Close
  • Ana
  • /
  • Arabalar
  • /
  • Nextbase 522GW çizgi kam incelemesi

Nextbase 522GW çizgi kam incelemesi

Nextbase 522GW fırsatları Nextbase 522GW Dash Cam 3 'HD ... Amazon Prime 436,02 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Araç kameraları şu anda en hızlı büyüyen teknoloji alanlarından biridir çünkü gönül rahatlığı sağlar ve insanları kurtarabilir.çokparadan.


Nextbase'in yeni 522GW Dash Cam sadece bir araç içi nöbetçi değil, sürekli olarak önünüzdeki yolu kaydediyor, Amazon Alexa'yı arabanızın kabinine tanıtıyor ve potansiyel olarak hayat kurtaran bir özellik ekliyor.

Bu, şimdiye kadar yapılmış en heyecan verici araç kamerası olabilir!

Nextbase 522GW incelemesi: Video Kalitesi

Yine de görüntü kalitesiyle başlayalım, çünkü bu hala bir araç içi kameranın en önemli yönü. Neyse ki, 522GW'nin üstün olduğu bir alandır.


Çekimler, 30 fps'de 1440p veya 60 fps'de 1080p olarak kaydedilebilir; her iki ayar da, günün saatine veya hava koşullarına bakılmaksızın optimum aydınlatma ve renk sağlayan yeni yazılımla net ve ayrıntılı görünür.

Videonun kalitesi inanılmaz derecede etkileyici ve bir araç içi kameradan gördüğümüz en iyisi olabilir. Yeni HDR benzeri yazılım sayesinde 4K kayıt yapabilen (aynı zamanda size muazzam dosya boyutları sağlayan) Nextbase 612GW'den daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Maksimum ayrıntı için alıcıların çözünürlüğü 1440p'de tutmalarını öneririz.


Ses de kaydedilir, ancak dilerseniz ayarlar menüsünden kapatılabilir.

Nextbase 522GW incelemesi: Tasarım


Fiziksel tasarım büyük bir yenilenme aldı. 522GW şimdi selefinden yaklaşık% 35 daha küçük ve yeni Click & Go Pro montaj sistemi daha az ön cam alanı kaplayan çok daha temiz bir çözüm.

Bu, önceki modelle ilgili en büyük sorunlarımızdan biriydi, bu nedenle, tasarım hala daha çekici Garmin 66W'nin gerisinde kalsa da, bunun çözüldüğünü görmek güzel.

522GW, 94 x 53 x 45 mm ölçülerinde, 125 g ağırlığında ve arkasında 3 inçlik büyük bir dokunmatik ekrana sahip. Oldukça kompakt olmasına rağmen, lens gövdeden epeyce uzağa çıksa da, yine de dikiz aynasının arkasına kolayca sığabilir.

Daha önce bahsettiğimiz gibi, yeni montaj mekanizması son derece kompakttır. Ekrana tutturmak için iki yöntemle birlikte gelir - bir vantuz veya 3M yapışkanlı çıkartma. Bu daha sonra manyetik olarak çizgi kamına bağlanır.


Güç kablosunu araç içi kamera yerine yuvaya takarsınız. Bu, araç içi kamerayı çıkarmayı (örneğin farklı bir arabaya değiştirmek için) inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Kameranın kendisine takılı olan montaj kolu, önünüzdeki yolu net bir şekilde görebilmenizi sağlayarak kameranın konumunun kolayca ayarlanmasına olanak tanıyan bir bilyeli ve soket bağlantısına sahiptir.

Neler olup bittiğini kaydetmek isteyenler içinarkasındaNextbase ayrıca, 522GW'ye ekstra işlevler ekleyebilen bir 'Modül' koleksiyonunun parçası olan basit bir tak ve çalıştır arka kamera da piyasaya sürüyor.

Nextbase 522GW incelemesi: Özellikler

Bununla birlikte, işlerin gerçekten ilginç olduğu yer, bunun Alexa yerleşik olan Avrupa'da ilk araç kamerası olmasıdır. Bir olayı kaydetmek gibi araç içi kameranın belirli işlevlerini kontrol etmenizi sağlar; ayrıca Alexa'dan yol tarifi isteyin, müzik çalın, arama yapın ve daha fazlasını yapın. İnanılmaz derecede faydalıdır ve gözlerinizi yola odaklamanızı sağlar.

Dahası, 522GW, ciddi bir çarpışma algılandığında ve sürücü tepkisiz olduğunda acil durum hizmetlerini aracınızın tam konumuna göre uyarabilen Acil SOS adlı yeni bir özellikle birlikte gelir.

Bir olay tespit edildiğinde, sistem sahibinin telefonunu çalmadan önce yanlış belirtme olmamasını sağlamak için bir dizi güvenli protokol izler. Sürücü tepkisiz kalırsa, acil servisler uyarılacak ve aracın GPS konumu yüklenecektir.

Bu özelliğin harika olduğunu düşünüyoruz (neyse ki test etme şansımız olmadı).

Sistem ayrıca tıbbi geçmiş, kan grubu ve yakın akraba ile önceden yüklenebilir. Açıkçası, bunu test etme şansımız olmadı, ancak araç içi kameranızın bu potansiyel olarak hayat kurtarıcı özellik ile donatıldığını bilmek güven vericidir.

Nextbase 522GW incelemesi: Yazılım

Nextbase, bu başlık özelliklerinin yanı sıra temelleri geliştirmeye de odaklandı. Örneğin, Bluetooth 4.2 ve Wi-Fi kombinasyonu sayesinde telefonunuza bağlanmak artık süper hızlı.

MyNextbase yardımcı uygulaması (iOS ve Android), genellikle yavaş ve yanıt vermeyen önceki sürüme göre büyük ölçüde geliştirildi.

Uygulamayı kullanarak görüntüleri indirmenin ne kadar kolay olduğundan ciddi şekilde etkilendik ve Nextbase'in şu anda bunun için en iyi sisteme sahip olduğunu düşünüyoruz.

Kamera üzerindeki menü sistemini açık ve anlaşılır bulduk. Duyarlı dokunmatik ekran sayesinde gezinmek de kolaydır. Menüler biraz basit görünüyor, ancak bu sadece küçük bir kelime oyunu.

Nextbase 522GW incelemesi: Karar

Mükemmel araç içi kamerayı bulmaya gelince, Nextbase 522GW'nin tam da bu konuda olduğunu düşünüyoruz. Video kalitesi ve akıllı telefon bağlantısından güvenlik özelliklerine kadar bir dizi kategoride sınıfının lideri.

Menü sistemi biraz eski görünüyor ve tasarım Garmin kadar düzgün değil, ancak bu, Nextbase 522GW'yi satın alabileceğiniz en iyi araç içi kameralardan biri olarak önermekten bizi alıkoymuyor.