Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Yeni MacBook Pro M1X sızıntısı, beklediğimiz profesyonel dizüstü bilgisayar

Yeni MacBook Pro M1X sızıntısı, beklediğimiz profesyonel dizüstü bilgisayar

seviyoruzM1 MacBook Pro 13 inç: İster kelimeler yazıyor, müzik yapıyor veya çevrimiçi düşmanlarımızı rahatsız ediyor olalım, bu mükemmel bir ortaktır. Ama bu geliştirilemeyeceği anlamına gelmez. Daha fazla bağlantı noktası, daha fazla CPU çekirdeği, daha fazla GPU çekirdeği ve ücretsiz bir at sesi nasıl olur? Bütün bunlar, görünüşe göre, attan ayrı olarak geliyor (ama kim bilir?).


Bu yaz M1 yonga setinin güncellenmiş bir sürümüyle daha güçlü bir MacBook'un geleceğini zaten biliyoruz. Ancak iOS geliştiricisine ve sızdıran kişiye göreDylandktkitlesel olarak yükseltildiği kadar güncel değil. Dylandkt, M1X MacBook Pro hakkında ilk kez konuşmuyor: Nisan ayında MacBook Pro'ya yönelik yükseltilmiş M1 yongaları ve daha güçlü bir Mac Mini hakkında paylaşımda bulundular.

Sızıntıya göre yeni MacBook Pro daha çok şuna benzeyecek:iPad Pro (2021)veiPad Havası (2020)düz kenarlar, küçük çerçeveler - yani alt çerçevenin altındaki MacBook Pro metninin sonu anlamına gelir - ve büyük olasılıkla M1X olarak adlandırılan çok daha güçlü bir M1.

'Daha fazla Thunderbolt kanalı, CPU çekirdeği, GPU çekirdeği, birden fazla harici monitör ve daha fazla güç çekimi içerecek olan M1'in bir uzantısıdır'. Dylandkt diyor. “Bu cihazların her ikisinde de 1080p web kamerası, SD kart okuyucu, üç Thunderbolt USB-C bağlantı noktası, güncellenmiş bir MagSafe bağlantı noktası ve bir HDMI bağlantı noktası bulunacak.”

Heyecanlı mısın? Biz.


2021 MacBook Pro için M1X'te neler var?

Mevcut M1 MacBook Pro'nun tüm avantajlarına rağmen ve çok sayıda var, yerini aldığı Intel Mac'lere kıyasla bazı zayıf yönleri var. Bizim için asıl olan bağlantıdır:16 inç MacBook ProThunderbolt bağlantı noktalarının iki katına sahiptir ve tek bir yerel ekran sürmekle sınırlı değildir.

M1'in birçok M serisi işlemcinin yalnızca ilki olduğunu başından beri biliyorduk ve A serisini izleyerek Apple'ın silikonunun çok, çok hızlı bir şekilde geliştiğini biliyoruz. Bu nedenle, sızıntılar olmasa bile, çok daha hızlı, daha güçlü, daha da bağlanabilir Mac'lerin yakında olacağından emindik:geçen ay söylediğimiz gibi: “M1 6,4 mm'lik bir kasada fansız çalışabiliyorsa, daha kalın bir kasada fanlı bir güçlendirilmiş versiyonun neler başarabileceğini hayal edin? Cehennem, Apple muhtemelen temelde iki M1'i birbirine bantlayabilir ve kaba kuvvetle performans piramidinin en üstüne çıkabilir.”


2021 MacBook Pro ve M1X'in neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz, ikincisi bir trençkotta iki M1 olduğu ortaya çıksa bile.