş Pili ve özel bir şarj merkezi elde edersiniz.

Son olarak, Motion Controller'ı denemek isterseniz, bu ayrıca satılır ve fiyatı 149 EUR'dan 139 GBP/£'dir.