Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Nexus 5X incelemesi: Google'ın Nexus'u en iyi şekilde geri mi döndü?

Nexus 5X incelemesi: Google'ın Nexus'u en iyi şekilde geri mi döndü?

LG Nexus 5X fırsatları

5,2 inç boyutundaki Nexus 5X, 2015 için Android telefonların yeni ortalama boyutuna uyuyor, ancak daha da önemlisi, fiyatı ve özellikleri ona ortalamanın üzerinde bir değer veriyor.


Google, 16 GB depolama alanıyla yeni amiral gemisini 339 £ 'a satıyor. 32 GB için 379 £ bile olsa Nexus 5X, rakiplerinden daha ucuzdur.LG G4ve Samsung Galaxy S6 lansmanda.

Snapdragon 808 işlemci, 2GB RAM ve parmak izi sensörü gibi özelliklere hala büyük ölçüde ayak uydurabiliyor. Performansı çok az taviz veriyor.

LG, Google tarafından yaptırılan bu telefonun arkasındadır ve telefondan daha iyi performans gösteren ilk yetkin Nexus kamerayı taşır.iPhone 6Sdüşük ışık koşullarında.

Aynı zamanda ilk Android veNexus 6P, Android 6.0 Marshmallow'u çalıştırmak için. Piyasada daha iyi Android telefonlar olsa bile, yeni yazılıma güzel bir giriş.


Tasarım

Nexus 5X küçük bir telefon değildir, ancak bir ele tam oturur ve onu biraz esneterek çalıştırabiliriz. SankiNexus 5iki yıl önce, modern zamanlar için yeniden doğdu.


Şaşırtıcı bir şekilde, 2013 Nexus 5'e göre daha uzun ve daha geniş olmasına rağmen, 147 x 72,6 x 7,9 mm boyutları onu daha ince hale getiriyor. Ellerimiz bu telefonun etrafına büyük bir kolaylıkla sarıldı.

Nexus 5X'in kendi sınıfındaki en hafif telefonlardan biri olmasından da zarar gelmedi. 130 gramlık orijinalden biraz daha yüksek olan 136 gram. Tüm boyutlar geçen yılki hantaldan daha küçükNexus 6.


Hafif tasarımı, plastik yapıdan kaynaklanmaktadır ve bu, kendisi ile daha ağır, tamamen metal Nexus 6P arasındaki en büyük tasarım farkıdır.

Arka taraftaki kamera çıkıntısını önemsemedik, bu da telefonun masaya otururken dengesiz bir şekilde oturmasına neden oldu. Neyse ki, yazmanın telefonu sallamasına neden olması o kadar önemli değil.

Çıkıntılı kamerada yaşadığımız daha büyük sorun, parmak izi sensör halkasının da arka tarafta, lensin hemen altında olması.

Parmağınız sensör pedi yerine geçerken kameranın koruyucu camını lekelemek çok kolaydır ve bu da bazı istenmeyen bulanık fotoğraflara neden olur.


Özellikleri

Nexus 5X parmak izi sensörü, garip bir şekilde telefonun arkasına yerleştirilmiş, ancak telefon kilit ekranı güvenliği ve Android Pay gibi özellikler için genel olarak memnuniyetle karşılanan bir eklenti.

Nexus Imprint, Google'ın dediği gibi, aslında Apple'ın Touch ID sensöründen daha hızlıdır. Kurulumu da daha kolay. Bir parmağı kaydetmek için sadece sekiz dokunuş yeterlidir ve herhangi bir yönde kusursuz bir şekilde çalışır.

Ayrıca Nexus 5X sensörünün telefonu uyku modundan çıkarması da hoşumuza gitti. Basılacak bir düğme olmadığından aynı anda hem uyanır hem de kilidi açılır.

Tipik olmayan parmak izi sensöründen biraz daha hantal, bu telefonu şarj etmek için kullanılan USB-C bağlantısıdır. Bir çantayı paketlerken gerçek bir sorun olan kablo baş ağrınıza katkıda bulunur. Unutursanız veya USB şarj parçasını unutursanız, 24 saat sonra çalışmayan bir telefonla sıkışıp kalırsınız.

Bu, tüm microUSB kablolarımızı ve yuvalarımızı işe yaramaz hale getirdi çünkü yeni standart henüz emekleme aşamasında. Ve microUSB ile işimiz bitmedi, çünkü diğer birçok cihaz hala kullanıyor.

Takas, USB-C'nin hızlı bir şekilde şarj olması ve tersine çevrilebilir olmasıdır. Nexus 5X'i 1 saat 48 dakika içinde QuickCharge ve Hızlı Şarj özellikli telefonlarla yaklaşık aynı hızda doldurdu.

