Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Nike tarafından duyurulan yeni nesil Nike Vaporfly, ancak Tokyo 2020 Olimpiyatları'na izin verilecek mi?

Nike tarafından duyurulan yeni nesil Nike Vaporfly, ancak Tokyo 2020 Olimpiyatları'na izin verilecek mi?

Dün gece, Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda ayakkabılarına izin verilip verilmeyeceği konusunda aylarca süren spekülasyonun ardından Nike, en son performans sporları ürün serilerini tanıttı ve bizi çok tartışılan Nike Vaporfly Serisinin yeni nesli olan Nike Air Zoom Alphafly ile tanıştırdı SONRAKİ%. Büyük haber şu ki, Nike söz konusu olduğunda, yeni ayakkabılarniyetTokyo 2020 Olimpiyatları'nda koşuyor (ve muhtemelen kazanıyor).


Bu, Eliud Kipchoge tarafından geçen yıl Viyana'da 2 saatlik maraton zaman bariyerini kırdığında giyilen prototip ayakkabıların ticari olarak temin edilebilir versiyonu. Nike'ın en son ve en büyük yeniliklerini içerirler ve aynı zamandaduvardan, bir cümle yazmak için.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% incelemesi: hız iblisleri için meraklı görünümlü Nike koşu ayakkabıları

Engelleri aşan maratoncu Eliud Kipchoge tarafından tanıtılan NEXT% platformu, şimdi uzaktan koşu alanındaki benzersiz başarısının ardından yeni disiplinlere açılacak.

Nike, muhtemelen bugüne kadarki en başarılı uzun mesafe koşu ayakkabılarından birinin yanı sıra, tüm sporcular için sürdürülebilir malzemeler içeren ilerici yeni koleksiyonları da piyasaya sürdü. Halkın gezegenin geleceği ile ilgili artan endişelerine paralel olarak, Nike'ın sürdürülebilir yenilikleri, markanın gezegenin geleceğini ve dolayısıyla sporun geleceğini korumaya yardımcı olma taahhüdüne işaret ediyor.


 • En iyi koşu ayakkabıları: Nike ZoomX Vaporfly NEXT% içerir
 • En iyi koşu saati: bu listede Nike yok ama bol miktarda Garmin bulacaksınız
 • En iyi çalışan kulaklıklar: spor salonu, koşu ve spor için en iyi egzersiz tomurcukları
Resim 1/2

Yeni Nike Air Zoom Alphafly NEXT% kesinlikle çılgın görünüyor
(Resim kredisi: Nike)Resim 2/2

(Resim kredisi: Nike)Nike Air Zoom Alphafly NEXT% - yeni nesil Nike Vaporflys

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% özellikleriüç kritik bileşen, yarış gününde koşuculara yardımcı olmak için birlikte çalışmak: atam boy karbon fiber levha'Stabilite ve yumuşak bir geçiş sağlayan ve ön ayakta bir itme hissi sağlamak için sertliği artıran',Nike ZoomX yastıklama, 'optimum enerji geri dönüşü sağlayan ve enerji kaybını en aza indiren hafif bir platform' veNike Zoom Air Bölmeleri'daha fazla yastıklama, daha fazla enerji dönüşü için'.

Nike & rsquo; nin en yeni yarış günü ayakkabısı olan Nike Air Zoom Alphafly NEXT%, iki yeni Nike Zoom Air bölmesi, daha fazla ZoomX köpük ve tek bir karbon fiber plaka (selefi Nike ZoomX Vaporfly NEXT% tüm güncellemeleri) ve bir nefes alabilen, hafif Flyknit saya.

Ayakkabılar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Nike Air Zoom Alphafly NEXT% Olimpiyatlarda oynanabilecek mi?

Tamam, bu konuda biraz kafamız karıştı. Nike, yapacaklarını söylüyor ve tek kalınlık ve sadece bir karbon plakanın kullanılması, ayakkabı tasarımı için yeni kuralları karşıladıkları anlamına geliyor.


Ancak, tek kural değişikliği bu değildi.BBC 'yaz' yayın tarihini bildiriyorAir Zoom Alphafly NEXT% için, ancak başka bir yeni şart, ayakkabıların rekabette kullanılmadan önce dört ay boyunca halka satışta olması gerektiğidir. Bu da yaz Olimpiyatlarına katılımlarını dışlıyor gibi görünüyor.

Cevap şu cümle içinde olabilir: 'Herhangi bir yeni ayakkabı teknolojisi30 Nisan'dan sonra geliştirildiArtık bir sporcunun onu yarışmada kullanabilmesi için açık pazarda dört ay boyunca mevcut olması gerekecek. ' Başka bir deyişle, bu ayakkabılar geliştirildiği içinönce30 Nisan, onlaryapmaTokyo'da kullanılmak için dört aydır satışta olması gerekiyor. Phew.

Nike ise, 'Nike Zoom Vaporfly serisinin ve Nike Zoom Alphafly Next%' in yasal kalmasına sevindik. Dünya Atletizm ve endüstri ile yeni standartlar konusunda diyaloğumuza devam edeceğiz. '

% 100 kesin bir cevap için, dedikleri gibi, Nike'a 'ulaştık'.

 • Nike Vaporfly NEXT%, Tokyo Olimpiyatlarını yönetebilir ancak Nike koşularının gerçek zaferi React Infinity Run
Resim 1/2

Nike Air Zoom Tempo Sonraki%
(Resim kredisi: Nike)


Resim 2/2

Nike Air Zoom Tempo Sonraki% FE
(Resim kredisi: Nike)


Nike Air Zoom Tempo Sonraki% ve Nike Air Zoom Tempo Sonraki% FE

Tıpkı yakın zamanda duyurulan durumda olduğu gibiBrooks Hyperion Tempo ve EliteNike Air Zoom Alphafly NEXT%, Alphafly'nin prensiplerini sıkı günlük kullanıma dönüştüren tamamlayıcı antrenman ayakkabıları olan Nike Air Zoom Tempo NEXT% ve Nike Air Zoom Tempo% FlyEase gibi çeşitli ürünlerin bir parçasıdır.

Tempo NEXT% için, NEXT% sistemi özellikle eğitime ayarlanmıştır. Plaka, karbondan bir kompozite geçiş yapar - daha yüksek kilometrede daha fazla konfor için daha yumuşak - ancak yine de bir koşucunun tüm adımı boyunca denge ve geçiş sağlamaya hizmet eder.

Hem Tempo hem de Tempo FE, orta ve ayak tarağındaki plakanın üzerine oturan ZoomX yastıklama sistemini kullanır. Darbelere karşı maksimum koruma ve dayanıklılık için topukta Nike React Köpük kullanılır - topukta kullanılana benzer şekildeNike React Infinity Koşusu. Yeni Nike Air Zoom Alphafly NEXT% 'de yer alan aynı Nike Zoom Air bölmeleri, hızlı tepki veren yastıklama ve itiş hissi sunmak için Tempo'nun ön ayağına da yerleştirildi.

 • En iyi kompresyon taytları: tüm fitness meraklıları için sadece en iyi koşu taytları ve spor taytları
 • Koşu için en iyi kompresyon çorapları: Bu diz üstü spor çorapları, daha uzun süre sakatlanmadan kalmanıza yardımcı olur
 • En iyi kış koşu takımı: en iyi kış koşu ayakkabıları, kış koşu üstleri ve daha fazlasıyla hava koşullarının üstesinden gelin

Nike Air Zoom Mercurial

(Resim kredisi: Nike)

Nike Air Zoom Mercurial - yeni konsept krampon

Nike'ın bir başka yeni duyurusu da konsept futbol ayakkabısı olan Nike Air Zoom Mercurial oldu. Bagaj, diğer avantajların yanı sıra gelişmiş enerji geri dönüşü sağlayan tam boy mafsallı Zoom Air yastığının etrafına inşa edilmiştir. Bunu başarmak için, iç bagaj şasisi plakaya geçirildi ve maksimum etki için ayak ile Zoom Air yastığı arasında sadece taban astarı bırakıldı.

Futbolda ilk kez Nike Air Zoom Mercurial, maratoncu Eliud Kipchoge tarafından giyilen Nike Zoom Vaporfly Elite Flyprint üzerinde piyasaya sürülen Nike Flyprint'in ilk 3D baskılı kumaş sayası olan performans ayakkabısına sahip.

Air Zoom Mercurial'in Flyprint üst kısmı, Nike'ın daha önce kullanılan tekstil ürünlerinden daha hafif ve daha nefes alabilirken, elementlerle savaşmak için hala Tüm Koşullar Kontrolü (ACC) ile kaplanmıştır. Air Zoom Mercurial ayrıca ek yapı ve destek için Flywire kablolarıyla donatılmıştır.

Nike ayrıca yeni futbol takımlarını, daha fazla görsel ve bilgiyi burada yayınladı.

(Resim kredisi: Nike)

Nike'ın Tokyo için Yarışma Kıyafetleri

Nike, Temmuz 2020'de Tokyo'daki Olimpiyat Oyunlarından önce bize biraz tat vermek için, tüm sporcular için sürdürülebilir malzemeler içeren yeni bir koleksiyon sunuyor. Nike'ın sürdürülebilir yenilikleri, markanın gezegenin geleceğini ve dolayısıyla sporun geleceğini korumaya yardımcı olma taahhüdüne işaret ediyor.

Öne çıkan özellikler arasında ABD basketbolu için formalar, atletizm takımlarında ilerleyen gelişmeler ve oyunlara kaykay yapan federasyonlar için coşkulu stiller yer alıyor. Daha fazla bilgi ve görsel burada.

Team USA & rsquo; s 2020 Madalya Stand Koleksiyonu ve Nike Football 2020 Formaları

Resim 1/3

Team USA & rsquo; ın Nike'tan 2020 Madalya Standı Koleksiyonu
(Resim kredisi: Nike)
Resim 2/3

Nike Football 2020 Formaları: Nijerya
(Resim kredisi: Nike)
Resim 3/3

Nike Football 2020 Formaları: ABD ve Kore
(Resim kredisi: Nike)
Bugünün en iyi Nike koşu ayakkabısı fırsatları Erkekler Nike Zoomx Vaporfly ...Nike ZoomX Vaporfly SONRAKİ%NORDSTROM.com250 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Zoom Pegasus Turbo 2 ... Nike ZOOM PEGASUS TURBO 2 Kadın Amazon $ 136.24 $ 124.52 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Erkek Air Zoom Pegasus ... Nike Air Zoom Pegasus 36 Macy's 120 $ 48,75 TL GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Erkek Joyride Run ... Nike Joyride Flyknit Macy $ 140 $ 70 GörüntüleTüm fiyatları görünNike Kadın Air Zoom Pegasus ...Nike Air Zoom Pegasus 36 TrailDICK'S Spor Malzemeleri83,97 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Nike Kadınlar Epic React ... Nike Epic React Flyknit Macy $ 150 $ 75 GörüntüleTüm fiyatları görünNike Kadınlar WMNS Air Zoom ... Nike Air Zoom Pegasus 34 Amazon $ 79.90 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz