Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • Yeni iPad Pro'nun yeniden tasarımı kulaklık bağlantı noktasını kaldırıyor ve bu bir sorun

Yeni iPad Pro'nun yeniden tasarımı kulaklık bağlantı noktasını kaldırıyor ve bu bir sorun

Apple, en son iPad Pro modellerini yeniden tasarlananMacbook AirEkim ayındaki yıllık donanım etkinliğinde bugün erken saatlerde. Ancak yeni tabletler yeni bir tam ekran tasarıma ve Face ID'ye sahipken, büyük ölçüde eksik olan bir şey var.


yeni 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modelleriEvrensel 3,5 mm kulaklık jakını USB-C ses ekipmanı, Bluetooth kulaklık veya 9 £ (9 $) adaptör satın almak için Apple Store'a bir gezi lehine bırakın. Ve bu bir problem.

  • Yeni MacBook Air fiyatı, özellikleri, özellikleri, İngiltere çıkış tarihi, fiyatı
  • Apple iPad Pro, Mac Mini, MacBook Air Etkinliği: duyurulan her şey

Apple, evrensel 3,5 mm ses bağlantı noktasına sırtını dönmeye başladı.iPhone 7veiPhone 7 ArtıŞirket, ince akıllı telefon serisinde yerin birinci sınıf olduğunu ve 'eski, tek amaçlı, analog konektörün' sürdürülmesinin artık bir anlam ifade etmediğini savundu.

Karar, muhtemelen parlak kulaklık dahil Bluetooth kulaklıkların yaygın popülaritesi nedeniyle müşterileri ertelememiş gibi görünmüyordu.Apple AirPod'larve Apple'ın kutuya ücretsiz bir Lightning-to-3,5 mm donanım kilidi sunması gerçeği.

Bununla birlikte, Apple birkaç ay sonra yeniden tasarlanmış MacBook Pro dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdüğünde - 3,5 mm kulaklık bağlantı noktası bozulmadan, birkaç kaş kalktı.


Ile konuşmakBağımsızo sırada Apple Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, eski, tek amaçlı, analog konektörü şu şekilde dahil etme kararını savundu: 'Bunlar profesyonel makineler. Sadece kulaklık olsaydı, orada olması gerekmezdi, kablosuz bağlantının kulaklıklar için harika bir çözüm olduğuna inanıyoruz. Ancak birçok kullanıcı, kablosuz çözümleri olmayan ve 3,5 mm jaka ihtiyaç duyan stüdyo monitörleri, amfiler ve diğer profesyonel ses donanımlarıyla kurulumlara sahiptir. '

Yine de Apple, stüdyo stüdyo monitörlerine, amfilerine ve diğer profesyonel ses donanımlarına bağlanmalarını sağlayacak 3,5 mm kulaklık girişi olmayan profesyonelleri hedef alan iki yeni iPad modelini piyasaya sürdü.


Bu sanatçının yeni GarageBand parçasını etrafındaki herkesi rahatsız etmeden nasıl dinlemeyi planladığını kim bilebilir?

Ses bağlantı noktası olmadan piyasaya sürülen ilk iPhone'dan farklı olarak Apple, 11 inç model için 769 £ (799 $) 'dan başlayan yeni iPad Pro ile birlikte kutuya USB-C - 3,5 mm adaptör dahil etmiyor. 1 TB depolama ve hücresel bağlantı ile 12,9 inç için 1,869 £ (1,899 $) fiyatla.

Hatta kimler£ 9 adaptör için kabukharici hoparlörler veya kulaklıklarla müzik dinlerken aynı anda iPad'lerini şarj edemez. İPad Pro'nuzu DJ'lik yapmak için kullanıyorsanız, bu muhtemelen birçokkısa set.

'Zamana ayak uydurun! Sadece Bluetooth üzerinden müzik dinle, büyükad, 'Biraz alaycı bir şekilde ağladığını duyuyoruz.


Bu aynı zamanda iPad'i şarj etmenize ve müzik dinlemenize izin verecek. Apple'ın, Bluetooth eşleştirmesinin acısını hafifletmek için AirPod'ların ve en yeni Beats kulaklıklarının içindeki W1 yongaları ile bazı olağanüstü işler yaptığını da belirtmek gerekir.

Ancak, kablosuz oynatmayı desteklemeyen birçok profesyonel düzeyde çevre birimi vardır. Ve sadece kulaklıkla dinlemek isteyenler,daha da kötüsüönceki iPad Pro'larından daha kaliteli. Bunun nedeni, iOS'un hala desteklememesiaptX HD- böylece eski moda 3,5 mm kablolu kutularla aynı kalitede sesin keyfini çıkaramazsınız.

USB-C kulaklıklara gelince, ne kadar az söylenirse o kadar iyi.

Apple'ın tamamen yeni iPad Pro modellerindeçokdaha yüksek yanıt süresi için 120 Hz yenileme hızına sahip, uçtan uca güzel Liquid Retina Ekranlar, Face ID desteği ve Apple Pencil için kablosuz şarj dahil.

Ancak Apple'ın 3,5 mm ses bağlantı noktasını terk ettiğini görmek gerçekten utanç verici, özellikle de profesyonel sınıf MacBook kullanıcıları için önemini kabul ettiğinde.