Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Nextbase 622GW vs 522GW: Sizin için doğru araç kamerası hangisi?

Nextbase 622GW vs 522GW: Sizin için doğru araç kamerası hangisi?

Nextbase bazıen iyi araç kamerasıbugün piyasada ve buradaki iki özellik şu anda şirketin en iyi iki modeli. Her ikisi de Full HD'nin ötesinde çözünürlük, en az 60 fps kare hızı, geniş lensler, Wi-Fi ve üç inç HD dokunmatik ekran sunar.

Ama hangisini satın almalısınız? Şeytan burada ayrıntıda, özellikle de konu çözünürlük ve kare hızı olduğunda, 522GW için mevcut bir fiyat düşüşü, 622GW'den 100 sterlinin üzerinde daha ucuz olduğu anlamına geliyor. Ama yine de amiral gemisiyle devam etmeli misiniz, fiyatı iki katı olmasına rağmen? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Günümüzün en iyi Nextbase 622GW ve Nextbase 522GW fırsatları Nextbase 622GW Dash Cam Nextbase 622GW Sadece 249,99 £ Olun GörüntüleTüm fiyatları görNextbase 522GW Dash Cam Full... Nextbase 522GW Amazon £ 159 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Nextbase 622GW vs 522GW: Tasarım ve Donanım

Nextbase 622GW

(Resim kredisi: Nextbase)

Estetik olarak, bu iki kamera neredeyse aynı. Her ikisi de arkada dokunmatik ekranlı ve önde çıkıntılı bir kamera merceğine sahip basit, dikdörtgen bir gövdeye sahip. Bunlar Garmin'in araç içi kameralarından daha büyüktür, ancak yine de ön cama takıldığında çoğunlukla aracınızın dikiz aynasının arkasına sığacak kadar kompakttır.


Her iki kamera da Nextbase'in akıllı montaj sistemini kullanıyor. Kutuda, her biri kameranın önüne manyetik olarak bağlanan bir emme montajı ve daha kalıcı 3M bant destekli montaj ile birlikte gelirler. Güç kablosu, ön cama değil yuvaya bağlanır, bu nedenle araç kamını yuvadan ve güç kaynağından çıkarmak, onu manyetik bağlantıdan uzaklaştırmak anlamına gelir. Belki iki araç arasında geçiş yapmak istiyorsanız, kamerayı hızlı bir şekilde çıkarmanın harika bir yolu.

Montaj ayrıca, kamera açısını ayarlamayı kolaylaştıran ancak güvenli bir şekilde tutulmasını sağlayan bir bilye ve soket bağlantısına sahiptir.


Her iki araç kamerasının da yan tarafında bir güç düğmesi ve arkada görüntüleri izlemek, kameranın görünümünü kontrol etmek ve her şeyi ayarlamak için menü sisteminde gezinmek için 3,0 inç, HD IPS dokunmatik ekran bulunur. Her ikisi de çekimlerini bir microSD kart yuvasına kaydeder ve 622GW, en az 32 GB depolama alanına sahip bir U3 kartı gerektirir.

Nextbase 622GW vs 522GW: Kamera ve Özellikler

Nextbase 522GW


(Resim kredisi: Nextbase)

Neredeyse aynı görünümlerine rağmen, bu iki araç kamerasının video performansı onları farklı kılan şeydir. 522GW, saniyede 60 kare hızında 1080p Full HD video veya 30 fps'de 1440p daha yüksek çözünürlüklü video çekebilir; bu, daha yüksek çözünürlük ile daha yüksek, daha yumuşak kare hızı arasında seçim yapabileceğiniz anlamına gelir.

Öte yandan 622GW, saniyede 120 kare hızında 1080p Full HD, 60 fps'de 1440p ve 30 fps'de 4K kaydedebilir. Bu seçenekler göz önüne alındığında, daha hızlı kare hızının daha akıcı video ve duraklatıldığında ayrıntısını koruyan çekim anlamına gelmesi gerektiği göz önüne alındığında, 120 fps'de 1080p seçeneğini göz ardı etmek zordur; çarpışma.

Benzer şekilde, videoyu duraklatmak için 30 fps ideal olmasa da 4K seçeneği, kayıtlarınızın ayrıntılı ve keskin bir şekilde doldurulacağı anlamına gelir. Orta seçenek, 522GW'nin daha yüksek çözünürlük seçeneğini alır ancak kare hızını iki katına çıkarır; Bu, muhtemelen bu araç kameralarının her ikisinin de tatlı noktasıdır.

Her iki kamera da 140 derecelik bir görüş alanına sahip ve altı katmanlı, f/1,3 açıklıklı bir lens aracılığıyla kayıt yapıyor.


Ek özelliklere gelince, her ikisinde de Alexa var. Amazon sesli asistanı, bir sesli komut kullanarak olayları kaydetmek için kullanılabilir - ileride olan ancak kameranın çarpışma sensörünü tetiklemeyen bir şeyi kaydetmeniz gerekiyorsa kullanışlıdır. Alexa ayrıca her zamanki gibi çalışır, böylece ondan yol tarifi isteyebilir, müzik çalabilir ve arama yapabilirsiniz.

Bu araç kameralarının her ikisi de, bir çarpışma algılandığında ve sürücü tepki vermiyorsa, acil servisleri uyaran ve konumunuzu paylaşan Acil Durum SOS adlı bir özelliğe sahiptir. Bunu belirlemek için sistem önce telefonunuzu arar; yanıt vermezseniz, GPS konumunuz yerel acil servislerle paylaşılacaktır. Sistem tıbbi geçmişiniz, yakın akrabanız ve kan grubunuzla bile yüklenebilir - ilk müdahale ekipleri için tüm önemli bilgiler.

Kaydedilen video, kameranın kendi ekranında, Bluetooth ve WiFi bağlantıları aracılığıyla akıllı telefonunuzda veya microSD kartı bilgisayarınıza takarak görüntülenebilir.

Nextbase 622GW vs 522GW: Fiyat

Nextbase 622GW'nin buradaki en iyi seçenek olduğunu söylemek kolay olurdu ve gerçekten de şirketin şu anki amiral gemisi. Ancak konu en iyi olanı seçmeye geldiğinde fiyat muhtemelen öncelikli olacaktır.

522GW ve 622GW'nin perakende fiyatları sırasıyla 149 Sterlin ve 249 Sterlin, yani ikincisinin ekstra çözünürlüğü ve kare hızı 100 sterlinlik bir prim veriyor. Bunun yeterince adil olduğunu düşünüyoruz, ancak Nextbase şu anda 522GW'yi 119 £'a indirdi ve primi 130 £'a çıkardı. Bizim gözümüzde bu, özellikle 60 fps'de 1080p Full HD hala çok iyi olduğunda, bir çözünürlük artışı için çok fazla.

Bu model, burada paranızın karşılığını daha iyi veriyor, ancak bütçe sizin için bir endişe kaynağı değilse, o zaman muhtemelen 622GW'nin ekstra kare hızı çözünürlüğüne bir fiyat koyamazsınız – konu kanıt sunmaya geldiğinde fark yaratabilir potansiyel olarak adınızı temizlemek için.

Günümüzün en iyi Nextbase 622GW ve Nextbase 522GW fırsatları Nextbase 622GW Dash Cam Nextbase 622GW Sadece 249,99 £ Olun GörüntüleTüm fiyatları görNextbase 522GW Dash Cam Full... Nextbase 522GW Amazon £ 159 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?

  • En iyi araç kamerası: en iyi araç içi kameralar denenmiş ve test edilmiştir
  • En ucuz araç kamerası fırsatları