Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Yeni Google Pay uygulaması beta sürümünden çıktı ve sorunlarla dolu - işte nedeni

Yeni Google Pay uygulaması beta sürümünden çıktı ve sorunlarla dolu - işte nedeni

Google, teknoloji sektöründe sonsuz bir şekilde meşgul: olası birGoogle Piksel Katlama, dahil olmak üzere Google Pixel telefon serisinin biçimini yeniden icat ederekGoogle Piksel 4veGoogle Piksel 5, yeni bir Google Pay uygulaması var.


Google, bir süredir laboratuvarda Google Pay uygulamasının yeni bir beta sürümünü hazırlamakla meşguldü. Buna rağmen, eski uygulama, sıçrama yapmaya tam olarak hazır olmayanlar için Google Play mağazasında hala mevcuttu. Yani şimdiye kadar.

Eski Google Pay uygulaması ABD'de 5 Nisan'dan itibaren tamamen kapanacak; bu, Google Pay uygulamasını kullanan kullanıcıların kullanmaya devam etmek için tamamen yeni bir sürüm indirmeleri gerektiği anlamına gelir. Google, kullanıcıları geçiş yapmaya zorladığı için değil, yeni Google Pay uygulamasının çok sayıda işlevsellik sorununa sahip olduğu için, bir dizi şikayete yol açtı.

Google'ın yeniden tasarladığı Google Pay, arkadaşlar arasındaki ödeme transferlerine daha fazla önem veriyor. Tesisleri ev arkadaşları arasında bölün veya bir karantina sonrası akşam yemeğinde faturayı bölün - şimdi elde ettiğiniz şey, Gmail ve Google Fotoğraflarınızı makbuzlar için tarama yeteneğinin yanı sıra daha grup odaklı bir ödeme deneyiminin yanı sıra nakit geri ödeme ödülleridir.

Bu kağıt üzerinde kulağa hoş gelebilir, ancak yeni uygulamanın temelleri sunmadığı bildiriliyor. Makbuzlar için Google Fotoğraflar'ı taramak iyi ve güzeldir, ancakaşırı silme istemleriGoogle Fotoğraflar'ın Android 11 ile kullanıcı tabanını hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.


Google, yeni Google Pay uygulamasında NFC üzerinden güvenli kart işlemlerinin olağanüstü alanıyla daha az ilgilenir ve ne yapacağını seçer.düşünüyorkullanıcıların, bizim kullanmaktan keyif aldığımız selefinin en sağlam özelliklerinden bazılarına ihtiyacı var ve bunları kaldırıyor.en iyi Android telefonlar.

Şu anda Google, kullanıcılara yeni Google Pay uygulamasındaki değişiklikleri ayrıntılandıran e-postalar dağıtıyor: NFC temassız işlevi hemen hemen aynı olacak, ancak Google, P2P ödemeleri için mevcut Google hesabınızı geride bırakarak kullanıcıları yeni bir hesap oluşturmaya zorlayacak.


Bu kulağa endişe verici geliyorsa, daha fazlası var. Yeni uygulama, bir dizi rapor edilmiş işlevsellik şikayeti getiriyor; Aşağıda, sizin ve yeni Google Pay deneyiminiz için ne anlama geldiğini ayrıntılı olarak açıkladık.

Google Pay: Kişiler

Yeni bir hesap oluşturmaya zorlandığınızda, yeni kişilerinize nakit transfer etme olanağını kaybedersiniz. Google Pay uyumlu bir model kullanmaen iyi telefonlarrehber, kişilerinizin de uygulamayı indirmesi ve yeni bir hesap açması gerekir. Bu, sorunsuz ödemeye dayalı bir uygulama için oldukça sinir bozucu ve Google Pay'in temel teklifini yerine getirebilmeniz için önünüze birkaç engel koyuyor.


Bu sadeleştirilmiş işlevsellik, yalnızca yeni Google Pay uygulamasına özel değildir. ABD'de 5 Nisan'dan itibaren yeni Google Pay uygulaması, ödemeler için web desteğini de sonlandırıyor. Artık ödeme etkinliğini görüntüleyemeyecek, arkadaşlarınıza ve ailenize para aktaramayacak ve hatta tarayıcıdan hesap bakiyenizi göremeyeceksiniz.

