Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Yeni Microsoft Office UI, Windows 11'den ilham aldı ve şimdi teste hazır

Yeni Microsoft Office UI, Windows 11'den ilham aldı ve şimdi teste hazır

Windows 11, yeni görünümüyle son aylarda ilgi odağının çoğunu çalıyor olsa da, Microsoft dün (7 Temmuz) Office üretkenlik paketinin yeniden tasarımını test etmeye başladı.


Şu anda, yeni bir boya yalamaktan çok daha fazlası değil. Microsoft, Office'in yeni kullanıcı arabiriminin yeniden tasarlanan Windows 11 ile eşleşecek şekilde tasarlandığını açıklayan yazılım üreticisiyle birlikte Office'in Windows 11 için Kullanıcı Arabirimini hazırlıyor.

Şimdilik Microsoft, Outlook, PowerPoint, Excel ve Word'deki düğmelerde daha küçük düzenlemelerin yanı sıra daha yuvarlak bir Office şerit çubuğu şeklinde gelen ana değişikliklerle birlikte Office için kademeli olarak daha temiz ve daha net bir görünüm sunuyor. Windows 11'in etkisi kesinlikle açıkça görülüyor. Ocak ayına kadar Microsoft'un resmi blogu, Office'in görsel yenilemesinin yaklaşmakta olan Windows 11 ile 'kusursuz bir deneyim sağlamayı' amaçladığını söyledi.

Microsoft, Office üretkenlik paketi için hala 'uyarlanabilir komuta' ile uğraşıyor. Buna göre, Office'in şerit arayüzü, sonunda, üzerinde çalıştığınız belgelerin yakınından ayrılan ve yüzen, ayrılabilir bir araç çubuğu ile değiştirilmelidir. Bu, bu tür değişikliklerin önce web ve mobil Office'e ulaşmasını bekleyen The Verge'e göre.

Office UI yeniden tasarımı


(Resim kredisi: Microsoft)

Beta kanal test cihazı hazır

Yakın zamanda yenilenen Office UI, Windows 11 ve Windows 10'daki tomurcuklanan test kullanıcıları için artık kullanılabilir ve Microsoft, bu yılın ilerleyen saatlerinde diğer herkesin kullanımına sunmak istiyor.

Yeni kullanıcı arayüzünü denemek isteyen herkesin Office Insider programına kaydolması ve beta sürümüne kaydolması gerekeceğini unutmamak önemlidir. Güncelleme düzgün bir şekilde yapılandırıldıktan sonra, Microsoft Office'in üst kısmında bir megafon simgesi görünmelidir. Buradan, tercihinize bağlı olarak yeni kullanıcı arayüzünü açıp kapatabilirsiniz.

Bugünün en iyi Microsoft Microsoft Surface Pro fırsatları 266 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ MICROSOFT Surface Pro Intel... Amazon £628,99 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz