Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Yeni iPad 8. nesil ve iPad Air duyuruldu: A14 çip, yeni tasarım, daha fazla özellik

Yeni iPad 8. nesil ve iPad Air duyuruldu: A14 çip, yeni tasarım, daha fazla özellik

Apple, en son etkinliğinde yeni 8. nesil iPad'i (tabletin en ucuz versiyonu) ve yeniden tasarlanmış bir iPad Air'i tanıttı. İPad basit bir güç yükseltmesidir, ancak iPad Air, iPad Pro'dan alınan tamamen yeni bir görünüm ve özelliklere kavuşur.


2020 iPad ve iPad Air: farklılıklar açıklandı

8. nesil iPad'in fiyatı 32GB model için sadece 329 $ / 329 £ / 499 $ 'dan veya 128GB model için 429 $ / 429 £ / 649 $' dan başlıyor ve 18 Eylül Cuma günü teslimat için şu anda sipariş verilebilir.

Apple ABD'de yeni iPad 8. nesline göz atın
Apple UK'de yeni iPad 8. nesil'e göz atın
Apple AU'da yeni iPad 8. nesil'e göz atın

İPad Air fiyatı, 64 GB için 599 ABD Doları / 579 ABD Doları / 899 ABD Doları veya 749 ABD Doları / 729 ABD Doları / 1.129 ABD Doları için 256 GB'den başlıyor ve bu, 499 ABD Doları / 479 ABD Doları / 779 ABD Doları'ndan başlayan önceki modelden daha yüksek. İPad Air çıkış tarihi Ekim ayında, bu belirsiz. Şimdi fiyatlandırmaya göz atabilirsiniz, ancak henüz sipariş veremezsiniz.


Apple ABD'de iPad Air 2020'ye göz atın
Apple UK'de iPad Air 2020'ye göz atın
Apple AU'da iPad Air 2020'ye göz atın

İPad Air, iPad Pro ile aynı ince çerçeve tasarımına sahip, ancak bir dizi harika renkte. Ekran, 11 inç iPad Pro ile eşleşen 10.9 inç bir ekrandır. Geniş P3 renk gamına ve True Tone'a sahiptir, ancak ProMotion 120Hz desteği yoktur.


Ne mutlu ki, en büyük hayranı olmadığımız iPad Pro ile aynı Face ID kilidini açmayı kullanmıyor - güç düğmesine entegre Touch ID kullanıyor. Tek endişemiz, klavye kullanırken bunun daha az kullanışlı olabileceğidir, ancak yargılamaktan vazgeçeceğiz. İPad artık Apple'ın Magic Keyboard ile çalışarak tam izleme paneli desteği ekleyecek.

iPad Air 2020


(Resim kredisi: Apple)

Yeni iPad Air ayrıca çerçeveye manyetik olarak bağlanabilen ve kullanmadığınız zamanlarda kablosuz olarak şarj edilebilen 2. nesil Apple Pencil'ı da destekliyor. Ayrıca Apple'ın Lightning konektörü yerine USB-C bağlantısı içerir, bu nedenle aksesuarlar için daha esnektir.

Apple ayrıca en son çip sınırını da piyasaya sürdü.iPhone 12, iPad Air'de A14 Bionic. Bu, Apple'ın aynı alana daha fazla elektronik cihaz sığdırabileceği anlamına gelen dünyanın ilk 5nm çipi. Altı çekirdekli tasarım, önceki iPad Air'deki A12 çipinden% 40 daha hızlı.

Kameralar, arka 12MP kameralarda daha yüksek kaliteli yakalama ve stabilize 4K video ile yükseltildi. İleri kamera 7MP'dir.

Yeni iPad Air, iPad Pro ile aynı gelişmiş dört hoparlörlü ses sistemine sahip değil, ancak yatayda gelişmiş stereo hoparlörlere sahip.


Mavi, yeşil, altın, gümüş ve siyah renkte geliyor.

8. nesil iPad ayrıntıları

İPad 8. nesil, 10,2 inç ekrana sahip yeni düşük maliyetli iPad'dir. A12 Bionic çip - önceki iPad Air'de bulunuyordu. % 40 daha hızlı işlemci ve daha önceki en ucuz iPad'e kıyasla grafik gücünü ikiye katlıyor.

Aksi takdirde, tamamen aynı görünüyor - hala aynı tasarım ve Apple, kamerada herhangi bir iyileştirmeden bahsetmedi, ancak yeni işlemci daha gelişmiş işleme nedeniyle daha iyi çekimler yapabileceği anlamına gelebilir.

Gelmek için daha fazla…