Web tabanlı hizmeti kullanan kişiler için, özellikle de bizim hizmetlerimizden birini kullanmayı tercih edenler için önemli bir kayıptır.en iyi dizüstü bilgisayarModeller ve çevrimiçi ödeme yapın.

Google Pay: Arkadaşlar ve Aile

Hesabınızda yapılması planlanan değişikliklerin bir sonucu olarak, yeni Google Pay uygulaması hakkında arkadaşlarınıza ve ailenize uzun açıklamalar, sonraki işlev kaybıyla ilgili uzun soluklu konuşmalar ve bunun Annenizin daha önce yaptığı ödeme kurulumlarını nasıl etkilediğini dile getirme anlamına gelir.Samsung Galaxy S21.

Bu sinir bozucu bir iştir ve Google Play Müzik, Google Mail Gelen Kutusu, Hangouts ve Cloud Print gibi hizmetleri gereksiz yere yeniden paketleyerek düşüncesizce kapatan Google'ın artan eğilimini yansıtır. Örneğin, Google Play Müzik, YouTube Müzik oldu, ancak ne kazanacak?


Bazıları, bu değişikliklerin genellikle sadece görsel makyajlar olduğunu iddia edecek. Yine de Google Play Müzik ile aynı müzik kitaplığını korumuş olabilirsiniz, ancak elden geçirilmiş arayüz ve akış uygulaması değişiklikleri zahmetli olabilir ve daha sonra işlevsellik sorunlarına yol açabilir.

Daha da kötüsü, bu tür değişikliklerin kullanıcıya hiçbir fayda sağlayamayacağı ve kullanıcılara fayda sağlamak için müşteri odaklı kararlar yerine Google'ın iç politikası tarafından teşvik edilebileceği gerçeğidir.

Google Pay: Hesap Girişi

Uygulamaların hesaplarında oturum açabileceğiniz cihaz sayısı hakkında konuşmak, teknoloji dünyasında her zaman akılda kalır. WhatsApp'ın beğenilerini ve son masaüstü oturum açma değişikliklerini tanıtın.masaüstü biyometrik kimlik doğrulama, ve son güncellemesi size izin vermek içinbirden fazla cihazdan çıkış yapçoklu cihaz çalışmasını artırmak için.

Eh, yeni Google Pay uygulamasının, herhangi bir anda yalnızca bir cihazda oturum açabilmeniz için kullanılabilirliği konusunda başka bir hantal kısıtlaması var. Yine, Google yanlısı galeri bunun nedeni olarak güvenlik sunacaktır, ancak potansiyel olarak Google Pay'in çok yönlülüğünü kısıtlamaktadır, özellikle de bizim için bir yol bulursa. smartwatcheski Google Pay uygulaması gibi.

Google görünüşte şaşırtıcı değil, ancak Pingtwitter'te bir ödeme uygulamasında şeytani derecede kötü bir kısıtlama gibi görünüyor ve insanlara Google Pay ve NFC dokun ve öde yoluyla para gönderme arasındaki sinerjik bağlantıyı ortadan kaldırıyor. Bu, tek bir uygulamada barındırılan ayrı girişler gerektiren iki hizmet anlamına gelir - yani çok pratik değildir.

Genel olarak, bu kesinlikle iyi bir haber değil: yeni sisteme geçişin bir parçası olarak, kullanıcılar işlevsellikteki düşüş için tazmin edilmiyor - ve bu durumda kayıplar önemli.

Google Pay, iOS'ta kullanılabiliyor olsa da, yeni Google Pay uygulamasından uzak durmaya ve Apple Pay'i uygulamamızda kullanmaya devam etmeye değer olabilir.en iyi iPhonemodelleri, şu anda insanları satmak için çok sayıda yeni özellik yok gibi görünüyor. Ne yazık ki, Android kullanıcıları aynı şeyi yapamaz ve Apple Pay'e geçemez.

Belki bu, pandemi ile çalkantılı bir yılın daha geniş bir yansımasıdır, ancak arama devinin durmadan değişen öncelikleriyle ve ayrıca Google'ın kullanıcı tabanına damlayan zincirleme etkiyle uyumsuz görünmüyor.

Kaynak:Ars Teknik