Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Yeni MacBook Air'in bu yıl daha ince ve daha hafif tasarımıyla geleceği bildiriliyor

Yeni MacBook Air'in bu yıl daha ince ve daha hafif tasarımıyla geleceği bildiriliyor

NSM1 MacBook Airkardeş oluyor. M1'den daha güçlü olacak ve aynı zamanda daha ince ve daha hafif olacak - ama daha büyük olmayacak. Aslında, küçülebilir bile.


Bu, Bloomberg'den Mark Gurman'a göreraporlarApple'ın 2021'in sonlarında veya daha büyük olasılıkla 2022'nin başlarında yeni, daha yüksek özellikli bir MacBook Air piyasaya sürmeyi planladığını: analist Ming-Chi Kuo ve ticari unvan DigiTimes gibi diğer kaynaklar daha önce bir sonraki MacBook Air için 2022 lansman tarihi belirtmişti.

Yenisi ne zaman çıkarsa çıksın, mevcut MacBook Air giriş seviyesi seçeneği olarak kalacak. kalma ihtimali çok yükseken iyi dizüstü bilgisayarçoğu insan için veen iyi ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar(aynı zamanda biren iyi öğrenci dizüstü bilgisayarları).

Yeni MacBook Air, piyasaya sürüldüğü bildirilen gençleştirilmiş MagSafe konektörüne sahip olacak.yeni MacBook Pro, yeni MacBook Air'in ikiz USB 4 bağlantı noktalarını tamamlayacak ve ekranın etrafındaki kenarlığı küçülterek küçültecek. Gurman, Apple'ın 15 inçlik bir sürüm yapmayı tartıştığını ancak 2021/2022 modeli için 13 inç ile kalmaya karar verdiğini söyledi. 15 inçlik bir MacBook Air'in daha ileride görünmesi olasıdır.

Bir sonraki MacBook Pro: SD kart yuvası evet, Touch Bar hayır

Gurman'a göre Apple, bir sonraki Mac'lerinde birçok Mac hayranını memnun edecek birkaç değişiklik yapıyor. En son 2017 MacBook Air'de görünen MagSafe'e ek olarak, bir sonraki M serisi MacBook Pro, SD kart yuvasını geri alacak. Bu, ayrılışının yasını tutan fotoğrafçılar ve video profesyonelleri için iyi bir haber. Daha önce bildirildiği gibi, sev ya da nefret et Touch Bar, geçerli ekranda görünmesine rağmen çöp kutusuna yöneliktir.M1 MacBook Pro 13 inç.


Gelecekteki bir başka değişiklik, sonunda MacBook serisine bağımsız hücresel bağlantı getirebilir. Apple, entegre modellere sahip dizüstü bilgisayarlar için çok sayıda patent başvurusunda bulundu ancak şimdiye kadar bu tür ürünleri piyasaya sürmedi; birçok MacBook Pro sahibinin de taşıdığı güvenli bir bahis olsa daiPhone'lar, hücresel bir seçenek, mobil çalışanlar, görevdeki fotoğrafçılar ve dizüstü bilgisayarlarından çok şey göndermesi gereken herkes için harika bir seçenek olacaktır.

Apple, Face ID'yi MacBook'larına entegre etmek için de çalıştı, ancak şimdilik Touch ID'nin mobil Mac'ler için tercih edilen kimlik doğrulama yöntemi olduğu görülüyor. Gurman'a göre, Face ID gelecek için düşünülmüştü.2021 iMacyeniden tasarladı, ancak Apple bu özelliği kullanmamaya karar verdi.