Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Bluetooth 5.2 destekli AirPods Pro'yu alacak yeni nesil Sony kablosuz kulaklıklar

Bluetooth 5.2 destekli AirPods Pro'yu alacak yeni nesil Sony kablosuz kulaklıklar

Sony'den bazı yeni gürültü önleyiciler görmeyeli (veya duymayalı) çok uzun zaman oldu - şirket, listemize hakim oldu.en iyi gürültü önleyici kulaklıklaruzun zamandır ve ondan yeni bir şey heyecan verici. Bekleyişimiz yakında sona erecek gibi görünüyor – yeni Sony WF-1000XM4gerçek kablosuz kulaklıklartespit edildi ve yeni nesil Bluetooth 5.2 bağlantısına sahip gibi görünüyor.

NSSony WF-1000XM3gerçekten mükemmel kulaklıklardı (bizden beş yıldızın tamamını alıyorlardı), ancak biraz hantal bir tasarıma sahipler,Apple'ın AirPods Pro'su. Ancak yeni bir sürüm, özellikle insanlar yeniden seyahat etmeye başladığında, onları kablosuz kulaklıkların tercihi haline getirebilir.

Tarafından not edildiDefterKontrol(aracılığıylaNe Hi-Fi), Sony WF-1000XM4 olduğu düşünülen kod adı altındaki gizemli bir ürün, Bluetooth'u kontrol eden grubun yanı sıra FCC'den de sertifika aldı ve bu ürünü piyasaya sürmeye yakın bir yere koydu. Daha da iyisi, söz konusu cihazın, saygıdeğer kablosuz standardının en yeni sürümü olan Bluetooth 5.2'yi desteklememesi.

Bluetooth 5.2, Bluetooth'un yapabileceği en son şeylerden (daha yüksek bit hızlı ses ve cihazların yön tabanlı konumu dahil) yararlanır, ancak aynı zamanda kaliteyi korurken daha düşük güç kullanan ve gerçek kablosuz ile daha iyi çalışacak şekilde tasarlanmış yeni ses protokolleri ekler. kulaklıkların yanı sıra birden fazla ses cihazı.


Bu, aynı ses kalitesi seviyelerinde daha iyi pil ömrü ve kulaklıkları eşleştirdiğiniz cihazlar arasında çok daha kolay geçiş yapma potansiyeli anlamına gelebilir.

Tabii ki, herhangi bir Bluetooth 5.2 cihazının tüm bu seçenekleri gerçekten destekleyip desteklemeyeceği başka bir konudur. Bir cihazın konum tabanlı takibini etkinleştirip etkinleştirmemeleri veya hangi ses protokollerini desteklemek istedikleri üreticiye bağlıdır.


WF-1000XM4 hakkında sızdırılan Hi-Fi notları, örneğin herhangi bir aptX Bluetooth ses biçimini içermediğini, ancak Sony'nin kendi LDAC yüksek kaliteli eşdeğerini destekleyeceğini söylüyor ki bu sürpriz olmaz.

Yine de, sınıfının en iyisi aktif gürültü iptali görmeyi bekliyoruz ve umarız, ses yükseltme yongasında kullanılan etkileyici ses yükseltme yongasının bir sürümü.Sony WH-1000XM4.