Close
  • Ana
  • /
  • Saatler
  • /
  • Sonraki Apple Watch stresi tespit etmek ve sizi panik ataklar konusunda uyarmak için

Sonraki Apple Watch stresi tespit etmek ve sizi panik ataklar konusunda uyarmak için

Apple Watch, kullanıcısını atriyal fibrilasyon belirtileri konusunda uyarabilir ve düşerseniz ambulans çağırabilir. Şimdi Apple, ruh sağlığınıza da odaklanmak istiyor.

Teknoloji uzmanıyla konuşan kaynaklara göreMax WeinbachApple, Watch’un watchOS yazılımının stres belirtilerini algılaması için bir yol üzerinde çalışıyor. Bu, smartwatch'ın panik atak geçireceklerini düşünmesi durumunda kullanıcılarını uyarmasına bile yol açabilir.

Saat daha sonra tekrar sakinleşmesine yardımcı olmak için kullanıcıyı bazı nefes egzersizlerinden geçirebilir.

Apple halihazırda Watch ile rehberli bir nefes alma uygulaması içeriyor ve her gün birkaç kez mola vermek ve derin nefes almak için hatırlatıcılar var. Ancak Apple, Saat'in bunu nasıl yaptığına dair daha proaktif olmak istiyor gibi görünüyor, kullanıcıdan topladığı verileri zihinsel sağlıklarını değerlendirmek için kullanıyor ve ardından gerekirse devreye giriyor.


@EveryApplePro'nun videosunda bahsettiği gibi Apple, fiziksel sağlık özellikleriyle uyumlu bazı zihinsel sağlık özellikleri üzerinde çalışıyor. Kaynağımın bana planlandığı gibi bahsettiği iki kişi, panik ataklarını otomatik olarak tespit etmek ve kullanıcının stres altında olduğunu tespit etmektir. https://t.co/bMZhHW4Ql913 Nisan 2020

Yeni işlevin ayrıca stres ve panik atak semptomlarının ne zaman ortaya çıktığını kaydettiği ve bunları analiz için Apple Health uygulamasında izlediği söyleniyor. Bu veri toplama işleminin, uygulamanın gelecekteki panik ataklarını daha iyi tahmin etmesine ve kullanıcının gelmeden önce onları kontrol etmesine yardımcı olduğu da söyleniyor.


Weinbach'ın kaynaklarına göre, yeni özellik Series 4'ten itibaren tüm Watch modellerinde mevcut olacak. Bunun EKG donanımı içeren ilk Apple Watch olduğunu ve aynı zamanda ilk kez düşme algılamasını tanıttığını hatırlayacaksınız.

Görünüşe göre bu özellik biraz uzakta. Eylül ayında halka açıklanmadan önce Apple tarafından Haziran ayında gösterilmesi beklenen watchOS 7'nin bir parçası olarak görünmek yerine akıl sağlığı özellikleri daha sonra gelecek.


Bu özelliğin Garmin Vivosmart 4'e benzer şekilde çalışması muhtemeldir. Bu fitness takipçisi, vücudun sinir sistemi tarafından otomatik olarak kontrol edilen her vuruş arasındaki aralıkların değişkenliğini anlamak için kalp atış hızı monitörünü kullanır.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi Apple Watch 5 fırsatları Apple Serisi 5 44 mm GPS ... Odak Kamera379,99 GörünümYeni Apple Watch Series 6 ... Amazon Prime 384 $ Apple Watch Series 5'i Görüntüle ... Adorama389 ABD doları GörünümDüşük Stok Apple Watch Series 5 (GPS, ... Amazon Prime 394,24 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz