Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Yeni dizüstü bilgisayar yazılımı başlangıç ​​seti: yeni bir dizüstü bilgisayara hemen yüklemeniz gereken her şey

Yeni dizüstü bilgisayar yazılımı başlangıç ​​seti: yeni bir dizüstü bilgisayara hemen yüklemeniz gereken her şey

Bunu gerçekten yenemezsinyeni dizüstü bilgisayarhissedin - sessizce uğultu veren bir sabit sürücü, anında (veya orada) açılan uygulamalar, parmak izi kirinden etkilenmeyen temiz ve parlak bir ekran. Yeni cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak için bazı ekstra programlara ihtiyacınız olacak.


İster Windows ister macOS çalıştırıyor olun, hemen yüklenmesini tavsiye ettiğimiz en sevdiğimiz ücretsiz uygulamalardan 8 tanesini seçtik. Diğer makinelerden dosya aktarmanıza, dosyalarınızı yedeklemenize, hemen çalışmaya başlamanıza ve çok daha fazlasına yardımcı olurlar.

Daha fazlasını okuyun: Google Pixel 3a XL incelemesi (erken karar): çentiğin yasını tutmayın

Dropbox

Dropboxbirçok avantajı vardır - yeni başlayanlar için, masaüstü istemcisini bir Windows ve macOS makinesine kurun ve Dropbox klasörünüzdeki her şey güvenli bir şekilde yedeklenerek web'e yüklenir. Dahası, silinmiş dosyaları da birkaç tıklama ile ölüden geri getirebilirsiniz.

Dosyaları bilgisayarlar arasında da senkronize edebilirsiniz, böylece Dropbox yeni bilgisayarınızdaki eski dosyaları almanıza yardımcı olur. Bu yeterli değilse, uygulama dosya ve klasörleri başkalarıyla paylaşmayı kolaylaştırır ve hareket halindeyken de resmi mobil uygulamalarla dosyalarınıza erişmenizi sağlar.


LibreOffice

Yaygın olarak Microsoft Office'in ücretsiz sürümü olarak bilinir (veya bunlardan biri,Açık ofis),LibreOfficemasaüstünüzde işlevsel ancak temiz bir arayüze sarılmış belgeler, elektronik tablolar ve sunular oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.


Neyse ki, Microsoft Office formatlarını oldukça iyi idare edebilir, bu nedenle raporunuzun Word veya PowerPoint formatında olması gerekiyorsa, LibreOffice bunu zorunlu kılabilir. Bir MacBook satın aldıysanız, fırınlanmış ofis uygulamalarını tercih edebilirsiniz, ancak LibreOffice yine de görülmeye değer.

Google sürücü

Google sürücüyakın zamanda masaüstü istemcisini yeniledi ve artık Yedekle ve Senkronize Et olarak biliniyor, ancak temel fikir aynı: Dropbox gibi, uygulama belirli klasörleri izliyor ve içlerindeki her şeyi buluta yedekler; bu, yerel sabit sürücünüz arızalanırsa kullanışlıdır. .


Yeni masaüstü istemcisi aynı zamandaGoogle FotoğraflarBu nedenle, tüm değerli resimlerinizin ve videolarınızın güvenli bir şekilde saklanmaları için web'de saklandığından emin olmanın harika bir yoludur. Eğer biraz aldırmazsanküçük yeniden boyutlandırma, sınırsız sayıda fotoğraf ve video saklanabilir.

GIMP

LibreOffice, Microsoft Office'in ücretsiz sürümü ise,GIMPPhotoshop'un ücretsiz sürümüdür - özelliklerle ve işlevlerle dolu bir görüntü düzenleyicidir, ancak indirilmesi ve kullanılması kesinlikle hiçbir maliyeti yoktur, bu nedenle ilk fırsatınızda kurun.

Tamam, öğrenme eğrisi alışık olabileceğinizden biraz daha dik, ancak GIMP'ye biraz zaman ayırırsanız, sıfırdan göz alıcı dijital sanat eserleri oluşturmaktan tatilinizi rötuşlamaya kadar neredeyse istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi göreceksiniz. enstantane.


Google Chrome

Diğer tarayıcılarmevcutelbette Windows ve macOS'ta, ancak paramız içinGoogle Chromehala en akıcı ve kaygan deneyimi sunuyor. Google'ın teknolojisinin ve uygulamalarının çoğu sonuçta web'de yaşıyor, bu nedenle iyi bir tarayıcı oluşturması da mantıklı.

Google'ın çok sayıda çevrimiçi uygulamasını kullanıyorsanız ve Chrome Google hesabınızı birden çok makinede şifreleri, giriş bilgilerini, yer imlerini ve daha fazlasını senkronize etmek için kullanabilir (Chrome başka bir bilgisayarda başka bir bilgisayarda kuruluysa kullanışlıdır).

Evernote

Temyiz başvurusunun parçasıEvernoteesnekliğinde yatıyor, bu da ne yaptığını doğru bir şekilde tanımlamayı biraz zorlaştırıyor. Esasen, istediğiniz her şeyi yapar, notlarınızı, karalamalarınızı ve resimlerinizi saklayabileceğiniz ve ardından bunları tüm bilgisayarlarınız ve cihazlarınızla senkronize edebileceğiniz bir yer.

Bir makale için araştırma notları, bir sunum için yönergeler veya şehre bir sonraki seyahatiniz için bir alışveriş listesi oluşturmak için kullanabilirsiniz. Kağıt belgeleri dijital hale getirmek ve başka kişilerle dosyalar üzerinde çalışmak da basittir ve keşfedilecek birçok özellik vardır.

VLC medya oynatıcı

VLC medya oynatıcıona atabileceğiniz hemen hemen her türlü ses veya video codec bileşenini çalabilmesiyle ünlüdür, bu nedenle sabit sürücünüzde ne tür dosyalar olursa olsun, bu uygulama bunları işleyebilmelidir - tümü temiz ve cilalı arayüz.

Yerel dosyaların yanı sıra VLC, ne yaptığınızı biliyorsanız, DVD'leri ve CD'leri, ayrıca web'den ve yerel ağdan akışları da işleyebilir. Desteklenen özellikler ve biçimler listesi gerçekten etkileyici ve indirdiğiniz ilk programlardan biri olmalıdır.

Spotify

Sesten bahsetmişken,SpotifyHer ay premium abonelik ücretini ödeseniz de ödemeseniz de masaüstü oynatıcı kesinlikle indirilmeye değer - ücretsiz planda olsanız bile reklamlarla müzik dinleyebilirsiniz ve tabii kikendi yerel dosyalarınızı içe aktarınçok.

Spotify için masaüstü istemcileri son yıllarda uzun bir yol kat etti ve istediğiniz müziği bulmak ve düzenlemek artık hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için basit. Dahası, masaüstü çalma listelerinizi hemen hemen başka herhangi bir cihazla senkronize edebilirsiniz.