Bazı USB-C cihazları için bir avantaj olsa da dosya aktarım hızlarında bir artış görmedik. Burada etkin değil ve kablosuz şarj da yok. Ancak, şüphesiz, hangi yoldan fişe takacağımızı bulmada hiçbir zaman sorun yaşamadık. Takmak kesinlikle daha hızlı.

Verim

Nexus 5X hızlı ve güvenilirdir, ancak hiçbir şekilde piyasadaki en hızlı Android telefon değildir. Hızı, pazarlık fiyatının bir başka yansımasıdır.

1.44GHz dört çekirdekli yonga ve 1.82 GHz çift çekirdekli yongadan oluşan Snapdragon 808 64-bit hexa-core işlemciye ve ayrıca bir Adreno 418 GPU'ya sahiptir.

Bu, LG G4 ile aynı konfigürasyondur. Bu iki LG yapımı telefon arasındaki en büyük fark, bu yeni Nexus'un 3GB değil 2GB RAM'e sahip olmasıdır.

Çoğunlukla kamera uygulaması hızlı bir şekilde açılamadığında ve zamana duyarlı gün batımı fotoğraflarından bizi çaldığında nadir görülen yavaşlamalar yaşadık. Birden fazla uygulamayı çalıştırırken performans da darbe aldı.

Bunların dışında & ldquo; baskı altında & rdquo; Anlar, Nexus 5X, sadeleştirilmiş ve hatasız Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sayesinde hızlı bir telefon. İki yıl sonra, çoğu insan yükseltme yaptığında, 2GB RAM'in yeterli olmayacağından endişeleniyoruz.

Nexus 5X'in üstün olduğu nokta, arka kamera performansındadır. 12,3 MP sensörün sizi aldatmasına izin vermeyin. Dikkat edilmesi gereken gerçek sayı 1.55 mikron pikseldir.

Bu, daha fazla ışığın yakalanmasına ve düşük ışıklı fotoğrafları artırmasına olanak tanır. Testlerde birinci sınıf Samsung Galaxy S6 ve LG G4 ile aynı seviyede bulduk ve bu bir Nexus telefonu için muazzam bir gelişme.

Google'ın loş pub çekimleri için birden bire düzeltileceği şeklindeki hype'ını satın almadığınız sürece kamera sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Kullanılabilirlik

Nexus 5X, Google'ın Android 6.0 Marshmallow işletim sistemini çalıştıran ilk telefondur ve Materyal Tasarımı yeni olmasa da altındaki her şey daha sorunsuz çalışır.

Doze Modu ve Uygulama Bekletme gibi perde arkası avantajları, telefon akıllı uyku modundayken yazılımı duraklatarak pil ömründe artışa neden olur.

Google'ın Android 5.0 Lollipop ile yaptığı bir ihmal olan ses yükseltici, yalnızca titreşime ayarlamak yerine telefonu sessize alabilir. Rocker'ın kendisinin ucuz hissetmemesini ve hoparlörlerin stereo olmasını diliyoruz, ancak bu iyi bir başlangıç.

Tek büyük yeni yazılım özelliği, Google Now on Tap'dir. Kişiler, yerler veya nesneler hakkında daha alakalı bilgileri bulmak için mevcut ekranınızı tarar.

Örneğin, birisi bir metinde bahsettiğinde ekrandaki ana sayfa düğmesini basılı tuttuğunda Now on Tap'i başlatan ve açıklamalar ve bağlantılar açılarak, & ldquo; Google'ı istediğinizde size bir adım kazandıran bir grup bilmiyorsanız bir şey. & rdquo;

Hepsinden iyisi, bu tamamen hisse senedi bir Android telefon, bu nedenle Samsung, LG veya HTC gibi gereksiz uygulamalar veya arayüz ayarları yoktur. En iyi haliyle saf Android.

Karar

Google'ın Nexus 5X, yeterli özellikleri göz önüne alındığında, bütçeye göre en iyi tek elle kullanılan Android telefon. Çoğu insan için yeterince hızlı bir işlemci ve düşük ışık koşullarında aynı derecede iyi olan bir kamera ile neredeyse iç kısımdaki LG G4 ile eşleşiyor.

Dışarıdan bakıldığında, plastik tasarım asla ödül kazanmayacak veya premium hissetmeyecek ve 2GB RAM, bu telefonu teslim etmeye hazır olduğunuzda bir yavaşlama gösteriyor.

Parmak izi sensörü, USB-C bağlantısı ve daha büyük Nexus 6P veya daha yüksek fiyatıyla başa çıkamıyorsanız hafif ve ince tasarımıyla diğer alanlarda da geleceğe hazır.